Selülit Nasıl Geçer? Selülite Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Selülit, vücutta görülen portakal kabuğu görünümüne sahip yağ dokusu birikimidir. Kadınların büyük bir çoğunluğu selülite sahiptir ve bu durum görünüm açısından genellikle can sıkıcı olabilir. Selülit nasıl geçer? Selülit tedavisi için çeşitli yöntemler vardır, ancak bitkisel çözüm yöntemleri en popüler seçenekler arasındadır. Doğal antioksidanlarla dolu sebzeler, meyveler ve baharatlar, selülit görünümüyle mücadelede yardımcı olan en iyi bitkisel çözümlerdir. Özellikle egzersiz yapmak, bol su içmek ve dengeli bir diyet uygulamak, selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir ve görünümünü azaltabilir. Selülit tedavisi için uzman doktorlardan da yardım alabilirsiniz. Ancak, sağlıklı bir yaşam tarzı ve bitkisel çözümlerle başlayarak, selülit sorununu çözmek mümkündür.

Selülit Nasıl Geçer? Selülite Bitkisel Çözüm Yöntemleri

Selülit her kadının kabusu olan bir cilt sorunudur. Selülit kadın, erkek ve hatta bebeklerde bile görülebilen bacakta, kalçada portakal kabuğu gibi çukur bir görüntüdür. Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam, fazla çay ve kahve tüketimi selüliti tetiklediği bilinmektedir. Günümüzde bir çok cilt sorunu için başvurulan bitkisel ürünler, selülit tedavisi içinde etkili olmaktadır.

Selülit Nedir?

Selülit, kadınların %85 de görülen bacak arkası, karın bölgesi, kalçalarda ve kollarda gibi vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen bir sorundur. Selülit, cilt altında düzensiz ve aşırı yağ birikiminin kan dolaşımını bozmasıyla ortaya çıkan ciltteki portakal kabuğu görüntüsüne denir. Fazla kilolu olan insanlarda daha çok selülit olur düşüncesi yanlıştır. Kilo problemi olmayan kişiler de selülit sorunu yaşayabilmektedir.

Selülit Neden Olur?

  • Yanlış beslenme
  • Hormonel faktörler
  • Hızlı kilo alıp verme
  • Genetik faktörler
  • Fazla çay kahve tüketimi
  • Hareketsiz yaşam
  • Obezite
  • Aşırı miktarda tuz ve şeker tüketimi
  • Yanlış kıyafet seçimi
  • Az su tüketimi

Selülit Nasıl Geçer?

Elma sirkesi;selülit tedavisinde kullanılan etkili bir çözümdür. Elma sirkesi içinde bulunan ögeler hücre yenilenmesini destekleyerek derideki o çöküntülü görüntüyü azaltmaya yardımcı olur.2 yemek kaşığı elma sirkesini 1 bardak suya ekleyip, içine biraz bal koyarak tatlandırarak içebilirsiniz. Her sabah bu karışımı selülitten kurtulana kadar tekrarlayın. Elma sirkesini cildinize sürüp selülit tedavisi için uygulamanız mümkün. Elma sirkesini iyi bir masaj yağıyla karıştırıp, hazırladığınız karışımı cildinize her gün etkili bir masaj yaparak sürün.

Şeker ve kahve ile peeling; evimizde bulunan doğal ürünlerle cilt bakımı yapmamız ve cilt sorunlarından kurtulmamız mümkün. Kahve de selülit için tercih edilen doğal uygulamalardan biridir. Çok fazla kahve ve çay tüketimi selülit oluşumunu arttırdığı bilinmektedir. Fakat çekilmiş kahveyi şeker ile karıştırıp içine zeytin yağı ilave ederek iyi bir peeling hazırlayabilir ve selülitli bölgeye masaj yardımıyla uygulayabilirsiniz. Zeytin yağı cildinizi beslerken kahve ise cildi sıkılaştıracaktır. Hatta bu karışımı haftada 1 du

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir