Cildiniz İçin Eşsiz Bir Bakım Sunan Enginar Özlü Ürünler ve Faydaları

Enginar özlü cilt bakım ürünleri, içeriklerinde yer alan doğal bileşenler ve yoğun miktarda enginar özü sayesinde cilt için oldukça faydalı bir bakım sunar. Bol vitamin içeren enginar cilt, için eşsiz bir bakım sunan krem sayesinde cildin nem dengesini sağlar. Antioksidan bileşenlerine sahip olan enginar, sivilce ve akne oluşumunu engeller. Bunun yanı sıra cilt lekelerine de iyi gelen enginar, masaj kremi olarak tercih edildiği takdirde cildin her zaman nemli ve sağlıklı kalmasını sağlar. 

Enginar Özlü Vücut Peelingi ile Arınmış ve Pürüzsüz Ciltler 

Enginar Özlü Koleksiyon içerisinde yer alan vücut peelingi cildi arındırmak ve pürüzsüz bir görüntü sağlamak adına önemli bir rol oynar. Haftada iki kez kullanım adına uygun olan peeling cilt mikro sirkülasyonu uyarmak için aşağıdan yukarıya doğru hafif ve masaj hareketleri ile uygulanmalıdır. Kalça, göbek ve bacaklar için kullanıma uygun olan peeling kullanım sonrası durulanır.

Selülit karşıtı bakım rutininize ekleyebileceğiniz peeling sonrası selülit kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bu sayede peeling esnasında cilt; ölü deriden kurtulur, bakım kremi sayesinde daha nemli, parlak ve sağlıklı bir görüntüye kavuşur.

Selülit Problemini Ortadan Kaldıracak Enginar İçerikli Krem

Vücut sürekli hareket halinde olsa dahi bazı noktalar hareketsiz ve dengesiz kalabilir. Bu durum vücudun farklı noktalarında pürüzlere neden olur. Selülit olarak da adlandırılan bu krizler özellikle kalça ve bacak bölgesinde yoğunlukla görülür. Vücutta meydana gelen selülit ve portakal kabuğu görüntüsünü ortadan kaldırabilmek adına vücut sıkılaştırıcı egzersizler yapmak gerekir. Bu egzersizler ise enginar özlü ürünler sayesinde kısa süre içerisinde gözle görülür bir değişiklik olmasını sağlar. Bu sayede selülit görüntüsünün önüne geçebilir, daha sıkı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Vücutta meydana gelen selülit oluşumunu ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan doğal içerikli enginar kremi cildi nemlendirir. Enginar kremi 8 saate kadar cilde verdiği nemi korur. Dolayısıyla cildin her zaman daha sağlıklı ve daha nemli gözükmesini sağlar. L’Occitane enginar özlü ürünlerinin kullanımı ile birlikte ciltte var olan kuruluk ve buna bağlı olarak meydana gelen rahatsızlık hissi ortadan kalkar.

Enginar Özlü Krem ile Selülit Masajı Nasıl Yapılır? 

Selulit masajı yapılırken eller mutlaka temiz ve cilt mutlaka kuru olmalıdır. Masajı daha verimli hale getiren ve içeriğinde yer alan enginar özü sayesinde ciltte sıkılaşma sağlayan enginar masaj kremi cilde uygulanmalı ve ardından dairesel hareketlerle masaj yapılmalıdır. Kısa süre içerisinde gözle görülür bir değişim yaratan enginar özlü cilt sıkılaştırıcı krem masaj sonrasında mutlaka ellerden temizlenmeli ve eller yıkanmalıdır.

Enginar masaj yağı da selülit masajını daha verimli hale getiren ürünlerden biridir. Masaj haftada 1 ya da 2 kez, istek ve ihtiyaca göre değişen miktarda yapılabilir. “Selülit nasıl geçer?” sorusuna cevap olarak verilebilecek bu masaj mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır. Masajın haricinde peeling kullanmakta ciltteki ölülerinin temizlenmesine ve masajın daha etkili olmasına yardımcı olur.

Vücuttaki Ağırlık Hissini Hafifleten Enginar Özlü Ürünler 

Yanlış beslenme düzeni, hareketsiz hayat tarzı ya da çevresel etkenler vücudun şiş ve yoğun hissetmesine neden olabilir. Dışarıdan vücuda takviye olarak verilen kremlerin mutlaka vücuttaki ağırlık hissini hafifletmeleri gerekir.

Enginar içeriğinde yer alan yüksek miktarda antioksidan sayesinde ferahlık ve sağlıklı bir cilt görünümü yaratır. Enginar özlü krem ile yapılan vücut masajı çeşitli sebepler dolayısıyla vücutta meydana gelen ağırlık hissini hafifletir. Bu sayede selülit oluşumunun önüne geçer ve cildin uzun süre nemli ve sağlıklı kalmasını sağlar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir