Kullananlara Göre Eczanelerdeki En Etkili Sivilce Kremi

Eczacılık alanında en çok aranan konulardan biri de sivilce sorunudur. Eczanelerde satılan birçok farklı sivilce kremi olsa da, etkili sonuçlar veren ürünler her zaman tercih edilmektedir. Sivilce sorunuyla mücadele edenler için en etkili sivilce kremi, kullanıcılar tarafından da önerilen bir ürün olarak öne çıkmaktadır. Bu krem, sivilceye neden olan sebum salgısını engelleyerek cildinizi temizler ve nemlendirir. Ayrıca cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin uzaklaştırılmasına da yardımcı olur. Eczanelerdeki en etkili sivilce kremi hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen eczanenize uğrayın!

Cildimizde yer alan gözenek adı verilen alanlar, dış etkenlerle birleşerek kir, yağ gibi nedenlerle tıkanabilir. Bu durum sonucunda sivilce oluşur. Yağ bezleri cildimizde birikir ve cilt temizlenmezse, deri altında yağ birikerek ter gözenekleri ve kıl köklerinde tıkanıklık meydana gelir. Bu durum sivilce olarak adlandırılır ve zaman zaman başımızın belası olabilir. Özellikle ergenlik döneminde, hormonların değişmesi, beslenme düzeninde farklılıklar ve vücudun dengesinin oluşmamış olması nedeniyle sivilce sorunu daha sık yaşanabilir.

Ergenlik dönemi dışında da sivilce sorunu yaşanabilir. Örneğin, cips veya çerez yendiği gecenin sabahında sivilce çıkması kaçınılmaz bir durumdur. Yağlı yiyecekler ya da makyaj ürünleri gibi faktörler de sivilce oluşumuna neden olabilir. Ancak sivilce sorunu kadar lekeleri de halletmek oldukça zordur. Bu nedenle eczanelerde satılan reçeteli veya reçetesiz temin edebileceğiniz kesin çözüm olan ilaçlar mevcuttur.

İmaj krem, dermatoloji uzmanları tarafından yazılan en popüler kremler arasındadır ve sivilcelere karşı etkilidir. Sarımsı renkte bir krem olan İmex Krem, içerisinde yer alan antibiyotik sayesinde aknelerle savaşır. Büyümüş sivilcelerin yok edilmesi için kullanılabilir. Ayrıca sivilce lekelerine karşı da etkilidir. Cilt tonunu eşitleyerek tek renk cilde sahip olmanızı sağlar, sivilceleri kurutur, cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur ve kapatıcı olarak kullanılabilir.

Fucidin, antimikrobiyal özellikleri olan bir kremdir. Sivilceleri kurutarak yapması gereken işi en iyi şekilde yapar. Fusidik asit, vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelen iltihaplanmaları yakarak giderir. Deri üzerinde herhangi bir yırtılma veya çizilme olması durumunda meydana gelebilecek iltihaplanmaları önler ve cildin temiz kalmasını sağlar.

Nadixa, antibiyotik özelliği olan ve doktor kontrolünde kullanılması gereken kremlerden biridir. Derideki enfeksiyonları ortadan kaldırmayı amaçlar ve etkisi oldukça yüksektir. Kıl köklerinde meydana gelen iltihaplanmaları giderir ve deri altındaki sivilcelerin deri yüzüne çıkmasını sağlar. Düzenli kullanıldığında akne problemlerini giderir.

Eritretin Jel, ciltteki sivilceleri kısa sürede yok eden bir kremdir. Cildinizin, derinizin yenilenmesini sağlayarak eski derinin atılmasını sağlar. İlk kullanımdan itibaren etkisini gösterir ve lekeleri yok eder. Ancak, derinizi soyarken kızarıklık, döküntü, yanma veya kaşınma hissedebilirsiniz. Hassas derisi olan, egzaması olan ve atopik durumda olan kişiler bu kremi doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Acnelyse krem, sivilce kremlerinin başında gelir. Akne problemi olan her gencin mutlaka kullanması gereken bu krem, etkisiyle kendini kanıtlamıştır. Deri altındaki sivilceleri deri yüzüne çıkararak daha sonra yok eder. Düzenli kullanıldığında akne problemlerini giderir. Ancak, kullanım sonrasında sivilce sayısında artış yaşanması normaldir. Bu durum da düzenli kullanımdan sonra geçecektir.

Bu yazımızda en etkili sivilce ve leke kremlerine yer verdik. Kremlerin etkisini daha iyi göstermeleri için düzenli kullanmanız şarttır. Ayrıca kremleri temizlenmiş, kuru cildinize uygulamanız gerekmektedir. Sivilce kremlerini uyguladıktan sonra güneşe çıkmamanız tavsiye edilir. Güneş ışınlarına karşı bir şapka veya bere kullanarak cildinizi korumanız gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir