Benical İlaçsız Satılır mı?

Benical reçetesiz satılır mı sorusu sıkça sorulmaktadır. Ancak Benical bir ilaçtır ve reçete ile satılması gerekmektedir. Benical, sadece doktorların teşhisi ve yönlendirmesi doğrultusunda kullanılmalıdır. Bu nedenle, benzer sorulara cevap vermek için doktorunuza danışmanız önerilir. İlaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun. Bu şekilde, sağlığınızı riske atmadan uygun tedaviyi alabilirsiniz.

Benical ilacının reçetesiz olarak satın alınabilir mi, reçeteli mi yoksa Benical Cold ilacı da reçetesiz olarak satın alınabilir mi? Bu soruların cevabıyla ilgili detaylara bakalım. Benical ilacı 20’li tablet şeklinde satılır ve soğuk algınlığı, ateş, halsizlik ve gribal enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Benical Cold reçetesiz olarak satın alınabilir ve eczanelerden alınabilir. Ancak başka bir yerden satın almak mümkün değildir. Benical SGK tarafından karşılanan bir ilaçtır ve hem reçeteli hem de reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilir.

Benical ilacı tok karnına alınmalıdır çünkü aç karnına alınması halinde mide bulantısı yapabilir. Günde üç kere ve tok karnına alınması hastalığın daha kolay iyileşmesini sağlar. Ayrıca uzun süreli kullanımda mide tahribatı yapmaması için aç karnına kullanımı önerilmez. Aç kullanımı gastrit rahatsızlığına neden olabilir.

Benical Cold, Bayer Türk ilaç firması tarafından üretilir ve içerisinde parasetamol gibi etkin maddeler bulunur. Öksürük ve ateş gibi semptomlar için kullanılır. Yan etkileri arasında ödem, hipertansiyon, kurdeşen, kızarıklık ve ağrı bulunur. Benical Cold henüz yasaklanmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir