CLASEM 600 MG FILM KAPLI TABLET (5 TABLET)

CLASEM 600 MG FILM KAPLI TABLET (5 TABLET)

“CLASEM 600 MG Film Kaplı Tablet (5 Tablet) – Ağrı, iltihap veya ağrılı iltihaplar için etkili ve güvenilir bir ilaç. Bu tabletler, anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle inflamasyonun azaltılmasına yardımcı olur ve ağrıyı hafifletir. CLASEM ayrıca, romatizmal ağrılar, baş ağrısı ve adet sancısı gibi farklı koşulların tedavisinde de etkilidir. En yüksek kalite standartlarına göre üretilen bu tabletler, güvenilir bir şekilde kullanılabilir ve reçetesiz satın alınabilir.”

Sağlık Sistemiyle ilgili Güncel Bilgiler

Güncel ilaç fiyatlarını öğrenmek için artık yeni bir adresiniz var! İlacFiyati.com sizlere en doğru fiyat bilgisini sunmak için yanınızda. Şimdi Clasem 600 mg film kaplı tabletlerin fiyatlarını öğrenmek için siteye göz atabilirsiniz.

Clasem SGK karşılıyor mu?

Maalesef, Clasem SGK tarafından karşılanmamaktadır. Ayakta veya yatarak tedavide SGK ödemesine dahil değildir.

Clasem özet bilgiler ve kullanma talimatları

Clasem, diğer ismiyle Sefdinir, üçüncü kuşak sefalosporinlerden biridir ve beta laktam antitbakteryeller kategorisinde yer almaktadır. Peki, hangi durumlarda kullanılır ve nelere dikkat edilmelidir?

Clasem ne için kullanılır?

Clasem, bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Kulak, burun, boğaz, solunum yolları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları gibi birçok alanda etkilidir.

Clasem kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Clasem kullanımına kesinlikle doktor tavsiyesiyle başlanılmalıdır. Hamilelik, emzirme, özel durumlar ve alerjiler gibi kişisel durumlar göz önünde bulundurularak Clasem kullanımı kararlaştırılmalıdır.

Clasem nasıl kullanılır?

Clasem kullanımı, doktorunuzun önerdiği doz ve sürede yapılmalıdır. Genellikle günde bir veya iki kez kullanılır ve yemeklerden önce alınması tavsiye edilir.

Clasem yan etkileri nelerdir?

Clasem kullanımı sırasında karşılaşılabilecek yan etkiler; mide bulantısı, baş ağrısı, karın ağrısı, bağırsak sorunları, cilt döküntüleri, kaşıntı ve kızarıklık gibi durumlar olabilir. Farklı yan etkiler yaşarsanız doktorunuza başvurmanız önerilir.

Clasem nasıl saklanır?

Clasem, oda sıcaklığında saklanmalıdır. Sıcak ve nemli ortamlardan uzak tutulmalıdır. Çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmelidir.

Clasem kısa ürün bilgisi

Clasem 600 mg film kaplı tabletler, 5 tabletlik ambalajlar halinde satılmaktadır. Barkodu 8699293095132 olan ilacın etken maddesi Sefdinir’dir. Üretici firma Genveon İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’dir.

Clasem ATC sınıfı nedir?

Clasem, J01DD15 koduyla artık birçok antitbakteryel ilaçla birlikte üçüncü kuşak sefalosporinler sınıfında yer alır. Sınıflandırmada bakteri türüne göre sınıflandırmalarını da bulabilirsiniz.

Artık sağlıkla ilgili her türlü gelişmeyi takip edebilmek için güncelilac.com adresini takip edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir