Kahkaha stresi bitirebilir mi? Bu bir şaka değil

Kahkaha stresi bitirebilir mi? Bu bir şaka değil

Kahkaha güçlü bir stres rahatlatma ilacıdır. Miazh duygunuzu nasıl parlatabileceğinizi keşfedin.

“South Park” ın bir bölümünde suçlu bir şekilde kahkaha atıyorsanız veya son New Yorker çizgi filminde sessizce kıkırdıyorsanız, gülmek size iyi gelecektir. Kahkaha stres azaltmanın harika bir formudur ve bu bir şaka değildir.

Kahkaha ile stres azaltma

İyi anlamda bir mizah tüm hastalıkları tedavi edemez, ancak kahkaha olumlu şeylerin olmasını sağlar.Kısa dönem yararlarıİyi bir gülüşün harika kısa dönem etkileri bulunmaktadır. Gülmeye başladığınız zaman, bu gülüş sadece zihinsel yükünüzü hafifletmez, vücudunuza fiziksel değişikliklerde sağlamaktadır. Kahkaha :-          Çoğu organı canlandırır. Kahkaha oksijen bakımından zengin hava solumanızı, kalbinizin, ciğerlerinizin ve kaslarınızın canlanmasını ve beyin tarafından salgılanan endorfinin artışını sağlamaktadır.-          Strese karşı olan tepkinizi rahatlatır ve etkinliğinizi arttırır. Eğlenceli gülüş ateşlendirir ve sonra stres tepkinizi sakinleştirir, kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı arttırır. Sonuç ? İyi ve rahatlamış olarak hissedersiniz.-          Gerginliği dindirmek. Kahkaha dolaşımı uyarır ve kasların gevşemesine yardımcı olur, ayrıca stresin fiziksel semptomlarını da azaltmaya her ikisi de yardımcı olmaktadır.Uzun dönem etkileriKahkaha sadece hızlı canlandırıcı değildir. Uzun dönemde de sizin içi iyi gelmektedir.Kahkaha :-          Bağışıklık sisteminizi geliştirir. Olumsuz düşünceler vücudun bağışıklığını azaltan ve vücuda daha çok stres getiren kimyasal reaksiyonları açığa vurmaktadır. Buna karşılık, olumlu düşünceler genellikle nöropeptitleri serbest bırakır bu da stresle ve potansiyel daha ciddi hastalıklarla mücadeleye yardımcı olmaktadır.-          Ağrıyı azaltır. Kahkaha doğal ağrı kesici görevi gördüğünden vücuttaki ağrıları azaltır. Ayrıca kahkaha bazı kas bozukluklarında yaygın olan ağrı-spazm döngüsünü de kırar.-          Kişisel tatmini arttırır. Kahkaha zor durumlar ile mücadele etmeyi kolaylaştırır. Başka insanlarla da iletişime geçmenizi sağlamaktadır.-          Ruh sağlığınızı iyileştirir. İnsanların çoğu bazen kronik hastalıklara bağlı olarak depresyon geçirmişlerdir. Kahkaha depresyonu ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur ve daha iyi hissetmenizi sağlar. 

Mizah anlayışınızı geliştirir

Az gelişmiş veya hiç var olmayan komik bir kemiğiniz olsa korkar mısınız? Problem değil. Mizah öğrenecektir. Aslında, mizah anlayışınız, düşündüğünüzden daha hızlı gelişebilir.-          Her an görebileceğiniz yerlere keyifli bir şeyler koyun. Sizi güldürebilecek fotoğraflar veya çizgi romanlar gibi birkaç basit adımlar bulun. Daha sonra onları evinizde veya ofisinizde asın. Neşenizin artmasına ihtiyacınız olduğu zaman göz atmak için komik filmleri veya komedi albümlerini bulundurun.-          Gülün ve dünya da sizinle gülsün. Durumunuzla ilgili gülmek için bir yol bulun ve stresinizin canlılığını yitirdiğini gözlemleyin. Önceleri zor gelse de, gülmeye çalışın. Bu vücudunuzu iyileştirecektir.-          Gülmeyi paylaşın. Arkadaşlarınızla birlikte gülmek için zaman harcayın. Komik hikâyeler veya şakalar yaparak sohbet edin.-          Kapıyı çalın. Yerel kitap satılan yerleri veya kütüphaneleri şaka kitapları ve birkaç rib tickler i repertuarınıza ekleyerek arkadaşlarınızla paylaşın.-          Neyin komik olmadığını bilin. Başkalarına gülmeyin. Mizahın bazı tipleri uygun değildir. En iyi yargıyı yaparak iyi şakayı kötü bir şakadan veya incitici bir şakadan kaçının.

Kahkaha en iyi ilaçtır

Devam edin ve deneyin. Birazcık zorlayıcı olsa da, köşeleri dönerken ağzınız ile gülümseyerek gülün. Bir kere kıkırdamaya başlarsanız, nasıl hissettiğinizi depolayın. Kaslarınız daha mı az gergin? Daha dinlenmiş veya canlı mı hissediyorsunuz? İşyerinde gülmek doğa harikasıdır. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir