İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama Aynaya baktığında kilosundan şikayeti olmayan kadın tanımıyorum. Peki ya erkekler? Aslında günümüzde erkeklerin de ayna karşısında en az kadınlar kadar vakit geçirdiği gözlemlenmiştir. Dikkat edin bayanlar, erkekler fit görünümde sizi geçebilir!Ayna karşısına geçtik. İlk baktığımız bölge yüzümüz… Sonra hoop “Eyvah kilo almışım!” çığlıkları duyar gibiyim Telaş yok. Önce derin bir nefes alıyoruz, sonra da hemen ideal boy kilo hesaplamasına başlıyoruz.Neden İdeal Kilo? Boyumuzla orantılı olan kilo değerine ideal boy kilo diyoruz. Boyumuzla kilomuzun dengede olması sağlıklı bir yaşam sürebilmemiz için gereklidir. Pek çok bilimsel araştırmada da karşınıza çıkaracaktır ki insan vücudunda 1 kiloluk kayıp, 3-4 aylık fazla ömür demektir. Formül belli, fazla söze gerek yok.Bir de olaya şu yönden bakalım: boyunuz hiç uzamazken, (bir yaştan sonra süt içmenin de faydalı olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ) kilomuz sürekli artıyorsa, bu bedeni kim taşıyacak?İdeal Kilo Nasıl Hesaplanır? Herkesin kiloları ile derdi vardır. Kimileri kilo almaktan, kimileri de kilo alamamaktan hayıflanır. Pek çok platformda duyduğumuz bir ideal kilo endeksidir aldı başını gidiyor… Boyumuzun taşıyabileceği bir beden ağırlığımız olmalı. Bunu da ideal kilo hesaplama yöntemleri ve aşağıda vereceğim basit formülle bulabilirsiniz.İdeal kilo hesaplama

  • Kadınlarda ideal kilo: 45.5 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)
  • Erkeklerde ideal kilo: 50 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)

Dikkat! Herkesin vücut yapısı farklı olduğu için ideal kilo endeksi verilerinden çıkan sonuçların dört dörtlük sonuçlar olmadığını unutmayınız.İdeal Kilo Hesaplama Formülüne Göre Çıkan Sonuçlar:

  • 0-18.4: Zayıf
  • 5-24.9: Normal
  • 0-29.9: Fazla Kilolu
  • 0-34.9: Şişman (Obez) – I. Sınıf
  • 0-44.9: Şişman (Obez) – II. Sınıf
  • 0 ve üstü: Aşırı Şişman (Aşırı Obez) – III. Sınıf

İdeal Kiloya Ulaşmak İçin Nasıl Beslenmeli? İdeal boyunuza göre ideal kilonuzu öğrendikten sonra ilk adımınız kendinize hedef belirlemeniz. Bu hedefleri ulaşılabilir hedefler tutmanız, ideal kilonuzu yakalamanızda kolaylık sağlayacaktır. İdeal kilo endeksinizin çerçevesinde aylık periyotlarda bir beslenme/spor aktiviteleri çizelgesi çıkarın. Her ay, bu çizelgenizi revize edin. Bu şekilde ilerlemeniz sizi hedefinize bir adım daha yaklaştıracak.*İdeal kilo endeksinizi ve beslenme çizelgenizi buzdolabına yapıştırın! Her ofiste bir atıştırmalık çekmecesi vardır. Bunların en tehlikelisi ise hemen masanın yanı başında duranları Hiç farkında olmadan bir kraker, bir bisküvi tüketmeniz ideal kilo hesaplamanızı unutturur gider. Bunun için ideal boy kilo endeksi çizelgesinin bir kopyasını da masanızda bulundurmanızda fayda var. Kısacası atıştırmalıkları unutun!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir