Sırttaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Sırttaki Sivilceler Nasıl GeçerCilt bakımı deyince ilk akla gelen yüz cildi olsa da, cilt aslında bir bütündür. Tüm vücudumuzu saran bu güçlü, güçlü olduğu kadar da bakıma muhtaç kumaş, zaman zaman yorulur, tökezler, sıhhat ve ışıltısını yitirir. Yolunda gitmeyen bazı şeylerin olduğunu sivilcelerden anlarız. Sivilce, yorulan ve hastalanan cildin en belirgin tepkisidir. Sivilcelenme, daha çok yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde görülür. Bunlardan birisi de sırt bölgesidir.  Sırt bölgesinde, kırmızı kabarcıklar, içi su ve siyah nokta dolu tepecikler, uç vermiş sivilceler, düzensiz, kızarık, yağlı ve kötü bir görünüm…  Sebepleri çoğunlukla stres ve beslenme bozukluğudur. Kışın kapalı giysiler ve kalın kazakların ardına gizlenen sırt bölgesi, yaz mevsiminde giyilen hafif ve ince kıyafetlerle açığa çıkar. Tabi üzerindeki sivilcelerle birlikte…Sırtınızda sivilcelenme sorunu varsa, en doğal yollarla bu sorunu aşabilirsiniz. Vücudun arka bölüm olduğu için buradaki sivilcelere ulaşmak zordur. Sırtınızı her banyoda mutlaka yumuşak bir lif yardımıyla temizleyin. Sırtınıza haftada bir peeling yapın. Hazır olarak satın alacağınız yahut evde kendinizin hazırlayacağı peelinglerle, asla fazla bastırmadan yumuşak hareketlerle yapacağınız peeling işlemi de yararlı olacaktır. Fazla bastırarak yapılacak her işlem, sivilcelerin daha da yayılmasına yol açar.Maske -1-

  • 1 adet portakalı soyun, elde ettiğiniz kabukları rendeleyin ve 1 çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırın.
  • Karışımı, sırttaki sivilceli bölgelere sürün ve 30 dakika bekletin. Bu sırada sırt bölgeniz açık dursun. Maskeyi arıtmak için duş alın.

Maske-2-

  • Aktardan temin edebileceğiniz çay ağacı özü içeren merhemi sırtınıza sürün. Bu da etkili bir yoldur.

Maske-3-

  • 1 su bardağı yulafı, 2 bardak kaynar suya ilave edin ve karıştırın.
  • Bu karışımı sırt bölgenizdeki sivilcelere tatbik ederek 20 dakika bekletin ve sırtınızı ılık suyla durulayın.

Hazır bir ürün satın almak isterseniz de, Clinuque marka sprey hayli etkili olacaktır.Sırttaki Sivilceler İçin Losyon1 tutam lavantayı, 2 bardak su içinde kaynatın. Biraz ılınınca pamuk yardımıyla sırtınızdaki sivilceli alana sürün. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.1 çorba kaşığı tuzu, 2 su bardağı suya karıştırın ve bu suyu sırtınıza sürün. 20 dakika bekleyin. Tuzlu su, sivilceleri kurutacaktır.Sırttaki Sivilceler İçin Elma Sirkesi1 yemek kaşığı elma sirkesiyle, 1 bardak suyu karıştırın ve sırtınıza sürün. Karışım sırtınızda 15 dakika beklesin. Sirkenin sivilceleri kurutucu, antiseptik özelliği, sabır isteyen istikrarlı bir süreçle, problemi çözecektir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir