Hızlı Diş Beyazlatma Önerileri

Ağız ve Diş Sağlığı İçin Dişlerinizi Fırçalayın

Hızlı diş beyazlatmak için ağız ve diş sağlığı için günde 2 defa en az 3 dakikalık sürelerle dişlerinizi mutlaka fırçalayın. Ayrıca ağız kokusu ve hızlı bakteri üremesini engellemek için hafifçe diş etlerinizi parmağınızla ya da fırça yardımıyla temizleyin, dilinizi ise fırça ile temizleyin. Ancak sadece dişleri fırçalayarak, dişlere yapışan ve aralarına giren yemek artıklarından kurtulmak pekte mümkün değil. Bu nedenle akşam uyumadan önce dişlerinizi mutlaka diş ipi ile temizleyin, gargara karışımları ile mutlaka gargara yaparak tam temizliğe ulaşın. Tüm bu işlemleri her gün düzenli olarak yapmakta ağız ve diş sağlığı için yeterli değildir. Genel kontroller için her 6 ayda bir mutlaka diş doktorunuza muayene olun. Diş temizliğine bu şekilde dikkat ederek olumsuz diş sorunlarının önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Solgun veya sararmış dişler için, maksimum beyazlığı yakalayabilmeniz için size bazı önerilerde bulunacağız. Önerlerin sadece birini düzenli olarak yapın. Aynı süreçte iki öneriyi kullanmak dişlerinize zarar verebilir.

Diş Beyazlatan 7 Uygulama

1. Karbonat

Karbonat yapısal olarak beyazlatıcı ve renk açmayı kolaylaştıran bir maddedir. Fırçanızı ıslatarak bir miktar karbonata daldırın ve dişlerinizi o şekilde fırçalayın. Bu işlemi haftada 2 kere yaparsanız dişlerinizin rengi açılacaktır.

2. Karbonat ve Limon

Limon asitli bir gıda ürünü olduğu için karbonat gibi beyazlatıcı etki yaratır. Karbonat ile karıştırıldığında çok etkili olacaktır. Karbonat ve bir çay kaşığı limonu iyice karıştırın ve köpürtün. Daha sonra karışım ile haftada 1 kere dişlerinizi fırçalayın. Limon yüksek asidik olduğu için diş minesine zarar verebilir. Bu nedenle haftada en fazla 1 kere bu yöntemi yapın ve bu yöntem dışında farklı beyazlatıcı yöntemler uygulamayın.

3. Sofrada Kullanılan İnce Taneli Tuz

Diş minesine oldukça zarar veren bu yöntemi önermesem de halk arasında bilindiği için buraya ekliyoruz. Ancak tuz asidik ve katı madde olduğu için diş minesine oldukça fazla zarar verebilir. Ayrıca tuz antibakteriyeldir ve dişlerinizin üzerinde biriken, ağız içinde bulunan bakterileri temizler. Bu nedenle gargaralarda kullanılması tavsiye edilir.

4. Püre Haline Getirilmiş Çilek

Çilek içerisinde bulunan malik asit maddesi diş beyazlatma ve tartar temizliği için oldukça etkilidir. Çileği blenderden geçirip iyice püre haline getirin ve dişlerinizi bu şekilde haftada 1 kere fırçalayın. Haftada bir kereden fazla fırçalamak dişlere zarar verebilir. Çünkü çilekte içerisinde diş minesine zarar verebilecek malik asit bulundurur, asidiktir.

5. Gliserin

Gliserin diş çürükleri ile mücadelede en etkili maddelerden biridir. Ayrıca antibakteriyel olması nedeniyle dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Dişleri ve diş etlerini haftada 1 kere gliserin ile hafifçe, neredeyse hiç dokundurmadan üstünden fırçalamak ya da parmak ile dişlerin ve diş etinin üzerinde gezdirmek oldukça faydalı olacaktır.

6. Muz Kabuğu

Muz kabuğu yapısı bakımından diş beyazlatmada kullanılabilir. Dişlerinizi düzgünce, 3 dakika fırçaladıktan sonra diş etleri ve dişlerin üzerinde muz kabuğunu gezdirip, bastırmadan yavaşça ovalayın. Dişlerinizin beyazladığını birkaç uygulamadan sonra fark edeceksiniz.

7. Defne Yaprağı ve Portakal Kabuğu ile Dişlerinizi Beyazlatabilirsiniz.

Portakal kabuğu diş eti beyazlatmada oldukça etkilidir. İçerisinde asidik madde barındırır ve defne yaprağı ile birlikte kullanımda ağız içerisinde zararlı mikroorganizma ve zararlı bakterileri, temizlenemeyen ve diş minesine yapışan yemek artıklarını kolayca temizler. Bu yöntem için portakal kabuklarını ve defne yapraklarını bir blenderin içine atın, iyice blenderden geçirin ve karışıma diş fırçanızı batırarak dişlerinizi, dilinizi ve diş etlerinizi fırçalayın. Dil ve diş etini fırçalarken neredeyse hiç bastırmadan sadece üstünde gezdirin, diş eti hassasiyetiniz varsa bu işlemi parmağınızla da yapabilirsiniz.Bu işlemlerin sonunda ağzınızı temiz suyla çalkalayarak iyice temizleyin, kalıntı kalmamasına özen gösterin.Güzellik ve cilt bakımı için sitemizi takip edebilir, sivilce ve leke tedavisi için pek çok farklı doğal maske tarifini uygulayarak muhteşem görünüme kavuşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir