10 bin adım atana bisiklet!

“Bisiklet almanın en kolay yolu 10 bin adım atmak! Hem spor yaparak sağlığınızı koruyun hem de donanımlı bir bisiklete sahip olun. Bisikletiniz sizi hareketli ve dinamik tutarken, günlük 10 bin adım hedefinize ulaşmanızı da sağlar. Üstelik bisiklet seçenekleri oldukça geniş, size en uygun modeli seçin ve yola çıkın! Hemen şimdi 10 bin adım atarak bisikletinizi kazanmak için adımlarınızı saymaya başlayın.”

10 Bin Adım Atana Bisiklet

Sağlıklı hayat ve temiz çevre için, BİRLİKTE 100 MİLYON ADIM ATIYORUZ!

10 Bin Adım Atana Bisiklet Projesinin Amacı

Sağlıklı bir toplum, sağlıklı bireylerden oluşur. Covid-19 ile birlikte oluşan yeni normallerle daha az aktivite yapan, daha durağan yaşayan bireyler haline geldik. Biz bunu değiştirmek istiyoruz. Toplumca sağlığımıza dikkat etmek, motive olmak ve psikolojik olarak yenilenmek için herkesi 20 Temmuz 2021 tarihine kadar 10 bin adım atmaya davet ediyoruz.

Neden 10 Bin Adım?

  • Yürüyüş en ucuz ve yapılabilir egzersizdir.
  • Kalp ritmini düzenler, kalbi güçlendirir.
  • Solunum kapasitesini artırır.
  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Fiziksel direnç oluşturur.
  • Özgüveni artırır.
  • Olumlu düşünebilme ve stresle başa çıkabilme yeteneğini geliştirir.

10 Bin Adım Atana Bisiklet Projesinin

20 Temmuz 2021 tarihine kadar, 10 bin adım atmanız ve bunu sağlık uygulamalarınızdan aldığınız ekran görüntüleriyle birlikte kanıtlamanız gerekmektedir. Proje kapsamında 7’den 77’ye, engel teşkil edecek sağlık sorunları olmayan herkes projemize katılabilir. Katılımcılar attıkları 10 bin adımı sosyal medya hesaplarında “#100MilyonAdım” etiketiyle paylaşacak. 20 Temmuz 2021 tarihine kadar sosyal medya üzerinden 10 bin attığını göstererek proje katılım sağlayan 100 kişiye bisiklet hediye edilecek.

Proje Kapsamı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında sağlıklı hayat ve temiz çevre için sloganı ile “100 Milyon Adım 100 Bisiklet” projesini hayata geçirdi. 10 Bin Adım Atana Bisiklet Proje “Birlikte 100 Milyon Adım Atıyoruz” sloganı ile katılımcıları 10 bin adım atmaya teşvik ediyor.

Biz değişirsek iklim değişmeyecek. 10 Bin Adım Atana Bisiklet Projesine katıl, 100 bisikletten biri senin olsun.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir