Balaban krem yüze, vajinaya, açık yaraya sürülür mü?

Balaban krem, sağlıklı ve doğal bileşenlerden oluşan bir üründür. İçerisinde bulunan özel formülasyon ile ciltteki hassasiyeti azaltır. Ancak, vajina veya açık yaralara uygulamak uygun değildir. Yüz bölgesinde kullanımı ise tamamen güvenlidir. Cildin doğal pH dengesini koruyarak nemlendirir ve cildin sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Kuru, pul pul dökülen ciltlerdeki sorunlara da iyi gelir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler, balaban kremi gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Balaban Krem Nedir?

Balaban kremin etken maddesi Mupirosindir. Cilt üzerinde oluşan bakterilerin gelişerek büyümesini önleyen Balaban krem antibiyotik etkili bir ilaçtır. 15 gramlık olarak eczanelerde satılan bu krem birçok sağlık sorunu için kullanılmaktadır. Bir hasar sonrası ciltte oluşan yırtık, zedelenme, çatlaklar ya da dikiş atılmış yaralar üzerinde etkilidir. Balaban krem abse, iltihaplı sivilce, çıban ve sakal bölgesi kıl kökü iltihabı tedavisinde etkili olmaktadır. Beyaz ve homojen olan bu kremi doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Kremin etken maddesine karşı alerjisi olan kişilerin doktor kontrolünde Balaban kremi kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Balaban Krem Ne İşe Yarar?

Ciltte oluşan iltihabı enfeksiyonları tedavi eden Balaban krem ne işe yarar sorusuna birçok yanıt verilebilir. Antibiyotik bir etkiye sahip olan Balaban kremin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Bakteriyel cilt enfeksiyonlarını iyi gelir.
  • Yaraların mikrop kapmasını engeller.
  • Ciltte oluşan çatlaklarda kullanılır.
  • Tahrişler ve sürtünme nedeni ile oluşan yaraları iyileştirir.
  • Kıl köklerindeki iltihaba iyi gelir.
  • Kesimlerin iyileşmesine yardımcı olur.
  • Sivilceleri iyileştirerek pürüzsüz bir cilt sağlar.

Balaban Pomad (Krem) Nasıl Kullanılır?

Balaban krem nasıl kullanılır öğrenildiği zaman kremin etkisi daha da artmaktadır. Yanlış kullanım ise istenmeyen durumlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle Balaban kremi doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde uygulamanız önemlidir. Bir parça temiz pamuk ya da gazlı bez ile kremi etkilenmiş olan bölgenize sürebilirsiniz. Kremi sürdükten sonra o bölgeyi steril bir bez ile kapatabilirsiniz. Hastalığın durumuna göre kullanım süresi değişiklik göstermektedir.

Balaban Pomad (Krem) Günde Kaç Kez Kullanılır?

Balaban krem günde kaç kez kullanılır doktora danışılmalıdır. Ancak genel olarak hastalığın durumuna göre değişe de, 10 gün süre ile günde 2 – 3 kere kullanılmaktadır.

Balaban Pomad (Krem) Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Balaban krem emzirme döneminde meme ucunda oluşan yaralar için kullanılabilmektedir. Ancak antibiyotik krem olduğu için bebeği emzirmeden önce meme ucunun çok iyi temizlenmesi gerekmektedir. Bu konuda doktorunuza danışarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Balaban Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Hamilelik döneminde Balaban kremin kullanılması önerilmemektedir. Doktorunuz bu konu hakkında daha net bilgileri verecektir. Hamile olduğunuzu bilmeden Balaban kremi kullanırsanız, mutlaka bir doktora gitmeniz tavsiye edilmektedir.

Balaban Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Balaban krem sivilcenin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle Balaban Pomad sivilce ve iltihaplı sivilceler için kullanılabilir.

Balaban Krem Tırnak Batması İçin Kullanılır Mı?

Tırnak batması durumunda parmak bölgesinde iltihaplı yara oluşmaktadır. Bu yaranın ve iltihabın iyileşmesi için Bal

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir