Kadınların En Çok Tercih Ettiği Güzellik Maskeleri Nelerdir?

Kadınlar için güzellik maskeleri, cildin daha genç, daha canlı ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olan önemli bakım ürünleridir. Yüz maskeleri, göz çevresi maskeleri, lip maskeleri gibi çeşitli tipleri olan bu ürünler, özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Peki, kadınlar en çok hangi güzellik maskelerini tercih ediyor? Yüz maskeleri arasında kil maskesi, kömür maskesi, bal maskesi ve hyaluronik asit maskesi gibi seçenekler en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Göz çevresi maskeleri arasında ise kafeinli, retinol ve kolajen maskeleri öne çıkıyor. Lip maskeleri ise dudakların nemlenmesi ve daha dolgun görünmesi için kadınlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Etkili ve doğal içerikli güzellik maskeleri her yaştan kadının cilt bakım rutininde önemli bir yer tutuyor.

Akne, Sivilce ve Leke Maskeleri

Kimi ciltler nem açısından beslenme ihtiyacı duyar ve kuruluk gösterir. Bununla birlikte yağlı ya da yağlanmaya dönük olan ciltlerin yağ dengesinin korunmasına ihtiyaç duyduğu fark edilir. Cildin sağlıklı, nemli ve yağ açısından dengeli bir hale gelebilmesi için düzenli olarak güzellik maskesi yaptırmak çok faydalı gelecektir. Kadınların en çok tercih ettiği güzellik maskeleri içerisinde peeling etkisi gösteren, nemlendiren, kırışıklıklara ve göz altı halkalarına iyi gelen türler bulunmaktadır. Bununla birlikte sivilcelere karşı savaş açan ve cildin canlanmasını sağlayan güzellik maskeleri de yapılabilir. Evde hazırlanacak basit malzemeler ve bu uygulamalar ile her kadın kendi cildine göre uygun maskeyi düzenli olarak kullanabilir. Maskelerin gerçek etkisini gösterebilmesi için belirli bir süre düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

Bir kaşık karbonat ve üç damla limon suyunun ılık su ile karıştırılmasından ortaya çıkan maske

Haftada bir kez yüz üzerine sürüldükten sonra 10 dakika bekletilmelidir. Bekletildikten sonra ılık su ile yüz bölgesi tamamen temizlenir ve nemlendirici krem ile cildin bakımı tamamlanır. Bu şekilde yapılan maske sayesinde cilt lekeleri zamanla büyük ölçüde yok olacaktır.

Bir kaşık pirinç unu,1 kaşık karbonat, püre haline getirilmiş havuç ve limon ile hazırlanacak cilt maskesi

Göz altı hariç yüz bölgesine sürülerek peeling etkisi ile yedirilir. Bu şekilde cildin 10-15 dakika beklenmesi sağlanır. Bu süreden sonra cilt ılık su ile tamamen temizlenmelidir. Maskenin tamamen temizlendiğinden emin olunduktan sonra nemlendirici krem ile cildin nem ihtiyacı karşılanır. Haftada bir kez yapılması yeterli olan bu maske sayesinde cildin nem kaybı büyük ölçüde ortadan kalkabilir.

Bir adet orta boy havucun püre haline getirilmesinden sonra içerisinde limon damlatılmalıdır

Bu karışımın üzerine zeytinyağı ve toz şeker eklendikten sonra karışım son haline getirilir. Cilde sürüldükten sonra peeling hareketleri uygulanarak cildin yemesi sağlanır. Böylelikle ölü cilt arındırılacak ve cilt soyularak yenilenecektir. Sivilce olmayan yüzler açısından daha uygun bir maske türüdür.

Salatalık suyu ile bal karıştırıldıktan sonra yüze sürülebilir

Bu şekilde 10-15 dakika bekletildikten sonra cildin temiz su ile temizlenmesi sağlanır. Düzenli olarak yapıldıkça cildin yenilenmesi mümkün hale gelecektir.

Nar suyu içeren her maske cilt kırışıklıklarının önüne geçmede etkilidir

Bununla birlikte biberiye, çay ağacı ve nane yağı ile hazırlanacak maskeler de ciltteki kırışıklık ve göz altı halkalarının giderilmesine iyi gelir. Aynı zamanda dönem dönem cilde buz kompresi uygulamak da ölü cildin canlanması ve kılcal damarların hareketlenmesi için büyük fayda sağlar. Kadınların en çok tercih ettiği güzellik maskeleri ele alındığı zaman karışıklılıklara fayda sağlayan maskelerin daha sık arandığı ve uygulandığı fark edilecektir.

Doğal Cilt Beyazlatıcı Karbonat Ve Domates Maskesi

Kadınların Sıkça Karşılaştığı Güzellik Sorunlarına Bitkisel Çözümler, 11 Ev Yapımı Mucizevi Güzellik Maskesi, Her kadının bilmesi gereken ev yapımı 15 güzellik hilesi, Kişisel bakım ve güzellik için limon nasıl kullanılır? ve Pürüzsüz Porselen Gibi Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı? gibi birçok yazıda doğal cilt beyazlatıcı maskeler yer almaktadır. Bunlardan biri olan karbonat ve domates maskesi oldukça popülerdir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir