Ketoral krem vajinaya, yüze sürülür mü? Yan etkileri neler?

Ketoral krem, mantar enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Özellikle vajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Ancak, yüz gibi diğer vücut bölgelerinde kullanılmamalıdır. Yan etkileri arasında, ciltte kızarıklık, kaşıntı, yanma, kabarcıklar ve soyulma gibi semptomlar görülebilir. Bu belirtilerle karşılaşmanız durumunda, ilacı derhal bırakın ve doktorunuza başvurun. Ketoral kremi kullanmadan önce, gebelik veya emzirme durumunuzu doktorunuzla paylaşarak uygun dozu belirleyebilirsiniz.
Ketoral Krem: Mantar Enfeksiyonlarına Çözüm

Ketoral krem nedir sorusunun yanıtı olarak, vücuda zarar verme ihtimali yüksek olan mantar enfeksiyonlarının yayılmasının önüne geçmek için üretilen bir kremdir. İçeriğindeki ketokonazol etken maddesi sayesinde mantar enfeksiyonlarının yayılmasını engelleyerek, bu enfeksiyona bağlı olarak gelişen semptomları iyileştirmektedir. Ayrıca, kaşıntılı ve döküntülü yaraların da iyileşmesine yardımcı olur.

Ketoral krem ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında ise şunlar sayılabilir: Derinin yüzey kısmında oluşan mantar ve buna benzer enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran hastalığının tedavisinde etkilidir. İltihaplı yaraları da iyileştirir. Bununla beraber ayak ve ellerde oluşan mantarlara iyi gelir ve vücutta mantara bağlı oluşan kaşıntı ve yanmayı hafifletir.

Ketoral krem neye iyi gelir sorusunun yanıtları arasında; kasık mantarı, saçkıran hastalığı, ayak mantarı, iltihaplı yaralar, kaşınan deri döküntüsü, kolların üst kısmında ve sırtta meydana gelen kahverengi lekeler, pullanma, genital bölge kabuklanması, meme ve koltuk altı kabuklanması gibi cilt ve enfeksiyon hastalıkları sayılabilir.

Ketoral krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtı olarak ise, genel olarak hastalığın durumuna göre farklı şekillerde kullanılabilir. Bu nedenle mutlaka doktor tavsiyesine uyulmalıdır. Kremi önerilen şekilde elinize alarak hastalıklı bölgeye hafifçe ovalayarak sürebilirsiniz. Krem 2 – 6 hafta arası günde bir kere kullanılmalıdır.

Ketoral krem yan etkileri arasında ise nadir şekilde döküntü ya da kabarma oluşabilir. Bu durumda kremin kullanımı bırakılarak mutlaka bir doktora gidilmelidir.

Ketoral krem reçetesiz olarak da satın alınabilir. Fiyatı ise eczanelerde 24 TL’dir. Kullanıcı yorumları ise genel olarak olumlu yöndedir. Mantar enfeksiyonun semptomlarını hemen ortadan kaldırdığına dair yorumlar yapılırken, yan etki yaşayanlar da nadir olduğunu belirtmişlerdir.

Sonuç olarak, mantar enfeksiyonlarına etkili bir çözüm olarak kullanılabilen Ketoral krem , doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Yan etkileri en aza indirgemek için kullanım esnasında talimatlara uyulması önemlidir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir