Yumurtalık Kisti Bitkisel Tedavi

Yumurtalık kisti bitkisel tedavi, yumurtalık kistleri içi su ile dolu kitlelerdir ve çok sayıda kadında dönem dönem ortaya çıkar. Çoğunlukla iyi huylu olan ve tedaviye cevap verebilen bir yapı arz eden yumurtalık kistleri çoğu kez belirti de vermez ve kişiyi varlığından haberdar etmez. Eğer yumurtalıklarınızda kist oluşumu varsa ve bu teşhis edilmişse tıbbi tedavinin yanında doğal reçetelerle de  duruma müdahale etmek isteyebilirsiniz.Yumurtalık kisti tedavisi bitkisel yöntemlerle de kontrol altına alınabilmekte, tıbbi tedavilere destek amaçlı kullanılabilmektedir. Bunlardan birisi de İbrahim Saraçoğlu yumurtalık kisti tedavisidir ve olumlu neticeler verdiği bilinmektedir. İbrahim Saraçoğlu yumurtalık kisti tedavisi için uygulanan soğan kürü çoğu kadının denediği ve memnun kaldığı bir doğal reçete olarak bilinmektedir.Soğanın hormonal denge üzerindeki iyileştirici ve yapıcı etkisi bilindiğinden düzenli uygulanacak soğan kürü ile yumurtalık kistleri üzerinde destekleyici ve tamamlayıcı bir tedavi söz konusu olabilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  • Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu kadınlarda görülen polikistik over, miyom, çikolata kisti, vajinal akıntılar, sancılı regl, menopoz şikayetleri, erken menopoz ve adet düzensizlikleri için şifa niyetine bir bitkisel kür tavsiye ediyor.
  • Bu soğan kürü sayesinde yumurtalıklarda meydana gelen kistler neredeyse tamamen yok oluyor
  • İbrahim Saraçoğlu yumurtalık kisti tedavisi kapsamında adı geçen soğan kürü için, kabukları bakır kızılı renginde olan soğanları kullanmalısınız. Kırmızı, beyaz ve mor kabuklu soğanlar bu kür için uygun değildir.
  • 1 adet kızıl kabuklu soğanın kabuklarını soyun ve dörde bölün
  • 1 adet orta boy resimde görülen yemeklik soğanı (kırmızı, mor veya kabuğu beyaz olan soğan kullanılamaz) kabuklarını soyup dörde bölün.
  • Evvelden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya ilave ederek 5 dakika boyunca kaynatın ve içine başka bir malzeme karıştırmadan öğle ve akşam yemeklerinden önce 1’er bardak tüketin. Bu sopan kürü en fazla 15 gün sürdürülmelidir.
  • Soğan kürü adet döneminde de uygulanabilir, herhangi bir sakıncası yoktur. Ama daha etkili olması için adet bitiminden en erken 7 gün sonra uygulanması daha doğru olacaktır.
  • Soğan kürünü uyguladıktan sonra ikinci adet dönemi gelmeden 10 gün evvel yeniden 5 veya 7 gün bu kürü uygulayabilirsiniz.
  • Soğan kürünü 15 günden fazla uygulamamak gerekir.
  • Soğan kürü uygulamaya başlandıktan itibaren 2. yahut 3. Günlerden itibaren akıntıların çoğaldığını ve çözüldüğünü görmeniz mümkündür.

İbrahim Saraçoğlu yumurtalık kisti tedavisi için son derece faydalı olan soğan kürü sayesinde çikolata kisti, erken menopoz, 3 cm’den küçük miyomlar, polikistik over, adet düzensizlikleri gibi problemlerin hızlı biçimde çözüldüğü ve yumurtalık kistlerinin adeta eridiği görülebilir.Soğan kürünü 15 günden fazla uygulamamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir