Botoks Etkisi Olan Yüz Maske Tarifleri

Botoks etkisi olan yüz maskeleri, cildinizi sıkılaştırarak kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olan doğal yöntemlerdir. Bu maskeler, evde kolayca hazırlanabilen ve kullanılabilen doğal malzemelerden yapılmıştır. Hangi malzemelerin kullanıldığı ve nasıl hazırlandığı, bu tariflerin etkinliğini arttırırken cildinizi besleyen ve yenileyen özellikler taşıyabilir. Bu yazıda, botoks etkisi olan yüz maskesi tariflerini bulabilir ve cildinize bakım yaparken aynı zamanda gençleşmenizi sağlayabilirsiniz.

Botoks Etkili Yüz Maskesi

Yumurta Akı ve Şeker Maskesi

Botoks Etkili Maske Kakaolu

Botoks Etkili Porselen Maske

Karbonat ve Maden Suyu Maskesi

Botoks Etkili Maya Maskesi

Suna Dumankaya’dan Botoks Etkili Maske

Botoks Etkili Maske Şems Aslan

Botoks Etkisi Olan Yüz Maske Tarifleri?

Ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü iyileştiren, cilt sarkmalarını toparlayan bitkisel ev yapımı maskeler ile güzelleşmeye ne dersiniz? Botoks etkisi gösteren yüz maskeleri; yaşlanma, kötü hava koşulları, yetersiz ve düzensiz beslenme vb. etmenlerden kaynaklanarak gitgide daha da sarkan cildi toparlıyor, cildin elastikiyetinin korunmasına olanak tanıyor. Mimik bölgesindeki, alındaki, çenedeki ince çizgi ve kırışıklıklara hızlıca nüfus eden botoks etkili maskeler; ciltte kolajen oluşumunu arttırıp, bağ dokunun gevşemesine engel oluyor. Botoks uygulamasına tonlarca para harcamak istemiyorsanız; bitkisel malzemeler ile cildi gerginleştiren maskeler hazırlayabilir, cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Botoks Etkili Yüz Maskesi

İşte, hepsi birbirinden etkili olan, botoks etkisine sahip yüz maskesi tariflerimiz:

Yumurta Akı ve Şeker Maskesi

Cildi sıkılaştırıcı temel besinlerden biri olan yumurta akı ve peeling özelliğine sahip şeker ile hazırlayabileceğiniz bu maske; cildinizi aydınlatıyor, gençleştiriyor ve kırışıklıklara adeta savaş açıyor. Toz şeker ve yumurta akı gibi iki malzemeyle hazırlanabilen, oldukça pratik olan bu maske sayesinde cilt gözeneklerini küçültebilir, ciltteki delik ve çukurumsu görünümü iyileştirebilirsiniz. Cildinizin elastikiyetini koruyan bu maske sayesinde cildinizdeki akne ve sivilceleri de yok edebilirsiniz.

Malzemeler:
  1. 1 adet yumurtanın akı
  2. 1 tatlı kaşığı dolusu toz şeker
Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Yumurtanın beyaz kısmını ve toz şekeri cam bir kasede homojen kıvam elde ed

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir