Vajinada İğne Batma Hissi Neden Olur?

Birçok kadının zaman zaman yaşadığı Vajinada İğne Batma Hissi Neden Olur, birkaç farklı şekilde açıklanabilir. Öncelikle bu durumun net bir sebebi yoktur. Birden fazla nedenden kaynaklanıyor olabilir. Cinsel ilişki sonrası, adet dönemi, bel soğukluğu, üşütme ya da mantar gibi enfeksiyonlarla ortaya çıkabilir. Rahimde Batma Hissi yaşıyorsanız detaylı olarak inceleyerek, sizler için çözüm önerisinde bulunacağız.

Vajinada Batma Hissi, tıpkı bir iğnenin batması gibi bir acı verir. Kimi zaman bu ağrıya şeffaf bir akıntı eşlik etse de, zaman zaman kaşıntı da olabilir. Bu durumda eğer doğal yöntemlerle tedavi etmek istiyorsanız; her gün düzenli olarak duş almalı ve kesinlikle kimyasal / sabun / şampuan ya da duş jelinin vajinanıza temas etmesini engellemelisiniz. Yalnızca ılık su kullanmanız yeterli olacaktır. Geniş kıyafetler giyerek de acıyı hafifletmeniz mümkündür.

Vajinada İğne Batma Hissi Nedenleri

Vajinada İğne Batma Hissi birden fazla sebebe bağlı olarak gelişebilir. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • Hamilelikte Vajinada İğne Batma Hissi
 • Ağrılı iğne batma hissi
 • Cinsel İlişkiden Sonra Vajinada Yanma
 • Boşaldıktan Sonra Vajinada Yanma Hissi
 • Adet Öncesi Yanma Hissi

Bu durumların dışında gerçekleşen bir sebep de olabilir. Bunun için en net cevabı bir sağlık ocağı hekiminden ya da kadın doğum uzmanından alabilirsiniz.

Vajinada İğne Batma Hissi Neden Olur?

Vajinada iğne batma hissi, birden fazla sebepten ortaya çıkabilir.

 • Korunmasız cinsel ilişkiye girdiyseniz,
 • Yeterince hijyenik olmayan ya da halka açık tuvaletlere gittiyseniz,
 • Uzun süre soğuk suda kaldıysanız,
 • Mantar ve benzeri enfeksiyonlar varsa,
 • Bel soğukluğundan mustaripseniz,

İdrar yolu enfeksiyonu oluşmuşsa Vajinada Batma Hissi oluşabilir. Genellikle çok ciddi bir rahatsızlık değildir. Kısa süreli tedaviyle tamamen geçer.

Mantar Enfeksiyonu

Vajinada İğne Batması Gibi Ağrı mantar enfeksiyonu sebebiyle de ortaya çıkabilir. Batma hissine ek olarak kaşıntı ve yanma durumu da mevcutsa, yüksek ihtimalle mantar oluşmaya başlamıştır. Bu da pomad ya da kremler sayesinde geçebilen bir durumdur.

Lakin kısa süre içinde müdahale edilmezse, ağrının şiddeti ve mantarın yayılma hızı artabilir. Bu nedenle kısa süre içerisinde bir doktora görünmeli ve gerekli ilaçları temin etmelisiniz. Mantar enfeksiyonu oluşmuşsa, doğal yöntemlerle tedavi etmek neredeyse imkansızdır.

Mikrop / Enfeksiyon

Yeterince dikkatli olmamak, kolaylıkla mikrop kapmanıza sebep olacaktır. Özellikle halka açık ya da hijyenik olmayan tuvaletlere gittiğinizde bu durumla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda her gün ılık suyla duş almanız gerekecektir. Kısa sürede rahatsızlığınızı bu şekilde giderebilirsiniz.

Cinsellik

Cinsel ilişki ya da mastürbasyon sonrasında ağrılı bir süreç geçiriyor ve Vajinada İğne Batma Hissi Neden Olur merak ediyorsanız; bunun tek bir sebebi bulunmaktadır. Kendinizi zorladığınız sert bir birliktelik; ağrıya sebep olabilmektedir. Cinsel İlişkiden Sonra Vajinada Yanma hissinin geçmesi için yapmanız gereken tek şey biraz dinlenmek, dar kıyafetlerden kaçınmak ve duş almaktır. Boşaldıktan Sonra Vajinada Yanma Hissi oluşuyorsa, aşırı kasılmadan kaynaklanıyor olabilir.

Erkekler Kadınlarda Neye Dayanamaz? yazımız da ilginizi çekebilir.

Adet Öncesi Yanma Hissi

Adet Öncesi Yanma Hissi oldukça doğal bir durumdur. Herhangi bir tedavi gerektirmez. Değişen vücut sıvınız, hormonlarınız ve diğer etkenler buna sebep olmaktadır. Ek olarak vajinal mantar enfeksiyonunuz varsa, tetiklenebilir ve ağrıya sebep olabilir.

Hamilelikte Vajinada İğne Batma Hissi Neden Olur?

Hamilelikte Vajinada İğne Batma Hissi Neden Olur merak ediyorsanız, bunun için jinekolog ya da kadın doğum uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz. Zira hamilelik riskli bir dönemdir. Yanlış uygulanacak herhangi bir tedavi, kalıcı hasarlara sebep olabilir.

Vajinada İğne Batması Gibi Ağrı Nasıl Geçer?

Vajinada İğne Batması Gibi Ağrı, çok uzun süredir mevcut değilse genellikle idrar yolu enfeksiyonundan ya da üşütmeden kaynaklıdır. Kendinizi sıcak tutarak ve ılık duş alarak bu sorunun giderilmesini kolaylaştırabilirsiniz.

İdrar yolu enfeksiyonu için reçete edilen bazı ilaçlar şu şekilde;

 • Nitrofurantoin.
 • Seftriakson.
 • Trimetoprim / sülfametoksazol.
 • Sefaleksin.
 • Fosfomisin.

2-3 gün içerisinde tamamen geçen bu rahatsızlık, kısa süreli de olsa can sıkıcı olabiliyor. Bu nedenle doktor önerisiyle ilaç kullanarak tedavi edilmesini sağlayabilirsiniz.

Düzenli duş alarak vajinanızı olabildiğince temiz tutmaya çalışın. Bu süreç içerisinde dar, sentetik ya da kalitesiz kıyafetler giymekten kaçının. Bol ve pamuksu kıyafetler giymek, süreci daha rahat atlatmanızı sağlayacaktır. Rahimde Batma Hissi, kadınların deneyimlerine göre en geç 1 hafta içinde geçmektedir. Süreyi kısaltmak için mutlaka muayene olmalı, gerekli tedaviyi yapmalısınız.

Vajinada İğne Batma Hissi Neden Olur Kadınlar Kulübü tarafından da ele alınan bir konudur. Lütfen durumu ciddiye alarak doğru tedaviler uygulayın. Sirke, limon, sarımsak ve benzeri safsatalar durumunuzun daha da kötüleşmesine sebep olur.

Vajinada Acıma Hissi Neden Olur?

Vajinada Ağrı Ve Yanma birden fazla nedenden kaynaklanabilir. En yaygını enfeksiyon ve mantardır.

Kadınlarda Batma Neden Olur?

Vajinada İğne Batma Hissi Neden Olur; cinsel ilişki, mastürbasyon, enfeksiyon, mantar, bel soğukluğu gibi durumlardan dolayı olabilir.

Vajinada Enfeksiyon Belirtisi Nedir?

Kaşıntı, ağrı, batma hissi, akıntı ve kasık ağrısı vajinal enfeksiyon belirtileri arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir