Sol ve sağ erbezi ağrısı nedenleri | Önerilerle ağrıdan kurtulun!

Erbezi ağrısı nasıl geçer? nedenlerine de şöyle bir bakalım

Erbezi ağrısı çoğu erkekte ölümü temsil eder. Çünkü erbezi erkek yaşamının bir pamuk iplikte cambazlık yaptığı yerdir. (T*stis diğer bir adıyla erbezi ağrısı)Erkek yaşamı için bu kadar önemli sayılabilecek organ tabii ağrıdığı zaman oldukça açı verici ve çekilmez bir hal alacaktır. Erbezi ağrısı sağ ve soldaki iki erbezinin etrafında oluşan bir sağlık tanımıdır. Erbeziye dışarıdan küçük bir etki bile erkeklerde dayanılmaz acılara neden olur.Erbezi ağrısı olduğu an erkek karın ve cinsel organı arasında ani bir boşluk hisseder ve tüm damarlarına  şiddetli bir sancı girer. Bu sancı erkeği kıvrandırabilir, süründürebilir ve erkeğin nefesini kesebilir. Ancak Erbezi ağrısı her zaman dışarıdan bir müdahale ile ağrımaz.Erbezi ağrısının nedeni vücut içinde de olabilir. Önce vücut içinde olan erbezi ağrısı nedenlerine göz atalım.

Sol ve sağ erbezi ağrısının nedenleri (İç nedenler)

-Böbrek taşları: böbrekte oluşan taşlar erbezini negatif yönde etkileyebilir. Böbrek kısmında, böbrek taşlarının neden olduğu ağrı erbezine ulaştığı zaman erbezin de ağrıya neden olabilir. Bu tür ağrıları tabi ki kendiniz anlayamazsınız. Doktor yardımıyla tespit edilen böbrek taşları sorunu tedavi edildiği zaman erbezilerinizde oluşan ağrıdan da kurtulacaksınızdır.-Kasık fıtığı: kasık fıtığı, kasık bölgesine yakın iç organların kasık duvarını zorlaması ve bazen geçmesiyle oluşan bir rahatsızlık türüdür. Kasık fıtığı şiddetli ağrılara neden olduğu için cinsel organı ve erbezinizi çok fazla etkiler. Erbezi ağrısının bir nedeni de bu olabilir.-Bel fıtığı: bel fıtığı doğrudan erbezine etki etmez. Bu yüzden sorunun kaynağının bel fıtığı olduğunu anlamanız güç olabilir ancak doktor kontrolünde ortaya çıkan bu durum omurga destekli bel kemerleriyle tedavi edilebilir. Ameliyat seçeneği de mevcut ancak tabi ki doktor onayıyla…-Göbek fıtığı: göbek fıtığının bel altına bölgeye oluşturduğu basınç yüzünden erbezin de ağrı oluşabilir.

Sol ve sağ erbezi ağrısının nedenleri (Kısmen dış nedenler)

-Diyabet hastalığı–İdrar yolu enfeksiyonları-Erbezilere alınan darbe-Spermatosel (Sağ veya sol erbezinin etrafında sıvı tutulması)-Skrotal kitle-Erbezi bükülmesi (Sağ veya sol erbezinde olabilir.)-Varikosel (genişlemiş  damar ağları)-Orşit (İltihaplı erbezi)-Meni kanalı hastalıkları-Epididimit (Erbezi iltihabı)Yukarı da saydıklarımın dışında cinsel organda ve erbezilerde meni birikmesi yani ereksiyon halinde uzun süre kalıp boşalamama durumunda erbezi ağrıları yaşanır.Bunun yanı sıra erbezine besin, vitamin taşıyan kan damalarının sıkıştırılması da erbezine büyük acılar verir. Nedeni oldukça basittir, dar iç çamaşırları… Dar iç çamaşırları kasık bölgenize tamamen oturarak sağ ve sol erbezinize besin, vitamin, hormon taşıyan damarları sıkıştırır.Bu sıkışmaların sonucu hasta da erbezi ağrılarının arttığı gözlemlenir. Sıkışan damarlarda biriken kan, damarların genişlemesine ve giriş çıkış ağının zorlanması nedeniyle, hormonsal dolaşımın yavaşlaması erbezini genişletir. Genişleyen erbezi dar iç çamaşırına sığmakta zorlanır.Erbezi ağrısının bir diğer nedeni de budur.

Cinsel münasebet öncesinde erbezi ağrısı

Cinsel münasebet öncesinde bir çok insan ön sevişme süresini uzun tutmak istiyor. Bu uzun tutulan süre kadınlar için iyi olsa da erkekler için pek de iyi değildir.Erkek sertleşme halini yaşadığı andan itibaren erbezi-cinsel organ kanallarında meni birikmeye başlar. Çünkü vücut artık sinyali almıştır ve az sonra boşaltım yapılacağını düşünüyordur. Boşalmanın gecikmesiyle birlikte erbezi-cinsel organ kanallarında biriken meni sıkışıklığa ve kanal yollarının genişlemesine sebep olur.Bu şiddetli acı o kadar artabilir ki boşalma sırasında zevk bile almayabilir hatta acı çekebilirsiniz.

Erbezi ağrısında doktora hangi durumlarda gidilmeli

Sağ veya sol erbezin de ezilme, sıkılma, burkulma, yırtılma gibi sorunlar oldukça şiddetli ağrılara neden olacaktır. Dışarıdan gelen etkinin büyüklüğüne göre de erbezin de kanama gözükebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız hızlı bir şekilde doktora gitmelisiniz.Çünkü bu durumlarda erbezi kaybı çok kolay olabilir ve yalnızca doktor erbezi kaybını önleyebilir. Erbezi bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. Sinir sisteminin, vücudun diğer bölgelerine oranla arttığı görülen erbezi bölgesi herhangi kanamalı bir durumda hem acıya hem de fazla kan kaybına neden olacaktır.

Erbezi ağrılarının şiddetinden kaynaklanan rahatsızlıklar

Ani şiddetli erbezi ağrılarınız varsa ve bu ağrı sizi yerinizde durdurmuyorsa üstüne üstlük,-Titreme–Baş dönmesi-Karında boşlukluk hissi-Mide bulantısı-AteşGibi sorunlar gözlemleniyorsa derhal tıbbi süreçlere tabii olmanız gerekmektedir. Bu durumlarda tıbbi müdahale edilmezse erbezi kaybı yaşanabilir. Erbezin de kronik ve günlük olarak ağrılar varsa kesinlikle bir doktora gözükmeyi ihmal etmeyin.

Erbezi ağrısı nasıl geçer? Sol erbezi ve sağ erbezi ağrısını dindirmek için birkaç öneri

Beklenmedik bir olay sonrasında erbezi ağrısı yaşarsanız ağrıyı dindirmek için buz tedavisi uygulayabilirsiniz. Ancak bu buz tedavisi biraz daha farklıdır, şöyle ki normalde 15 dakika buz konulan ve bir o kadar da dinlendirilen bölgelerin aksine erbezi bölgesi yalnızca 45 saniye buza maruz kalmalıdır.70 Saniyenin artından 5 dakika mola verilmelidir. Bu süreçte erbezi ağrısı sizi terkedecektir. Sonradan ekliyorum, buzu erbezine değil erbezi bölgesinin çevresine uygulamalısınız.Bir başka çözüm yolu ise, ani erbezi ağrılarına karşın diz çökmektir. Yine beklemediğiniz bir anda dışarıdan gelen bir etki sonucu erbezi ağrısı yaşadınız diyelim olduğunuz yere çökmek karnınızdaki boşluk hissini azaltacaktır. Karındaki boşluk hissi ne kadar az olursa erbezi ağrısı o kadar aza olur.Arasındaki oran-orantıyı kavradığınızı varsayıyorum.Erbezi ağrısına iyi gelen bir başka yöntem ise, işemektir. Erbezi ağrısı sırasında işemek, sıkışan kanal yollarını temizleyerek dışarı atar.Bunun sonucunda kısa sürede rahatlarsınız. Çişin toplandığı organ olan mesane, cinsel organa ana kanal yolları ile bağlıdır. Cinsel münasebet öncesinde de erbezi ağrısı yaşarsanız işemeyi deneyebilirsiniz.Yalnız unutmayın, çişinizi yapmanız sırasında zorlanabilirsiniz, bunun nedeni mesaneden çıkan çişin kanal yollarında sıkışan meniyi iterken de sıkışmasından kaynaklanmaktadır.Özellikle erbezine çok iyi bakın, onlara çok iyi davranın. Kilo verin, bacak aranızda onları sıkıştırmayın. En başta söylediğim gibi onlar yaşama tutunmanızı sağlayan dallarınız ?Yorum atmayı unutmayın. Yorumlarınızla yaşıyoruz…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir