Tarçınlı Su Zayıflatır mı

Tarçın veya tarçınlı su içmek konusunda pek çok rivayet bulunmakla birlikte bunların kimileri ciddiyete sahiptir. Özellikle tarçının zayıflamaya etkisi üzerinde ciddi bilgiler bulunmaktadır. Tabii Zayıflamak için tarçınlı su içmek tek başına hiç kimseyi zayıflatamaz ancak, mevcut bir diyetle birlikte devam etmesi durumunda zayıflama üzerinde şiddetli etkileri bulunduğu da kanıtlanmıştır. Yani tarçın zayıflatır mı diye sorulduğunda cevap olumlu olacaktır. Elbette bahsettiğimiz gibi kalori kontrolü eşliğinde sürmesi gerekmektedir.Tarçınlı su faydaları elbette yalnızca zayıflama üzerinde sayılamaz. Tarçınlı su içmek tüm vücutta olumlu etkilere yol açacaktır. Öncelikle tarçınlı su, dolaşım sistemi üzerinde yapıcı etkilere sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırır ve vücudun yeterli oksijeni almasını sağlar. Bu sayede tüm hücreler yenilenmeye teşvik edilmiş olacaktır. Ayrıca içerisindeki antioksidan ve antiseptikler sayesinde vücudun her noktasında oksitlenmeyi azaltırken, ciddi bir antimikrobiyal etki oluşturur. Oksitlenmenin azaltılması, yağların daha kolay enerjiye dönüştürülmesi ve yakılması anlamına gelir.Tabii tarçınlı su faydaları bununla da bitmeyip kan şekerini düzenleyerek, tüm vücudun fonksiyonlarının daha verimli çalışmasını sağlayacaktır.

Tarçınlı Su ile Zayıflama Diyet

Zayıflamak için tarçınlı su, çok tavsiye edilen ürünlerin başında gelir. Zira tarçın metabolik hızı artıran pek çok unsuru barındırmaktadır. Ayrıca insülin üzerindeki etkileri sayesinde açlık hissini bastırır ve daha az beslenme ihtiyacı duymanızı sağlar. Kolesterol üzerindeki etkileri de hesaba katıldığında tarçının koşulsuz bir diyet unsuru olduğu söylemek yanlış olmayacaktır.Ancak, tarçınlı su içmek tek başına zayıflamayı sağlamaz. Aldığınız besinlerin kalori değerlerine dikkat etmeli ve yeterince egzersiz yapmalısınız. Tarçınlı su bir ek unsur olarak diyet için faydalıdır ve tarçının zayıflamaya etkisi oldukça yüksektir ama aşırı kalori tüketip, hareket etmez ve sadece tarçınlı su içmek yöntemiyle zayıflamak isterseniz sonuç olumlu olmayacaktır.Diyet durumunda, öncelikle karbonhidrat ve şekerden uzak durmanız ve yağ alımını azaltmanız öğünleri ortadan kaldırmadan kilo vermenizi sağlayabilir. Sadece bunları yaparak dahi, kilo verebilir ve sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Zayıflamak için tarçınlı su tüketmeniz bununla birlikte seyrettiği sürece, marjinal derecede hızlı olacaktır. Diyetinize ne kadar dikkat ederseniz tarçınlı su içmek size o kadar iyi etki edecektir. Ayrıca bir diyete ek olarak tarçınlı su tüketmek vücudun diyet sırasında sarsılmasını engeller ve besinleri geri toplamasına yardımcı olur.

Tarçınlı Suyun Faydaları

Tarçınlı su içmek, bahsettiğimiz gibi pek çok faydası olan bir eylemdir. Vücuda benzersiz faydaları olan tarçın, aşağıdaki etkileri ortaya çıkaracaktır.

 • Kolesterolü düşürür
 • Kan şekerini düşürür
 • Tarçın yağı mantar enfeksiyonlarında çok etkilidir
 • Kanın akışkanlığını artırır
 • Doğal prezervatiftir. Gıda maddelerinin kullanım ömürlerini uzatmak için kullanılır
 • Serbest radikallerin oluşumunu engeller
 • Tarçın sütün içerisindeki ekoli bakterisini yok eder
 • Kalsiyum sentezini artırır, en ciddi maganez deposudur
 • Beyin fonksiyonlarını güçlendirir
 • Sakinleştirici etkisi vardır, strese iyi gelir
 • Antioksidandır
 • Rejenerasyonu teşvik eder
 • Antseptiktir
 • Boğaz ağrısına iyi gelir
 • Tarçın yağı ile masaj yapıldığında kas kramplarına bağlı ağrılar giderilir
 • Tüm enfeksiyonlar üzerinde etkilidir

Sonuç olarak tarçınlı su, lif değeri haricinde tarçının sahip olduğu tüm değerlere sahiptir. Vücuda bütünüyle olumlu tesir eder ve tarçının zayıflama üzerindeki etkileri de azımsanmayacak kadar fazladır. Tarçınlı su içmek gündelik hayatta daha zinde olmamızı ve yapacağımız diyetin çok daha etkili olmasını sağlayacaktır. Doğal bir antiseptik olmasından dolayı hastalıklara karşı direncimizi de artırıp, vücudumuzu koruyacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir