İstenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal kürler

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Ancak, doğal kürler kullanarak hem daha ekonomik hem de sağlıklı bir yöntem tercih edebilirsiniz. Doğal malzemelerle hazırlanan kürler cildinize zarar vermeden tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal kürler ile daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. İstenmeyen tüyler için doğal kürler arayanlar için bu yöntemin faydaları oldukça fazladır. Sağlıklı ve doğal olmasından dolayı herkes tarafından tercih edilebilir.
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yolları vardır ve çeşitli bitkisel kürler, tüy dökücüler, incelticiler ve azaltıcılar kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. İşte size en etkili yöntemleri derledik:

Ceviz Kabuğu Kürü

Ceviz kabuğu kürü yapılması oldukça kolay bir yöntemdir. Ceviz kabukları kül olana kadar yakılır. Daha sonra küller su ile karıştırılarak 12 saat bekletilir. Bu karışım macun kıvamına gelene kadar karıştırılır ve istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere sürülür. 30 dakika bekletildikten sonra bölge yıkanabilir. Bu kür 3 gün üst üste ve günde 3 defa uygulandıktan sonra 1 ay ara verilmelidir. Bu kısa süre zarfında bile tüylerde gözle görülür bir azalma olacaktır.

Tuz ve Limon Kürü

Vücudunuzun herhangi bir bölgesine uygulamanız gereken miktarda limonu sıkın ve içerisine tuz ekleyin. Krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra bu karışımı, öncelikle tüylerden arındırılmış olan bölgeye sürün ve 3 gün boyunca kıl köklerine uygulayın. 30 dakika bekletip durulayın. Bu işlem her ağda sonrası uygulanmalıdır. Birkaç ay içerisinde tüylerde azalma görülecektir.

Zerdeçal ve Gül Suyu Kürü

Zerdeçal ve gül suyu, doğal kozmetik ürünlerinden biridir. Bu iki harika ürün bir araya geldiğinde etkili bir tüy dökücü kür haline gelir. Toz halindeki zerdeçala gül suyu eklenir ve basit bir hamur elde edilir. Hamur ince bir tabaka halinde tüylenen bölgeye sürülür. Kuruması beklenir ve ardından durulanarak temizlenir. Haftada bir kez uygulamak yeterli olacaktır.

Bal ve Yoğurt Kürü

Özellikle yüz bölgesindeki tüylenme için uygulanır. 1 yemek kaşığı balın içine yoğurt ekleyin. Karıştırıp yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Ardından şeker yardımıyla ovalayarak temizleyin ve en son durulayın.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın popüler yöntemlerinden biridir. Kalıcı olarak tüyleri giderir, ancak ne kadar sağlıklı olduğu hala tartışılmaktadır. Ayrıca oldukça maliyetlidir ve seanslar halinde gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bütçesi uygun olan bireylerin başvurabileceği bir yöntemdir.

Sonuç olarak, istenmeyen tüylerden kurtulmak için doğal yollar vardır ve bu yöntemler oldukça etkilidir. Limon, ceviz kabuğu, bal, yoğurt, gül suyu ve zerdeçal gibi kolaylıkla bulunabilecek malzemelerle evde rahatlıkla hazırlanıp uygulanabilen bu yöntemlerin sağlığa hiçbir yan etkisi bulunmaz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir