Avil merhem yüze sürülür mü, ne işe yarar?

Avil Merhem, ciltteki kaşıntı ve kızarıklıkların azaltılmasına yardımcı olan bir ilaçtır. Vücuttaki alerjik reaksiyonlara ve mantar enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Ancak yüzdeki kullanımı önerilmez, çünkü cildin hassas yapısını bozabilir. Avil Merhem, eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır.

Avil Merhem Nedir?

Avil merhem günümüzde birçok farklı hastalığın tedavisinde kullanılan bir kremdir. Beyaz renkli ve homojen bir yapıya sahip olan Avil merhem 25 gramlık tüplerde satışa sunulmaktadır. Kullanım alanı oldukça geniştir ve hemen hemen her cilt yapısına uygun olarak kullanılabilir.

Avil Merhem Ne İşe Yarar?

Avil merhem genelde güneş yanığı sonrası reçete edilmektedir. Bununla beraber, Avil merhemin çeşitli faydaları da vardır:

  • Şişkinliğe neden olan kimyasalların etkisini yok etmektedir.
  • Kaşıntıyı azaltır ve böcek sokmalarına iyi gelir.
  • Birinci derece yanıkları tedavi eder ve iltihap semptomlarına iyi gelir.
  • Kas, baş ve sırt ağrılarını azaltır ve adet ağrısını hafifletir.
  • Kurdeşen ağrısına iyi gelir.

Avil Merhem Nasıl Kullanılır?

Avil merhem kullanmadan önce ellerinizi sabunlu su ile yıkamalısınız. Kullanacağınız alanı da temizledikten sonra kremi ince bir tabaka halinde sürün. Günde iki veya üç kez kullanabilirsiniz. Kremen bölgeleri bandajlamayın veya üstünü kapatmayın ve iki saat sonra sildiğinizden emin olun.

Avil Merhem Yan Etkileri Neler?

Avil merhemin yan etkileri, kimyasallara karşı alerjisi olan kişilerde daha sık görülür. Kurdeşen, nefes alma güçlüğü ve karın ağrısı gibi yan etkileri de olabilir. Ancak alerjisi olmayan kişilerde yan etki riski çok düşüktür.

Avil Merhem Yorumları

Avil merhem kullanıcıları, kremin etkisini ve yan etki riskinin düşük olduğunu belirtmektedir. Kremin kullanımı sonrası sorunların kısa süre içinde çözüldüğü ve yan etki görülmediği de yorumlar arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir