Yüzdeki Küçük Delikler

Cilt görüntüsü hemen hemen herkes tarafından büyük öneme sahiptir. Cildin pürüzsüz ve lekesiz gözlenmesi için birçok dermokozmetik ürün kullanılmaktadır. Kimi kişiler sivilce ve siyah nokta problemi yaşarken kimi kişiler de yüzlerinde oluşan küçük deliklerden şikayet etmektedir.Oluşan bu deliklerin doldurulması çoğu zaman mümkün değildir. Yüzde oluşan bu deliklerin neden kaynaklı meydana geldiğini anlamak da zor olabilmektedir. Ancak yüzde oluşan küçük deliklerin nedenlerinin anlaşılmaması ve gerekli tedavinin uygulanmaması bu deliklerin büyümesine ya da ciltte artmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden bu tarz şikayetleri olan kişiler zaman kaybetmeden uzman cilt doktorlarına gitmeli gerekli yardımı almalıdır.

Yüzdeki Küçük Delikler Neden Oluşur?

Yüzde oluşan küçük deliklerin doğru şekilde tedavi edilebilmesi için öncelikli olarak deliklerin neden kaynaklı meydana geldiğinin tespit edilmesi gerekmektedir. Aşağıda yüzde delikli görünüm oluşumuna sebep olabilecek etmenler anlatılmaktadır. Sizde bu etmenlerden bir veya birkaçına sahipseniz gerekli önlemi almak için derhal işe başlayınız.

  • Yüzde delik oluşumuna en sık neden olan etmenlerden biri sivilcelerdir. Özellikle akne formunu almış olan iltihaplı sivilcelerin sıkılması ya da bu sivilceler ile oynanması ciltte leke oluşumuna, boşlukların oluşumuna yol açabilmektedir.
  • Siyah noktaların temizlenmesi ancak temizlenme sonrası gerekli müdahalenin yapılmaması cilt üzerinde küçük deliklerin oluşumuna neden olabilir.
  • Gözeneklerin büyümesi ve delik gibi gözlenmesi yaşanılan cilt sıkıntılarından bir diğeridir. Bu durum sıklıkla yapılan yanlış cilt uygulamalarından kaynaklı meydana gelmektedir. Özellikle peeling uygulamaları sonrasında tonik kullanılmaması gözeneklerin büyümesine ve delikli bir görüntünün oluşmasına sebebiyet verebilmektedir.

Yüzdeki Küçük Deliklerin Tedavisi

Yüzde oluşan küçük deliklerin daha fazla büyümesini önlemek ciltte problem meydana getirmesini engellemek amacı ile yapabileceğiniz birkaç püf nokta bulunmaktadır. Öncelikli olarak gözeneklerinizin genişlemesini önleyiniz. Bu durum için düzenli olarak tonik kullanmaya başlayınız.Yüzde oluşan küçük deliklerin giderilmesi için çeşitli teknolojik yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bu durum için mutlaka güzellik uzmanınıza ve cilt doktorunuza danışınız. Tüm bu işlemlerin dışında cildinizde oluşmuş ve tedavisi çok zor olan deliklerden cerrahi müdahale ile yani estetik uygulamalar ile kurtulmanız da mümkün olabilmektedir.Bazı durumlarda kırışıklık gidermek için sıklıkla kullanılan botokstan yararlanılarak da yüzdeki küçük deliklerden hızlıca kurtulmak mümkün olabilmektedir. Ancak hangi yöntemi kullanıyor olursanız olun mutlaka uzman hekiminizin gözetimi altında işlemleri gerçekleştiriniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş