Kaş ve kirpik serumu evde nasıl yapılır, kullanılır?

Kaş ve kirpik serumu, uzun ve güçlü kaşlar ile dolgun ve uzun kirpiklerin elde edilmesinde etkili bir üründür. Evde yapabileceğiniz doğal serum tarifleri ile de sağlıklı ve güçlü kirpikler ve kaşlar elde edebilirsiniz. Bu yazımızda kaş ve kirpik serumu evde nasıl yapılır ve kullanılır konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

Öncelikle kaş ve kirpik serumu yaparken kullanacağınız malzemelerin doğal ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Serum tarifleri için kullanabileceğiniz malzemeler arasında hint yağı, badem yağı, jojoba yağı, avokado yağı, E vitamini, papatya yağı ve biberiye yağı bulunur. Bu malzemeler doğal bir şekilde kaş ve kirpiklerin uzamasına yardımcı olur.

Kaş ve kirpik serumu yapmak için kullanacağınız malzemeleri bir pota içinde karıştırın ve kısık ateşte ısının. Malzemeler iyice karıştıktan sonra, karışımı küçük bir kapta veya boş bir maskara kabında saklayabilirsiniz. Serumunuzu her gece yatmadan önce kaş ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Uygulama esnasında serumu direkt olarak kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Daha iyi sonuçlar için serumu kaş ve kirpiklerinize masaj yaparak yedirin. Serumun etkisi için en az 3 hafta düzenli kullanmanız önerilir.

Sonuç olarak, kaş ve kirpik serumu evde yapabileceğiniz doğal bir üründür. Doğal malzemeler kullanarak yapacağınız serum ile sağlıklı, dolgun ve güçlü kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz. Ancak, herkesin farklı cilt tipleri ve alerjik reaksiyonları olduğu için serumu kullanmaya başlamadan önce bir uzmana danışmanızda fayda var.

Kaş ve Kirpik Serumu Nedir?

Kaş ve kirpik serumu, kaş ve kirpikleri yoğunlaştırmaya yarayan bir üründür. Göz kapağındaki tüylerin artmasını sağlayan bu ürün kirpik köklerini de besleyerek kirpiklere tamamen doğal bir güzellik kazandırır. Serum içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde kaş ve kirpikler doğal bir şekilde uzamaktadır.

Kaş ve Kirpik Serumu Ne İşe Yarar?

Kaş ve kirpiklerin sağlıklı olması bakışlarla beraber bütün surat ifadesini değiştirmektedir. Ancak kaş ve kirpiklere istenilen şeklin verilebilmesi için bu bölgedeki tüylerin sağlıklı olması gerekmektedir. Son dönemlerde adı sıkça duyulan ve birçok kişi tarafından kullanılan kaş ve kirpik serumu ne işe yarar öğrendikten sonra bu serumu kullanmaktan vazgeçemeyeceksiniz.

 • Kaş ve kirpik köklerini derinlemesine besler.
 • Kaş ve kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
 • Kaş ve kirpiklerdeki seyrekliği giderir.
 • Kişilere doğal bir güzellik katar.
 • Kaş ve kirpiklerin güçlenmesini sağlar.
 • Kaş küsmelerine iyi gelir.
 • Kaş ve kirpiklerdeki dökülmelere iyi gelir.

Kaş ve Kirpik Serumu Nasıl Kullanılır?

Kaş ve kirpik serumu nasıl kullanılır detaylı olarak bilinmesi gerekmektedir. Çünkü yanlış kullanım nedeni ile istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Kirpik serumu günde bir kere düzenli olarak kullanılmalıdır. İşlem öncesinde kirpiklerin güzelce silinmesi ve tamamen kurulanması önerilir. Tek kullanımlık aplikatörler ile serumun tam kirpik diplerine uygulanması gerekir. Uygulama sonrası serum tamamen kuruduktan sonra yatılmalıdır. Hızlı etki eden kirpik serumu ile iki haftada sonuç alabileceksiniz. Kaş serumu sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulanabilir. Özel fırça ile kuru ve temiz kaşa serum uygulanır.

Kaş Kirpik Serumu Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kaş kirpik serumu kullanan kişiler en kısa sürede sonucu almak isterler. Sabırlı olmanız gereken bu süreçte düzenli kullanım çok önemlidir. Kirpiklerde 6 haftaya kadar istenilen sonuçlar alınırken kaşlarda bu süre 8 – 10 hafta olarak değişmektedir.

Kaş Kirpik Serumu Evde Nasıl Yapılır?

Canlılığını yitiren ve dökülen kaş ve kirpikleri canlandırmaya yarayan kaş kirpik serumu evde kolay bir şekilde yapılabilir. Hazır olarak satılan kaş kirpik serumunu kullanmak istemeyenler evde bu serumu doğal yöntemlerle kendileri yapabilirler. Kaş kirpik serumu için gerekli olan malzemeler şunlardır:

 • 2 tatlı kaşığı badem yağı
 • 2 tatlı kaşığı Hint yağı
 • 6 damla argan yağı
 • 6 damla üzüm çekirdeği yağı
 • 6 damla Hindistan cevizi yağı

Temiz bir şişe içerisine tüm malzemeleri ekleyerek iyice karıştırın. Bir kirpik fırçası ile her akşam bu karışımı kaş ve kirpiklerinize kullanabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Serumu Kullananların Yorumları

Kaş kirpik serumu kullananların yorumları oldukça farklıdır. Bazı kişiler bu serumlar sayesinde kısa sürede istedikleri gür kaş ve kirpiklere kavuştuklarını belirtirken, bazı kişiler istedikleri sonucu kısa sürede alamadıklarını söylemektedirler. Bu durum kişinin düzenli kullanımına ve kaş-kirpik yapısına göre değişmektedir. Sizlerde forum sitelerindeki bu yorumları okuyarak kaş kirpik serumu hakkında genel bir ön bilgi edinebilirsiniz.

Evde Kaş ve Kirpik Serumu Yapma Videosu

Kirpik Lifting Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting, kirpikleri daha kıvrık ve dolgun göstermek amacıyla yapılan bir işlemdir. Bu işlem sırasında özel bir silikon yastık kullanılır ve kirpikler belli bir şekilde bu yastığa yerleştirilir. Daha sonra özel bir keratin solüsyonu sürülerek kirpiklerin kıvrılması sağlanır. Bu işlem yaklaşık 45-60 dakika sürer ve sonucu 6-12 hafta boyunca görebilirsiniz.

Zeytinyağı, Aloe Vera ve Hindistan Cevizi Yağı ile Evde Kirpik Uzatma

Zeytinyağı, aloe vera ve hindistan cevizi yağı ile evde kirpik uzatma mümkündür. Bu yağları karıştırarak hazırlayacağınız serumu özel bir fırça yardımıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucu kirpiklerinizin uzadığına şahit olabilirsiniz.

Zeytinyağı ile 8 Günde Kirpik Uzatma, Gürleştirme Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı ile kirpik uzatma ve gürleştirme işlemi oldukça basittir. Yatmadan önce özel bir fırça yardımıyla kirpiklerinize zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda ise kirpiklerinizi ılık su ile yıkayın. Bu işlemi 8 gün boyunca düzenli olarak uyguladığınızda kirpiklerinizin daha gür ve uzun olduğunu fark edeceksiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir