Brezilya Fönü Nedir?  Nasıl Yapılır? 2022 Fiyatları

Brezilya fönü saç düzleştirme işlemi olarak bilinir ve son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bu işlem, saçların keratin ile kaplanarak düzleştirilmesi esasına dayanır. Brezilya fönü sayesinde saçlarınız daha pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olur.

Brezilya fönü yapmak için öncelikle saçlarınızın temiz ve kuru olması gerekiyor. Ardından keratin solüsyonu saçlarınıza uygulanıyor. Saçlarınız bu solüsyonla kaplandıktan sonra, birkaç saat boyunca bekletilerek işlem tamamlanıyor.

Brezilya fönü saç düzleştirme işlemi, uzun süreli sonuçlar verir ve yaklaşık 3-4 ay boyunca etkisini korur. Ayrıca, saçların sağlığına da olumlu etkisi vardır. Saçlarınızın daha yumuşak ve kolay taranır hale gelmesine yardımcı olur.

2022 yılı fiyatlarına gelince, Brezilya fönü fiyatları saçın uzunluğuna ve kalınlığına göre değişebilir. Fakat genel olarak, fiyatlar oldukça uygun ve bütçenize uygun olabilir. Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak için Brezilya fönü yapabilirsiniz.

Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü, son dönemlerde saç üzerine yapılan uygulamalardan biridir. Saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlayan keratin, zamanla saç üzerinden azalarak kaybolabilir. Bu da saçlarda ince görünüme ve dağınık görünüme neden olur. Bakımsız ve dağını görülen saçlar ise kişilerde büyük bir şekilde estetik kayba  neden olur.

Saçlarına yoğun ısıl işlemler yaptıran kişiler, sürekli olarak saç boyası yaptıran kişiler ve saçları dalgalı bir yapıdan olan kişiler için Brezilya fönü adeta bir kurtuluş olmuştur. Kişiler saçlarının daha estetik ve daha güzel görünmesini sağlamak için nerede ise her gün, saçlarının bakımı için fön yapmaktadır. Ama sıkça uygulanan fön işlemleri, saçlarda geri dönüşü zor olan hasarlar bırakabilir. 

Brezilya Fönü Nedir?

Saçların daha sağlıklı ve daha estetik görünmesini sağlayan Brezilya fönü, bir tür keratin bakımıdır. Doğuştan kıvırcık saçlara ya da sonradan yıpranmış sağlara uygulanabilir. Bu yöntem sayesinde daha solgun, ipeksi ve daha düz saçlara ulaşmak mümkün olacaktır. Bir tür keratin bakımı olan bu uygulama, ürünün markasına göre 3 ila 6 ay boyunca saçta kalır.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü için saça ilk etapta belli başlı bakımlar yapılır. Bakımı tamamlanan saçlar için Brezilya fönü işlemi başlatılır. Brezilya fönü evde yapılabileceği gibi saç uzmanlarınca da yapılmaktadır. Evde yapılan Brezilya fönü, çok başarılı bir sonuca ulaşmayabilir. Özellikle saçlarınız aşırı yıpranmış bir durumda ise mutlaka bu işlemin uzman kişilerce yapılması tavsiye edilir. Brezilya fönü nasıl yapılır?

Brezilya fönü için saç hazırlanır. İlk etapta saça, arındırıcı şampuanlar sürülür ve saç yıkamaya alınır. Saçlar yıkandıktan sonra kurutulma işlemi yapılır. Elbette kurutma işleminde saç çok fazla kurutulmaz, hafif nemli bırakılır. Bu işlemden sonra keratin saç boyası saçlara uygulanır. (saç diplerin ve saç derisine sürülmez) Saça uygulanan bu işlem için beş dakika beklenir. Beş dakika bekledikten sonra saçlar orta ısılı bir fön makinesi ile kurutulur. Kurutma işleminden sonra 200 ila 230 derece arasında olan bir düzleştirici ile saç düzleştirme işlemi yapılır. Tüm bu işlemler yapılırken, saçın tamamı değil, ufak parçalar halinde yavaş yavaş yapılması gerekir. 3 gün boyunca saç düzleştirme işlemi devam etmelidir. Üçüncü günü sonunda ise saçlar özel bir şampuanla yıkanır. (şampuanın özelliği sülfatsız olmasıdır) Saçlar kurutulduktan sonra argan

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir