Hızlı testler ile yüz yüze eğitim sürdürülebilir

Hızlı testler sayesinde yüz yüze eğitim devam edebilir! Bu testler, öğrencilerin ve öğretmenlerin güvende kalmasını sağlayarak Covid-19 salgınına karşı doğru önlemleri almalarına yardımcı oluyor. Okullarımızın kapatılmasını engelleyen ve normal eğitim faaliyetlerine devam etmemizi sağlayan bu testler, öğrencilerimizin öğrenimlerini kesintiye uğratmamalarını sağlıyor. Hızlı testler ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için sitemizi ziyaret edin!

COVID-19 Virüsü ve Okullar

Yeni Vakalar Rahatlıkla Tespit Edilebilir

Okulların açık kalabilmesi için yeni vakaların tespit edilebilmesi gerekiyor. Okullarda hızlı antijen testleri kullanılarak haftalık olarak testler yapılabilir. Bu sayede, okullarda yeni vakaların tespit edilmesi ve okulun Covid-19 virüsü tehdidi altında olup olmadığı rahatlıkla anlaşılabilir.

Virüs Kalabalık Ortamlarda Kümeleşerek Yayılıyor

Okulların yanı sıra cenaze törenleri ve düğünler gibi kalabalık ortamlarda da Covid-19 virüsü yayılabilir. Bu nedenle, düğün ve cenaze törenlerinin sınırlı katılımla gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Aşı Mutlaka Yaptırılmalı

Bağışıklık kazanmak için toplumun yüzde 60-70’i aşılanmalıdır. Aşılarla bağışıklık kazanılması halinde günlük yaşamın normal şekilde sürdürülebileceği belirtiliyor. Ancak, aşıların 16-18 yaş altına yapılamaması nedeniyle, hala büyük bir nüfus aşılanamadı. Eylül ve ekim aylarında daha rahat bir duruma geçilebilmesi için insanlar aşılarını zamanında yaptırmalı.

Vaka Sayısı 10 Binin Altına Düşmeli

Vaka sayılarının 10 binin altına düşmesi gerekiyor. Ancak, kısıtlamaların kaldırılmaması gerekiyor. Açık alanlarda herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Bayramdan sonra vaka sayıları yüksek ihtimalle 10 binin altına düşecektir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş