Çay Ağacı Kremi Kullanımı Ve Faydaları

Çay ağacı kremi kullanımı ve faydaları, ciltteki sivilce ve diğer yaygın problemleri gidermek için kullanılan pek çok doğal üründen birisi de çay ağacı kremidir. Çay ağacı kremi sayesinde cilt pürüzsüz bir hale gelir; iltihap, apse, yanık, diş ağrısı, ağız içi enfeksiyon gibi pek çok probleme de çare bulunmuş olur.Çay ağacı yağı ile aynı içeriğe sahip olan çay ağacı kremi, yağ kullanmaktan hoşlanmayanlar tarafından daha çok tercih edilen ve çok faydalı bir kremdir.Çay ağacı yağı kremi ne için kullanılır, hangi sorunlara iyi gelir bir göz atalım.

  • Cilt yanıkları
  • Vücutta oluşan siğiller ve genital bölgede oluşan sivilceler
  • Genital bölgede oluşan mantarlar
  • Diş ağrısı ve diş eti iltihapları
  • Apse problemi
  • Ağız ve burun enfeksiyonları
  • Saçkıran tedavisi
  • Akciğer iltihabı ve öksürük
  • Uyuz tedavisi.

Bu tür problemlerde çay ağacı merhemi yahut çay ağacı yağı kullanılabilmektedir.

Çay Ağacı Yağı Kremi Neler İçin Kullanılır?

Çay ağacı kremi bazı sağlık problemlerine iyi gelmektedir. Bunlardan birisi de griptir. Çay ağacı yağı kreminin gribe karşı olan etkileri, bu yağı değerli ve sık kullanılan bir ürün kılmaktadır. Çay ağacı yağı kreminin gribe faydaları nelerdir, nasıl kullanılmalı derseniz hemen anlatalım.Bir cezve içine 1 bardak dolusu su alın ve kaynatın. Kaynayan suyun içine 2-3 damla çay ağacı yağı damlatın ve kaynayan suyun buharını yüzünüze tutarak buharı soluyun. Bu işlem burnunuzdaki tıkanıklığı açacak ve hatta nezleyi hafifletecektir. Çay ağacı yağının aynı zamanda solunum yollarını açtığı, iltihaplı oluşumları durdurduğu ve iyileştirdiği ve hastalıkların ilerlemesine engel olduğu bilinmektedir.Çay ağacı kremi sivilce oluşumuna da engel teşkil etmekte ve var olan sivilcelerin giderilmesinde etkili rol oynamaktadır. Ciltte oluşan sivilcelerin üzerine çay ağacı yağını doğrudan sürün ve sivilcelerin kısa sürede sönerek kaybolduğunu görün. Ciltte oluşan sivilcelerin üzerine doğrudan sürdüğünüz çay ağacı yağı ile cildinizi tahriş etmeden ve yan etki hissetmeden doğal tedavi uygulamış olursunuz.Çay ağacı yağı kremi ile kepek oluşumu yahut saç derisi rahatsızlıklarınızı doğal şekilde tedavi edebilirsiniz. Her zaman kullandığınız şampuanın içine 5-10 damla kadar çay ağacı yağı ilave edin ve çalkalayın. Saçınızı şampuanlarken, masaj yaparak şampuanlayın ve çay ağacı yağı ilave ettiğiniz şampuanı saçlarınızda en fazla 5 dakika beklettikten sonra durulayın.Çay ağacı yağı ile bit tedavisi de yapabilirsiniz. Bunun için çay ağacı yağından bir miktarı saçlarınıza damlatın ve masaj yapın. Bu uygulamayı düzenli tekrar ettiğinizde bit probleminin ortadan kalktığını göreceksiniz.Çay ağacı kremi ile ayak mantarına çözüm de getirebilirsiniz. Ayağında mantar problemi olan kişiler için çay ağacı yağı doğal bir çözüm sunar. Tedavisi hayli zor ve uzun süreli olan ayak mantarı, çay ağacı yağı ile kontrol altında tutulabilmektedir.Çay ağacı yağını her akşam sabah ve akşam iki sefer mantar olan bölgeye sürerek ve iyileşme sürecinde açık tutarak bekletin.En bilinen ve tanıdık çay ağacı kremi hangisidir diye soranlar için Farmasi çay ağacı kremi yanıtını verebiliriz. Farmasi serisinin içinde yer alan  Farmasi çay ağacı kremini internet üzerinden de temin edebilirsiniz.Çay ağacı yağı kremi ve çay ağacı merhemi aktarlardan, doğal yağ satışı yapan mağaza ve dükkanlardan, eczanelerden ve internet ortamından temin edilebilir.

Çay Ağacı Kremi Kullananlar

Çay ağacı kremi kullananlar üründen oldukça memnun olduklarını belirtiyor ve kullanmak isteyenlere tavsiye ediyor. Doğal ürünler her ne kadar bitkisel kökenli olursa olsunlar yine de dozajda aşırıya kaçmamak gerekir.Tıbbi tedaviyi reddederek sadece bu ürünlerin tedavisini ve kullanımını savunmak yanlıştır ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde mutlaka hekime danışmak gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir