Yüz yogası yüzü gençleştirir mi? Yüz yogası yapmanın faydaları nelerdir?

Yüz yogası, doğal bir yöntemle yüzünüzü daha genç ve taze görünmesini sağlar. Bu egzersizler sayesinde yüz kaslarınızı çalıştırarak elastikiyetini arttırır ve cildinizi sıkılaştırır. Ayrıca yüz yogası yapmanın faydaları arasında, yüzdeki kırışıklıkların azalması, cilt tonunun düzelmesi, dolaşımın artması ve stresin azaltılması yer almaktadır. Yüz yogası her yaş için uygundur ve günlük olarak yapılırsa etkileri daha da belirgin hale gelir. Yüz yogası ile doğal yüz gençleştirme yöntemlerinden birini deneyebilirsiniz.

Göz Kamaştıran Bir Cilt İçin Yüz Yogası

Özellikle kadınlar tarafında oldukça revaçta olan yüz yogası birkaç basit hareketten oluşmaktadır. Ayrıca düzenli yapıldığı vakit cilde canlı bir görünüm kazandırır, sarkmaları önler ve yaşlanma etkilerine karşı yüzü korur. Yüz yogası dudaklar ve gözler başta olmak üzere yüzün bütün bölgelerini kapsamaktadır. İsterseniz yüze uygulanacak temel egzersizleri inceleyelim.

Yüz Yogası İçin Temel Yüz Egzersizleri

1- Gözler:

Göz kenarları ve gözaltları yaşlanmanın etkisiyle yüzde en çok deforme olan bölgelerden biridir. Ancak göz kenarlarına uygulanacak bazı hareketlerle de bunun önüne geçmek mümkündür. Öncelikle işaret ve orta parmaklarınızı gözünüzün yanında olacak şekilde sıkıca bastırın. Ardından ileri ve geriye doğru çekip bırakın. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.

2- Yanaklar:

Yanaklar için yapılacak birçok yüz egzersizi bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir; Bilindiği üzere yanakların gergin olması için balon şişirmek en bilinen kuraldır. Bu nedenle yüz için balon şişirme egzersizi yapmak yanakları hem inceltir hem de kırışık görünümünü azaltır. Yanaklarınızı şişirin ve 5 saniye tutun. Daha sonra yavaşça bırakın. Bu egzersizi 5 kez tekrarlayın.

3- Dudaklar:

Vücut yaşlandıkça kolajen kaybedip sarkmaya ve kırışmaya başlar. Bundan en çok etkilenen bölge dudak çevresidir. Dudak çevresinde oluşan kırışıkları azaltmak için U ve X hareketleri çok etkilidir. Dudakları U harfini söyleyip öne doğru uzatın sonra X harfi ile geri çekin. Her gün 15 kez yapılan tekrar ile kısa sürede sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Yüz Yogası Yapmanın Faydaları Neler?

Asyalı kadınların ışıltı bir yüze ve gergin bir cilde sahip olmalarının sırrı yüz yogasıdır. Yüz yogası yapmanın cildimizde oluşturacağı etkiler şöyledir;

  • Cildi gençleştirir ve sarkmaların önüne geçer.
  • Ciltteki kolajen miktarını arttırarak esneklik verir.
  • Cildi fazla toksinden arındırır.
  • Cilde herhangi bir yan etkisi yoktur.
  • Cilt kalitesinde gözle görülür fark yaratır.

Gün içinde en fazla 5 dakika ayırarak yüz yogası ile zamana meydan okuyabilirsiniz. Hem kolay hem de ulaşılabilir bir güzelleşme yöntemi olan yüz yogası, düzenli yapıldığında cildinize sağlıklı ve genç bir görünüm kazandıracaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş