Bit İlletinden Evimizde Nasıl Kurtuluruz?

Bit İlletinden Evimizde Nasıl Kurtuluruz?Çocukluğumuzun korkulu rüyası! Okulda her çocuk 1 kere bitlenmiş ve o korkuyu yaşamıştır. Bit hayatta kalmak için bizim kanımızdan beslenen rahatsız edici bir canlıdır ve her zaman çocuklara saldırmayı tercih eder.Bitlerin saldırısı genelde hijyenin düşük olduğu kalabalık yerlerde ortaya çıkar ve böylece bir insandan diğerine doğrudan atlayarak yayılır.Bitlendiğinizde bu size belki bir tehdit oluşturmaz ama çok rahatsız edici olabilir. Kafa derinizde aşırı kaşıntıya, tahrişe ve hatta bakteriyel enfeksiyona sebep olabilir.Ama bitle savaşmak, insanları ondan korumak ve tamamen hayatımızdan çıkarmak için eskiye nazaran bilinen kullanabileceğimiz ev yapımı birçok yöntem vardır.Bitten kurtulmak ve savaşmak için evde yaptığımız doğal tedaviler ilaçlara nazaran en iyi alternatiftir, çünkü yan etkileri olmadan tamamen güvenilirdirler. Bit şampuanları olumsuz yan etkilerinden ve toksik öğeler taşıdığından cildi kötü etkileyip tahrişe sebep olabilmesi açısından uzun süre kullanılmaması önerilir.Bu sevimsiz böceklerden ev yapımı çözümlerle kurtulmak hem sağlıklı hem de etkili bir seçenektir.Elbette ki tüm doğal tedavilerde olduğu gibi bitten de tamamen kurtulmak ve etkili bir sonuç elde etmek için bir süre düzenli olarak uygulamanız gerekecektir.

  • Mayonez ve Sirke: Bit ve bu tiksinç bit yumurtalarından kurtulmak için özel ve doğal bir yöntemdir. Çünkü sizi bu rahatsız edici durumdan kurtarmakla kalmaz, saçların parlamasına ve nemlenmesine de yardımcı olur.

Yapılışı: 2 malzemeyi de eşit oranda bir kapta karıştırarak, bir kaç damla çay ağacı yağı ekleyin. Bunları iyice karıştırıp tüm saçınıza ve derinize uygulayın. Bir kaç saat beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın. Son olarak da saçlarınızı bir bit tarağı ile tarayarak bitleri ayıklayın.

  • Okaliptüs Çayı: Okaliptüsün kokusu bitler için rahatsız edicidir ve doğrudan temas durumunda onları kötü etkiler. Çok da umurumuzda dimi ama!

Yapılışı: Bolca su kaynatıp okaliptüs yaprağı ekleyerek, 15 dakika bekletin. Sonra, bu demlenen karışımı saçlarınıza ve derinize uygulayın ve bitleri bir bit tarağı ile ayıklayın.

  • Organik Elma Sirkesi: Elma sirkesi iğreti edici bitleri ortadan kaldırmak için birebirdir. Unutmayın! Çok fazla bit varsa veya çok büyüklerse, 100% etki etmeyebilir. Ancak, kullanımı bitlerin sayısını gözle görülür biçimde azaltır.

Yapılışı: Sıcak su ile organik elma sirkesini eşit miktarda karıştırarak, kuru saça uygulayın.

  • Yağ Karışımı: Öz yağları karıştırmak bitlerden kurtulmak için çok iyidir ve saçı da besler. Hindistan cevizi, yasemin, anason, ıtır ve diğer yağları karıştırabilirsiniz. Bunları saçlarınıza ve saç derisine doğrudan uygulayarak 30 dakika bekletin ve bitleri bir bit tarağı ile ayıklayın.
  • Biberiye Çayı: Saçı temizleyip güçlendirerek uzamasını sağlayan biberiye saçınızın sağlığı için en iyi bitkilerden biridir ve etkisi büyüktür.

Yapılışı: Kaynayan suyun içine biberiye yapraklarını atın ve soğuduğu zaman, saçınıza ve saç derinize uygulayın. Yukarıdaki durumlarda olduğu gibi, en iyisi bit tarağı kullanmak veya ince dişli bir tarakla bitleri ve yumurtalarını ayıklamaktır.Çocuklarınıza yansıtmadan bile bu doğal çözümleri kullanarak itici bitlerinizden kurtulmanız mümkün. Makaleyi yazarken bile kaşıntı başladı psikolojik olsa gerek! J

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir