Tuzsuz Şampuan

Tuzsuz şampuan, dış güzelliğin önemli bir kısmı olan saçlar için özellikle şampuan üretici firmalar pek çok değişik formülde şampuanlar üretiyor. Öyle ki bu şampuanların hızına yetişmek mümkün değil. Hangisi daha faydalı, hangisi ne formül içeriyor, neye iyi geliyor, saçlara nasıl etki ediyor takip etmek gerçekten de zor.

Tuzsuz Şampuan Markaları

Sodyum, yani tuz içeren şampuanlar saç diplerinde kaşıntı, kepeklenme problemi ve saç dökülmesine sebep olabiliyor. Piyasada bitkisel içerikli olduğu bilinen şampuanlar ve hatta bebek şampuanları bile tuz içerebiliyor. Bu da bu tür şampuanları, bitkisel içerikli olsalar bile zararlı bir ürün haline getirebiliyor.Tuzsuz şampuan kullananlar Avalon organics biotin B kompleks şampuanı markasını öneriyor. Kaşınma, kepeklenme, sivilce gibi pek çok saç derisi problemine iyi geliyor.Organix Biotin & Kollajen şampuan da yine tuzsuz şampuan kategorisinde değerlendirilen ve saç tellerine çok iyi bakım yaptığı bilinen bir tuzsuz şampuan çeşidi. Saçları uzatmada da etkili olduğu biliniyor.Yves Rocher şampuanların da tuzsuz şampuan kategorisinde önemli bir yeri var. Saç dökülmeleri ve kepeklenme için ayrı ayrı formülleri olan Yves Rocher şampuanların da fonksiyonu güçlü şampuanlar olduğu biliniyor.Tuzsuz şampuan kategorisinde değerlendirilen bir şampuan da Morfose tuzsuz saç bakım şampuanıdır. Morfose tuzsuz şampuan bütün saç tüplerine uygun olarak tasarlanan formülüyle saç derisine güç ve canlılık katarken saçların daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.Formülünde buğday proteini ve keratin olan Morfose tuzsuz şampuan saç köklerini ve saçlı deriyi besleyerek saçların daha dolgun, hacimli, güçlü ve bakımlı görünmesini sağlıyor.Morfose tuzsuz şampuan Brezilya fönü sonrasında kuaförler tarafından da  kullanılıyor. Profesyonel bir ürün olan Morfose tuzsuz şampuan saçları ıslatıldıktan sonra uygulanıyor ve iyice köpürtülerek durulanıyor.Redist tuzsuz şampuan da saç için zararlı tuzları içermiyor. Bilhassa hassas ve yoğun işlem görmüş saçlar için geliştirilmiş içeriği vitamin, mineral ve hassas temizleyicilerle zenginleştirilmiştir. İçeriğinde Jojoba yağı ve yeşil çağ ağacı yağı olan Redist tuzsuz şampuan saçlarda kökten uca kadar sağlıklı bir görünüm oluşturur.Redist tuzsuz şampuanın içeriği tüm saç tüplerine uygundur ve saçları beslerken aynı zamanda nemini de korur ve fazladan bakım sağlar.Saçları tamamen ıslattıktan sonra Redist tuzsuz şampuan uygulayın ve iyice köpürttükten sonra durulayın. Günlük kullanım için son derece uygun bir şampuandır.

Tuzsuz Şampuan Faydaları

Tuzsuz şampuan nedir ve tuzsuz şampuan ne işe yarar soruları burada devreye giriyor. Tüketicilerin en çok istedikleri etki hacimli görünen saçlar oluyor. Tuzlu formüller de kendi içlerinde saçlar için faydalı elbette. İçeriğinde tuz bulunan şampuanlar onarıcı etkiye sahip oluyor.Ama aynı zamanda bu şampuanların saça şekil verme hususunda problem oluşturduğu da biliniyor. Peki ya tuzsuz şampuanlar? Araştırmalar göstermiş ki, tuzsuz şampuan kullanımı hem saç derisine iyi gelmiş, hem de saçların kurumasını engelleyen bir yol olarak görülmüştür.Saçlarda kepek oluşma sebebinin, saçlarda ve saç derisinde meydana gelen kuruluk olduğu bilinmektedir. Tuzsuz şampuan kullanımı hem saçlara şekil verme konusunda kolaylık sağlar, hem de saçları kepeklenmeye karşı korur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir