Zayıflamak İsteyen Kadınlar İçin Diyet Listeleri

Kadınlar İçin Diyet Listeleri

Günümüzde güzel ve sağlıklı olmanın ilk belirtisi zayıf ve fit bir görünüşe sahip olmaktır. Sağlıklı kilo vermek için yapılması gerekenlerin başında da yediklerimize dikkat etmek ve spor yapmak gelmektedir.Aslında bugün çok klasik diyet listelerine ulaşmak mümkün olsa da önemli olan bunu tüm hayatımız boyunca uygulayabileceğimiz bir yaşam tarzı haline getirmektir.Özellikle ekmek ve şeker tüketimini azaltmak daha sağlıklı kepekli ekmek, esmer şeker tüketmek kilo vermek isteyen bir kadın için önemli alternatiflerdir. Aldığımız çoğu paketli gıda ürünlerinin içerisinde ne yazık ki şeker bulunmaktadır. Hatta bazı paketli diyet ve light ürünleri alırken bile şeker içerebileceğinden dolayı içeriğini okumak gerekmektedir.Mümkünse ev yapımı ürünler tercih edilmelidir. Kilo verme süreci uzun bir süreç olduğu için hemen sonuç almayı bekleyip sabırsız davranmak yerine dirayet göstermek ve yeme-içme programına uymak gerekmektedir.

Sağlıklı Zayıflama

Zayıflamak, güzel bir vücuda ve ince bir bele sahip olmak her kadının hayalidir. Ancak bunun için şok diyetler uygulamak, gün boyu aç kalmak, tek tip beslenmek sağlık açısından oldukça zararlıdır.En önemli şey az ve kararında yemektir. Bir liste hazırlayıp buna bir iki hafta uyduktan sonra tekrar aynı beslenme düzenine geçmek hızlı kilo verip sonra tekrar almaya yol açacağı için pek de faydalı olmayacaktır.Sağlıklı ve zayıf olmanın başında dengeli beslenme gelir. Bunun için de protein karbonhidrat ve yağ yönünden dengeli bir kahvaltı tercih edilmelidir. Ara öğünlerde meyve ve kuru yemiş tercih edilebilir.Ancak onlarında ok fazla miktarda tüketilmemesi gerekir. Öğle ve akşam yemeklerinde ise çok daha hafif çorba, salata ve kırmızı ya da beyaz et tüketmek sağlıklı kilo vermek için tercih edilebilir.

Gece Acıkanlar İçin Öneriler

Gün içerisinde yeme-içme düzenini oturtmuş, sağlıklı beslenen insanların en sık yaşadığı sorunlardan birisi de geceleyin açlık hissetmeleri ve mutfağa koşmalarıdır.Geceleri metabolizmamız yavaşladığı için yediğimiz yemeklerin sindirimi de daha yavaş olmaktadır. Bu yüzden özellikle gece yenen çok kalorili yiyecekler bize çok daha fazla kilo aldırabilir.Ancak gece acıktıysak bir bardak süt ve ayran içmek hem daha rahat uyumamızı hem de daha az kalori almamızı sağlayacağı için kilo vermemize ve aç kalmadan uyumamıza yardımcı olur.

Spor ve Dengeli Beslenme

Her ne kadar düzenli ve dengeli beslensek de spor yapmadan fit bir görünüşe sahip olmak olanaksızdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ağır sporlar yapmak ya da her gün spor salonunda vakit geçirmek değil tabii ki.Önemli olan her gün en az 1 ve ya 2 saat tempolu yürüyüşe çıkmak bazı basit esneme ve kas hareketleri yapmak sizi gün içinde hem dinç tutacak hem de fit bir görünüm elde etmeniz açısından faydalı olacaktır.Yorumlarınızı aşağıdaki yorum panelinden iletebilirsiniz. Yorumlarınız titizlikle incelemektedir. Ayrıca sorularınız içinde bir soru cevap panelimiz mevcut. Yukarıdaki menüden ulaşabilirsiniz. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir