Kırışıklıkları Yok Eden Maske Tarifi

Kırışıklıkların en büyük düşmanı olan bu maske tarifi ile herkes genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilir. Bu maske tarifi doğal ve basit malzemelerden oluşur ve cilde zararlı hiçbir etkisi yoktur. Maske içerisinde bulunan antioksidanlar cildi besleyerek kırışıklıkların görünümünü azaltır ve cildi yeniler. Maske hazırlamak da son derece kolaydır. Tek yapmanız gereken malzemeleri karıştırarak cildinize uygulamak. Kısa sürede etkisini gösteren bu maske tarifi ile kırışıklıklarınızın derdine son verebilirsiniz.

Kırışıklıkları Yok Etmenin Doğal Yöntemleri

Yüzünüzde istenmeyen kırışıklık çizgileri ortaya çıktığında onları yok etmek için harika doğal yöntemler bulunmaktadır. Botox, liftler, kimyasal peelingler vb. gibi yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldıracak pek çok yöntem bulunmaktadır. Ancak, bu yöntemlerin olumsuz etkilerinin dışında, çok pahalıdırlar ve kırışıklık kremlerinin etkisi bir muammadır. Vücudunuzun kırışıklıkları geliştirmeye yönelik genetik eğilimini hesaba katmadan, her zaman dikkate almanız gereken şeyler;

Düzenli ve Dengeli Beslenin

Sağlıklı bir cilt için doğru beslenme çok önemlidir. Sebzeler, meyveler, tam tahıllı gıdalar, proteinler ve sağlıklı yağlar tüketin. İçerisinde antioksidanlar bulunan gıdaları tercih edin.

Cildinizi Güneşten Koruyun

Güneş zararlı UV ışınlarına maruz kalmak kırışıklık riskini artırır. Açık renkli şapkalar ve güneş gözlüğü takarak cildinizi koruyun. Ayrıca koruyucu güneş kremleri kullanın.

Stresten Kaçının

Stres cildinizdeki yaşlanma işaretlerini hızlandırır. Kendinize zaman ayırın ve stresten kaçının. Yoga, meditasyon gibi aktiviteler stresinizi azaltabilir.

Egzersiz Yapın

Düzenli egzersiz kan dolaşımınızı hızlandırır ve cildin sağlıklı kalmasını sağlar. Egzersiz yaparak cildinizin genç ve canlı kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Uyku Düzeninize Dikkat Edin

Yeterli uyku, cildinizin dinlenmesi için önemlidir. Uyku düzeninizi düzgün tutarak cildinizin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Ev Yapımı Kırışıklık Maskesi Tarifi

Kırışıklıkları önlemek ve ortadan kaldırmak için evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir maske tarifi.

Malzemeler:

  • 1 adet yumurtanın akı

Uygulama:

  1. Farklı bir kapta sarısını ayırın.
  2. Yüzünüzü iyice temizleyin.
  3. Yumurta akını cildinize iyice yayın.
  4. 15 dakika boyunca yüzünüze masaj yapın.
  5. Cildinizi bol su ile durulayın.
  6. Haftada bir kez uygulayarak kırışıklıklar olmadan genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ev yapımı maskeleri uygularken, cildin dokusunu yeniden canlandırmaya ve yeniden şekillendirmeye yardımcı oldu kanıtlanmıştır. Yumurtanın beyazı, cildin esnemesine etki eder, çünkü cildin gerginliğini ve cildin sıkılığını artırmasına yardımcı olur.

Cildinizin sağlığı için bu tarifi deneyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir