Sabah kalkınca güzel olmanın, görünmenin yolları neler?

Sabah kalktığınızda güzel görünmek ve enerjik hissetmek için birçok yolu vardır. İyi bir uyku, sağlıklı beslenme, egzersiz ve düzenli bir cilt bakımı ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ayrıca, doğru makyaj yaparak ve şık giyinerek güveninizi artırabilirsiniz. Unutmayın ki, kendinizi iyi hissetmek sadece görünüşünüzü etkilemez, aynı zamanda hayatınızdaki her şeyi daha olumlu bir şekilde etkiler.

Sabah Kalkarken Güzel Olmanın Yolları

Doğru Şekilde Yatağa Girin

Sabah kalktığınızda güzel olmanın ilk adımı akşam doğru şekilde yatağa girmek. Yani yatmadan önce yüzünüzü cilt tipinize uygun nemli bir sabun ile yıkamalı, makyajınızı güzelce temizlemeli, toniğinizi kullanmalı ve nemlendiricinizi sürmelisiniz. Cildiniz gece kendini yenilemektedir ve akşam onun yenilenmesine fırsat vermeyecek şekilde yatarsanız sabah da kötü kalkarsınız.

Yastığınızı Yüksek Tutun

Sabah kalkınca gözaltı torbalarından şikayetçi olanlar yastıklarını biraz yüksek tutmalılar. Böylece kan dolaşımı hızlanacaktır ve torbalar da azalacaklardır. Bunun yanında yan yatmak yerine sırtüstü yatmak yüzdeki kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olacaktır. Özellikle genç yaşta kırışıklar ile mücadele edenler sırtüstü uyumayı bir alışkanlık haline getirmeliler. İlla ki yan yatmak gerekiyorsa yüzün doğrudan yastığa değmeyeceği bir pozisyon bulunmalı.

Odanızı Nemlendirecek Çözümler Üretin

Gece uyuduğumuz odanın kaloriferli olması halinde çok kuru bir havaya sahip olacağı bir gerçek. Bu kuru hava ise maalesef cildinizin adım adım kurumasına sebep olacaktır. Dolayısıyla rahat ve sağlıklı bir uyku çekmek için odanızı nemlendirecek çözümler bulmalı, kaloriferlere takılan suluklardan almalısınız. Biraz daha bütçesi geniş olanlar ise oda nemlendirme amacıyla kullanılan özel cihazlardan alarak insan yapısına uygun bir oda nemlendirme fırsatını yakalayabilirler.

Yeterli Süre Uyuyun

Elbette en önemlilerden bir tanesi ise yeterli miktarda uyku uyumak. Bazıları için günlük 6 saat metabolik olarak yeterliyken, bazıları için daha uzun süreler gerekli olabilir. Ancak uzmanlar 6 saatin altında bir uykunun az uyku olduğunu ve bu sürenin tamamlanması gerektiğini belirtiyorlar. Enerjik uyandığınızda çok daha güzel göründüğünüzü siz de fark edeceksiniz.

Teknolojik Cihazları Yatak Odanızdan Çıkarın

Odanızda telefon, televizyon, radyo gibi statik üreten cihazların bulunmaması ve yatmadan önce bunlarla oyalanmamak da çok önemli. Zira bu cihazlar hem çevrelerine dalgalar yayarak aslında bizlere zarar verirler hem de ekranları sebebiyle uykumuzu kaçırarak daha kalitesiz bir uyku uyumamıza sebep olurlar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş