Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemleri, vücudun belirli bölgelerindeki fazla yağların hedeflenerek azaltılması için kullanılan tekniklerdir. Bu yöntemler arasında egzersiz, diyet, masaj, kavitasyon, lipoliz gibi seçenekler bulunur. Bölgesel zayıflama, daha fit bir görünüm elde etmek isteyen kadın ve erkekler arasında oldukça popüler bir konudur. Ancak, sağlıklı bir şekilde kilo vermek için bütüncül bir diyet ve egzersiz programı uygulamak önemlidir.

Orantısız Kilo Almanın Çözümü: Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Pek çok kişinin ortak sorunlarından biri orantısız kilo almaktır. Vücudun en az hareket eden kısımları, daha fazla yağ biriktirmeye müsaittir. Özelikle basen, kol ve göbek bölgelerinde yağ birikimi daha fazla olabiliyor. Bu bölgeleri, bölgesel zayıflama yöntemleri ile inceltmeniz mümkün. Eğer çok fazla kilolu değil ama orantısız bir şekilde kilo alımları yaşıyorsanız, mutlaka bu yöntemlerden faydalanmanız gerekir.

Bölgesel İncelme Nedir?

Genelde basen ve göbek bölgelerinde biriken yağlar, kolay kolay gitmiyor olabilir. Bu durumda yapılması gereken işlemlerden biri kendinize hedef belirlemek ve bu hedef doğrultusunda, doğru yöntemler ile kilo vermek olmalıdır. Farklı zayıflama cihazları ile vücudunuzun az çalışan bölgelerini hareket ettirip, yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bunun yanında bölgesel yağ aldırma gibi cerrahi işlemlerle de fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. Bunun yanında bazı yiyecekler – içecekler ve egzersiz hareketleri ile de bölgesel kilo alımlarınızı durdurup, yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri, son dönemlerde oldukça fazla rağbet gören yöntemlerden biridir. Ameliyat gerektirmeden yapılan bu bölgesel incelmeler, geçici değil kalıcıdır. Burada yapılan işlemler ise soğuk lipoz ve ultrashape işlemleridir. Her iki işlemde de cerrahi müdahale gerekmez ve genel anestezi yapılmaz. Ancak işlemi yapacak olan doktorun alanında uzman ve deneyimli olmasına ekstra özen göstermeniz gerekir. Aksi halde vücutta istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir.

Bölgesel Zayıflamada Ultrashape Ne İşe Yarar?

Bu yöntem, ses dalgaları ile bölgesel incelmeye yardımcı olur. Kilolu bölgeye verilen ses dalgaları, deri altındaki yağların parçalanarak yok edilmesi işlemidir. Uygulama yapılan bölgedeki damarlara ve sinirlere asla zarar vermez. İçeride parçalanan yağ hücreleri, yine içeriden doğal yollar ile dışarıya atılır. Yapılan bu işlemde kişiler kesinlikle acı, ağrı ve yanma gibi hislere sokmaz. Bir gün içinde işlem tamamlanır ve kişiler rutin hayatlarına kısa sürede geri dönebilir. Ultrashape ile bölgesel zayıflama yaklaşık olarak 1,5 ila 2 saat içinde yapılmaktadır. İşlemin seans süresi ise 3 haftadır. Kişiler her 15 güne bir seanslara gider ikinci seanstan sonra ise bölgesel incelmeler başlar ve iki bedene kadar incelme devam eder. Bu işlem göbek bölgesine, bel çevresine ve basen bölgelerine uygulanabilir. Ultrashape bayan, erkek herkese uygulanabilir ancak, böbrek hastaları ve hamile kimselere uygulanması zararlı olacaktır

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş