Kızlık zarı dikimi kalıcı mı, yapıldığı anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi işlemi, bir kez yapıldıktan sonra kalıcıdır. Ancak cinsel ilişki, spor veya diğer aktiviteler gibi aktiviteler sonrası zarın tekrar yırtılması muhtemeldir. Yapıldığı anlaşılıp anlaşılmayacağına gelince, doğru tekniklerle uygun koşullar altında yapıldığında, kızlık zarının dikilmesi son derece doğal ve gerçekçi görünür. Çok dikkatli bir şekilde yapılırsa, ameliyat sonrası hastanın cinsiyeti hakkında herhangi bir şüphe uyandıracak bir şey kalmayacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi, alınan darbe, cinsel ilişki ya da mastürbasyona bağlı olarak yaşanan kızlık zarı bozulması durumunda uygulanan bir işlemdir. Kısa sürede gerçekleştirilen son derece ağrısız bir işlem olup, lokal anestezi altında yapılmaktadır. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen işlemde farklı kızlık zarı dikimi seçenekleri bulunmaktadır. Geçici ve kalıcı olarak ifade edilen kızlık zarı dikimi Ankara’da Op. Dr. Esra Çabuk Cömert Muayenesi’nde gerçekleştirilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Yapıldığı Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı farklı sebeplere bağlı olarak bozulabilmektedir. Yaşanan cinsel beraberliğin yanı sıra darbeye maruz kalma da kızlık zarının bozulmasına sebep olabilmektedir. Kızlık zarının bozulması sonrasında, kızlık zarı dikimi işleminden faydalanılabilmektedir. Kızlık zarının dikimi sonrasında, cinsel beraberlik sayısı ya da kürtaj gibi unsurlar önem taşımamaktadır. Kızlık zarı dikim işlemi uzman ve deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirilmekte olup, muayene sırasında belli olabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi İşlemi için Neye Dikkat Edilmelidir?

Kızlık zarı dikim işlemi kızlık zarının bozulması durumunda gerçekleştirilmektedir. İşlem öncesinde, konusunda uzman ve deneyimli kişilerden destek alınması son derece önemlidir. Geçici ve kalıcı olarak ifade edilen kızlık zarı dikimi seçenekleri sunulmaktadır. Geçici olan işlemler en fazla yedi gün süre kalıcılığına sahiptir. Bu nedenle, zamanlama son derece önemlidir. Geçici kızlık zarı dikimi işlemleri, beraberlik öncesinde on iki saat içinde de gerçekleştirilebilmektedir. Kızlık zarı dikimi işlemlerinde lokal anestezi uygulanmaktadır ve herhangi bir ağrı hissedilmez. Kalıcı olan kızlık zarı dikimi için ise belli bir süre iyileşme süreci bulunmaktadır. Op. Dr. Esra Çabuk Cömert tarafından gerçekleştirilecek olan işlem için randevu telefon ile alınabilir.

Kızlık Zarı Dikimi İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kızlık zarı dikimi sonrasında, iyileşme sürecine dikkat edilmelidir. Flep yöntemi ile gerçekleştirilen işlemde dikişler kendiliğinden erimektedir. Kalıcı kızlık zarının dikim işlemi sonrasında 4 ila 6 hafta arasında iyileşme süreci bulunmaktadır. İyileşme süreci sonrasında, kızlık zarı tamamen iyileşir. Kızlık zarı dikimi işlemlerinde geçici ve kalıcı seçenekler sunulmaktadır. Herhangi bir şekilde belli olmayan kızlık zarı dikim işlemi aynı zamanda ultrason ve benzeri işlemlerde de belirlenemez. Sadece uzman bir hekim tarafından yapılacak olan muayenede anlaşılabilme ihtimali vardır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir