Ameliyatsız Burun Düzeltme

Yüzün orta bölgesinde en belirgin organlardan biri burundur. Kimileri burunlarının büyük ya da küçük olduğundan şikayet ederler. Burnun görünümünün fazla estetik olmaması çoğu zaman bir çok kişi tarafından sorun haline getirilen bir konudur. Bu durum özellikle kadınlarda çok fazla görülmektedir.Burnun görüntüsünden ve yapısından memnun olmayan kişiler, estetik cerrahi işlemleri araştırırlar. Bir çok kişinin burun ameliyatını düşünmesi, estetik kaygıdan kaynaklıdır. Estetik dışında burun eti ya da daha farklı burun rahatsızlıklarında da, uzmanlar tarafından estetik ameliyatı gerekli görülebilmektedir.Son zamanlarda ilerleyen teknolojiyle birlikte herhangi bir cerrahi işlem uygulanmadan da, burun estetiği yapılabilmektedir. Ameliyatsız burun düzeltme olarak geçen bu işlemler; lazer ve botoks olmak üzere iki çeşittir.

Lazer İle Burun Estetiği

Lazer ile gerçekleştirilen burun estetiği sayesinde burnun uç bölgesinin inceltilmesi, burun derisinin daha güçlü kılınması, burnun üst tabakasındaki derinin kalınlığının azaltılması gibi bir çok işlem başarı bir şekilde sonuçlandırılabilmektedir. Burun damarlarındaki rahatsızlıklarda, lazer ile yapılan estetik oldukça sık kullanılmaktadır.Estetik yönteminin lazer olarak belirlenmesinde, burun bölgesine yapılacak işlem ve kişinin burun yapısı gibi bir çok durum detaylı bir şekilde değerlendirilir.

Botoks İle Burun Estetiği

Botoks son zamanlarda çok fazla kullanılan bir dolgu yöntemidir. Kadınlarda dudak ve ağız çevresine oldukça fazla uygulanmaktadır. Burun bölgesinde de etkili sonuçlar doğurmaktadır. Burun ucunun öne doğru düşük olması durumunda, burun kasları botoks ile düzeltilebilmektedir. Botoks ile düzeltilen ve güçlendirilen burun kasları sayesinde burnun uç bölgesinin düşük olması problemi giderilmiş olur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir