7 Günde Etki Cilt Bakımı

7 günde etki cilt bakımı, cilt sağlığınızı yenilemek, canlandırmak ve güzelleştirmek için tasarlanmış bir cilt bakım programıdır. Bu program, cildinizi etkili bir şekilde temizleyecek, nemlendirecek, besleyecek ve koruyacaktır.

Bu etkileyici cilt bakım programı, kırışıklıkları azaltmaya, cilt tonunu düzeltmeye, gözenekleri temizlemeye ve sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizin ışıltısını geri kazanmanıza ve cildinizi gençleştirmenize yardımcı olur.

Bu cilt bakım programı, doğal ve etkili içeriklerle formüle edilmiştir. Cildinize zarar vermeden ve hassas ciltler için güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlerden oluşur. Ayrıca, her bir adımda kullanılacak ürünlerin birlikte çalışması cilt bakım rutininize maksimum etki sağlar.

7 gün boyunca uygulanacak olan bu cilt bakım programı, her bir aşamada ayrıntılı talimatlar sağlar. Bu sayede adım adım size rehberlik eder ve doğru şekilde uygulamanızı sağlar.

Eğer cildinizdeki sorunları çözmek ve daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız, 7 günde etki cilt bakımı programı sizin için ideal bir seçenek olabilir. Hemen bu programı deneyin ve etkisini kısa sürede fark edin.

7 Günde Etki Cilt Bakımı

Bütün bayanların tek isteği parlak bir cilt ve güzel görünmektir. Aslında hepimizin cildi harikadır ama gerekli cilt bakımının yapılmaması ve cildin temizlenmemesi sebebiyle cilt solgun görünmeye, kırışıklıklar oluşmaya, kirlerden dolayı gözeneklerin tıkanmasıdan dolayı sivilceler ve siyah noktalar oluşmaktadır.

7 Günde Parlayan ve Bakımlı Bir Cilt

Parlak, pürüzsüz bir cilt, temiz ve bakımlı elde etmek için 7 gün yeterli. Evet yanlış okumadınız, sadece 7 günde hayalinizdeki cilt görüntüsünü elde edebilirsiniz. 7 gün içerisinde doğal yöntemlerle parlayan bakımlı bir cilt elde etmek için size vereceğimiz listeyi 1 hafta boyunca gün ve gün uygulayabilirsiniz. 7. gün sonunda etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

7 Günde Etkili Cilt Bakımı

1. Gün:

Etkili bir cilt görüntüsü elde etmek için yapacağınız ilk kural cilt bakımının temeli olan cildin temizlenmesi, sıkılaştırılması ve nemlendirilmesidir.

Yüzünüzdeki kirleri çıkarmak için tonik ile cildinizi temizleyiniz. Ayrıca cildinizi temizlemek için gül suyu yada maden sodası da kullanabilirsiniz. Eğer hazır tonik alacaksanız cilt temizliği için zevkinize ve cilt tipinize uygun cilt temizleyici tonik alabilirsiniz. Cilt temizliğinden sonra iyi bir nemlendirici ile cildinizin nemlenmesini sağlayınız. Ayrıca cilt tipinize uygun olan cilt bakım maskelerini ilk gün uygulamanız gerekmekte.

Akşam yatmadan tekrardan tonik yardımı ile yüzünüzü temizleyin, ardından ise gece kremi uygulayarak yatınız. Akşam yatamadan önce cilt temizliği yapmak gözeneklerin açılmasını ve rahat nefes almasını sağlamaktadır.

2. Gün:

İkinci gün sağlıklı cilt için için temel vitaminler ve minerallerden yararlanacağız. Yağlı ve gereksiz yiyeceklerden, soda, gazlı içeceklerden uzak durup taze meyve sebzeleri dahil edeceğiz. Ayrıca bol bol doğal meyve suları ve su içebilirsiniz.

Güne ilk gün yaptığımız gibi cilt temizliği yaparak ve nemlendirici kullanarak başlıyoruz. Cildinizi dinlendirmek için 2. gün sabahında hafif şekilde makyaj yapmalısınız, eğer evde iseniz makyaj yapmamanız daha iyi olur. Akşam ise ayrıntılı bir şekilde cildimizdeki makyaj artıklarını tonik yardımı ile çıkarmalıyız ve nemlendirici krem sürmeliyiz.

3. Gün:

Sabah uyandığımızda yüzümüzü ılık su ile yıkadıktan sonra her günkü rutin işlemleri uyguluyoruz. Cilt temizliği yapılarak nemlendirici krem sürülür. 3 günde cildimizdeki ölü deriyi almak için bir peeling bodur yada kaliteli bir yüz süngeri ile yüzümüzdeki ölü deriyi almamız lazım. Bunu yaparak sağlıklı deriyi ortaya çıkaracağız, yüzünüze süngeri fazla bastırmamaya dikkat etmelisiniz. Pul pul ölü derinin döküldüğünü zaten görebilirsiniz, bu işlemden sonra nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.

Gündüzleri dışarı çıkarken kesin olarak güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremi cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır. Zor ve yorucu geçen bir günün ardından cildimizi biraz şımartmaya hak ediyoruz. Cilt tipine göre uygulayacağınız yüz bakım maskesini yatmadan önce cildinize uygulayabilirsiniz.

4. Gün:

Dördüncü gün sonunda, cildinizdeki değişikliği fark etmeye başlayabilirsiniz. Yüzünüz eskisinden daha da sağlıklı görünmeye başlayacaktır. Ama işleri sıkı tutmak lazım, aynı şekilde güne cilt temizliğini yapmak ve krem sürmekle başlıyoruz. Etkili sonuç için cilt bakımını sıkı tutmak lazım.

Yüzümüzdeki tıkana gözenekleri açmak için buhar banyosu yapmanın zamanı geldi. Gözeneklerin tıkanmasına sebep olan kir ve makyaj artıklarını buhar banyosu ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz, ayrıca cildinizin nemlenmesini de sağlayacaktır. Buhar banyosundan sonra bir parça pamuğu gül suyuna batırıp yüzümüzü temizliyoruz. Bu işlem cildin taze ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Akşam yatmadan önce cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın.

5. Gün:

Yeni başlayan güne ılık su ile yıkadığımız yüzümüze tonik ile cildimizi temizleyip nemlendirici kremimizi sürerek başlıyoruz. Yüzümüzdeki kan dolaşımını

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir