1 Eylül Dünya Barış Günü

1 Eylül Dünya Barış Günü, dünya genelinde her yıl 1 Eylül tarihinde kutlanan önemli bir uluslararası gün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özel gün, insanların birbirleriyle barış içinde yaşamasını, çatışma ve savaşların sona ermesini, hoşgörü ve kardeşlik duygularının birleşmesini amaçlamaktadır. Dünya genelinde birçok ülkede çeşitli etkinlikler ve kampanyalar düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü, herkesi barışın önemi konusunda farkındalık oluşturmaya davet etmektedir. Siz de bu özel günü kutlamak ve barışın önemine dikkat çekmek için etkinliklere katılabilir, sosyal medyada #1EylülDünyaBarışGünü hashtag’iyle paylaşımlar yapabilirsiniz.

Dünya Barış Günü Kutlamaları

Atatürk’ün Barış Sözü

1 Eylül Dünya Barış Günü kutlamaları kapsamında İzmir Kent Konseyi’nin düzenlediği Aşure Günü daveti gerçekleşti. “Yurtta Sulh, Cihanda Barış” ilkesinin Atatürk tarafından benimsendiği İzmir Konak Kemeraltı’nda yapılan açıklama ve sunum, Nevin Ölçer hanımın konuşmasıyla başladı.

Yerel Tatlar ve Marmara Bölgesi Aşuresi

İzmir Kent Konseyi Başkanı Nazik Işık hanım, Şube Müdürü Irmak Yılmaz hanım, Emre Saygılı bey ve diğer ekiplerin emekleriyle gerçekleştirilen Aşure Günü’nde tatlı destekleri yerel farklılıklar gösterse de Marmara Bölgesi Aşure Damak tadına uyum sağlıyor.

Bilim ve Teknolojinin Toplumsal İçerikli Kullanımı

İzmir’in yapısında yer alan Adil ve refah toplum anlayışı, akıllı şehir yapıları, teknolojinin insan yaşamında kalite ve refahı arttırıcı kullanımı, bilim insan odaklı toplum yaşamı, şehrin ekosistemi ve geleceği sağlık ve turizm, tarım destinasyonu yapılanması ve farkındalıkları temennisiyle kutlamalar gerçekleştirildi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir