Kreval Şurup Ne Işe Yarar.

Kreval şurup ne işe yarar? Kreval şurup öksürük ve balgam söktürücü olarak kullanılan bir bitkisel ilaçtır. Kreval şurup, doğal bileşenleri sayesinde boğaz ağrısı, öksürük ve bronşit gibi solunum yolu enfeksiyonlarına iyi gelir. Detaylı bilgi için yazımızı okuyun.

Kreval Şurup Nedir?

Kreval şurup, öksürük, bronşit, astım, alerjik reaksiyonlar gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Şurup formunda olduğu için çocuklarda ve sağlık sorunları olan kişilerde kolaylıkla kullanılabilir. Fakat, ilacın kullanımı ve dozajı doktor kontrolünde olmalıdır.

Kreval Şurup’un İçeriği Nedir?

Kreval şurup, aktif madde olarak ambroksol hidroklorür içerir. Ambroksol antitusif (öksürük kesici) özelliği ile birlikte mukolitik (balgam söktürücü) etki göstererek rahatlama sağlar. İlacın yardımcı maddeleri arasında ise şeker, alkol, sitrik asit ve glikol yer alır.

Kullanım Talimatları

Kreval şurup, genellikle, günde 2-3 defa 5 ml olarak kullanılır. Fakat, ilacın kullanımı ve dozajı kişinin yaşı, kilosu ve rahatsızlığına göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle ilacın kullanımı ve dozajı doktor kontrolünde olmalıdır. İlacın kullanım süresi de kişinin rahatsızlığına göre değişebilir.

Kimler Kreval Şurup Kullanmamalıdır?

Kreval şurup, hamile ve emziren kadınlar tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca, ambroksol ya da diğer yardımcı maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişiler, karaciğer yetmezliği olan kişiler, ciddi böbrek yetmezliği olan kişiler ve çocukların kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır.

Kreval Şurup’un Yan Etkileri Nelerdir?

Kreval şurup, genellikle iyi tolere edilir. Fakat, nadir de olsa bazı yan etkileri olabilir. Yan etkiler arasında hafif baş ağrısı, ağızda kuruluk, mide bulantısı ve ishal yer alır. Eğer ilaç kullanımından sonra ciddi yan etkiler görülürse, hemen doktora başvurulmalıdır.

Kreval Şurup’un Saklama Koşulları Nelerdir?

Kreval şurup, kuru ve serin yerlerde, 25 derecenin altında, ayrıca ışıktan uzakta saklanmalıdır. Ayrıca, çocuklardan uzak tutulmalıdır. İlacın son kullanma tarihi içinde, tarihi geçmiş ilaçlar kullanılmamalıdır.

Kreval Şurup’un Fiyatı Nedir?

Kreval şurup, farklı dozajlarda ve ambalajlarda sunulur. Fiyatı da bu doğrultuda değişkenlik gösterir. 100 ml kreval şurup, genellikle 20-30 TL arasında satılmaktadır. Fakat, fiyatı, mağazaya ve bölgeye göre değişebilir.

Kreval Şurup Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Kreval şurup, öksürük, bronşit, astım, alerjik reaksiyonlar gibi üst solunum yolları rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Eğer, öksürük ya da bronşit ile ilgili şikayetleriniz varsa, doktorunuza başvurup, uygun dozajda kreval şurup kullanabilirsiniz.

Sonuç

Kreval şurup, öksürük, bronşit, astım, alerjik reaksiyonlar gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak, ilacın kullanımı ve dozajı doktor kontrolünde olmalıdır. İlacın yan etkileri nadir de olsa olabilir, bu nedenle doktor kontrolünde kullanılması gereklidir.

FAQs

1. Kreval şurup hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Kreval şurup öksürük, bronşit, astım, alerjik reaksiyonlar gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

2. Kreval şurup’un yan etkileri nelerdir?

Kreval şurup, genellikle iyi tolere edilir. Fakat, nadir de olsa bazı yan etkileri olabilir. Yan etkiler arasında hafif baş ağrısı, ağızda kuruluk, mide bulantısı ve ishal yer alır.

3. Kreval şurup’un kullanım süresi ne kadardır?

Kullanım süresi kişinin rahatsızlığına göre değişebilir. Bu nedenle ilacın kullanımı ve dozajı doktor kontrolünde olmalıdır.

4. Kreval şurup kimler tarafından kullanılmamalıdır?

Kreval şurup, hamile ve emziren kadınlar, alerjisi olan kişiler, karaciğer yetmezliği olan kişiler, ciddi böbrek yetmezliği olan kişiler ve çocukların kullanımı doktor kontrolünde olmalıdır.

5. Kreval şurup’un fiyatı nedir?

100 ml kreval şurup, genellikle 20-30 TL arasında satılmaktadır. Fakat, fiyatı, mağazaya ve bölgeye göre değişebilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir