Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Madecassol Krem Fiyatı

Madecassol krem, yanık, çatlak ve yaralanmalar için kullanılan bir kremdir. Herkes için kullanımı uygun olan bu özel ürün, farklı alanlarda değişik şekillerde de kullanılabiliyor. Kullanımı ülkemizde de çok yaygın olan bu krem, sağlık ocakları, özel sağlık merkezleri ve hastanelerde yer alan doktorlar tarafından da sıkça reçetelere yazılıyor.

Madessol krem Ne İşe Yarar?

Madessol krem, doktorlar tarafından reçetey yazılıp eczaneden satın alınan bir kremdir.Genel olarak;

  • Açık yaraların daha çabuk iyileşmesinde kullanılır.
  • Yeni oluşmaya başlayan çatlakların tedavisinde ve önlenmesinde etkilidir.
  • Hafif dereceli yanıkların iyileşmesini hızlandırır.
  • Bazı cilt lekelerinin tedavisinde kullanılabilir.
  • Hamilelik döneminde oluşan vücut çatlaklarının görünümünü azaltır.
  • Emzirme döneminde meme ucu çatlaklarının tedavisinde kullanılabilir.
  • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis durumlarında bu kremin iyileştirici etkisinden yararlanılabilir.
  • Küçük çaplı operasyonlar ve ameliyatların yaralarına sürerek daha hızlı iyileşme sağlanabilir.
  • Zaman zaman yaşanan birinci derece lokal deri ülserlerinin tedavisinde kullanılabilir.
  • Yaralanma ve yanıkların ağrılarını alıp bu yaraların tedavisini hızlandıran Madessol, aynı zamanda iyileşeme sonrasında bir iz kalmamasında da etkilidir.

Madessol kremin uygulanma aşamasında ilk olarak eller doğal bir sabun ile yıkanır. Bol su ile durulanıp tamamen hijyenik eller sağlanır. Uygulama bölgesinin genişliğine göre bir kaç nokta şeklinde krem uygulama alanına damlatılır. Sonrasında parmak ucu ile hafif masaj yaparak krem yara üzerine yedirilir.Bu aşamada ağrı var ise çok hafif hareketler yapılmasına dikkat edilmesi gerekir. Madessol krem uygulamasını eğer çatlaklar için yapıyorsanız biraz daha uzun süre ve daha fazla bastırarak masaj yaparak kremi sürebilirsiniz. Madessol krem ülkemizde sadece 10 mg/1 g 40 gram olarak satışa sunulmaktadır.Tek boyutta satılan kremin fiyatı genel olarak 7,99 TL olarak belirlenmiştir. Madessol krem fiyatı 2016 yılı Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı İEGM tarafından belirlenmiştir. Bu fiyat genel fiyat olmasına karşılık daha yüksek daha daha düşük fiyatlarda da satışa sunulabilir.Madessol kremi hemen hemen her eczanede bulabilirsiniz. Normal eczanelerin yanında e-eczanelerden de online olarak sipariş verebilirsiniz. Bu yerlerden sipariş verirken yazılmış olan e-reçeyi göndermeyi unutmamanız gerekir.Bazı internet sitelerinde ya da bizim verdiğmiz bilgilerde tamamen ilaç hakkında genel bilgiler ve önerilere yer verilmektedir. Bu bilgileri değerlendirip doktorunuza danışarak ilaçları kullanmanızı ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde mutlaka yeniden doktorunuza başvurmanızı öneririz.Madessol pomad, nadir de olsa bazı yan etkilere neden olabilir. Bu kremin yan etkileri; karın ağrısı, kurdeşen, zor nefes alma, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi etkiler olabilir. Bunlar kesin yan etkiler olmamakla birlikte zaman zaman ortaya çıkma ihtimali söz konusudur.Kremin içeriğinde yer alan bazı maddelerin alerjik özelliklerinden kaynaklanan bu yan etkiler dışında kremin kullanımı ile ilgili doğrudan bir yan etkiye henüz rastlanmamıştır. Bu nedenle hamileler ve emziren anneler de kullanabilir.Madessol krem, uzun süreli kullanımlarda da hiç bir sağlık sorununa yol açmaz. Cilt bakımı ve güzelliği için kullanılabilecek kremlerden olan bu özel ürünü ayak ve el bakımında kullanabilirsiniz. Düzenli olarak ayak topuklarına bu krem ile yapılan masaj çatlakların oluşması ve ilerlemesini önler.Bunun yanında soğuk havalardan çok etkilenen hassas elleri korumak için de aynı şekilde düzenli olarak ellerinizi Madessol krem ile kremleyebilirsiniz. Her el tipi ve cilt tipine uygun olan bu özel krem, etkili bir nemlendirici olarak da görev görebilir. Eller ve ayakların yanında vücutta oluşan diğer çatlaklar için de kullanabilirsiniz.

Madecassol Krem Fiyatı

Madecassol 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2022 Yılı fiyatı 34.83 TL‘dir

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir