Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi

Hassas ciltler için güneş kremi cilt yapısı, kişiden kişiye değişen ve yapısı ne olursa olsun muhakkak korunması gereken bir bölgedir. Özellikle yaz ayları içerisinde güneşin kendini hissettirmesi ile birlikte hassas ciltler için güneş kremi veya buna benzer pek çok konunun incelendiğini görmek mümkündür. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen bazı ürünler, aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Institut Esthederm Adaptasun Face Cream Extreme Sun
 • Hamilton Sensitive Güneş Koruyucu Losyon
 • Solante Immuna Güneş Losyonu
 • Cosmed Çok Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi

Sıralanan bu ürünler, eczanelerden temin edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda cilt doktorunuz ile görüşme sağlayarak size uygun olan güneş kremini de tercih edebilirsiniz.

Hassas Ciltler İçin Güneş Kremi (Ne İşe Yarar)

Özellikle hassas ve kızarık ciltler için güneş kremi, yılın her döneminde tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Güneş kremi kullanımının bu denli önerilmesi durumunda bu ürünlerin ne işe yaradığı da akıllara takılan noktalardan biri haline gelmiştir. Güneş kreminin başlıca bilinen görevleri şunlardır:

 • Cilt kanseri riskini en aza indirmeye yardımcıdır.
 • Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumada etkilidir.
 • Ciltte meydana gelebilecek lekeler üzerinde etkisi vardır.
 • İnce çizgi ve kırışıklıkları önlediği görülmüştür.
 • Hava kirliliği ile cilt arasında bariyer oluşturur.

Sıralanan bu faydalar, güneş kreminin devamlı olarak tercih edilmesinde görülmektedir. Aynı zamanda güneş kremini sadece yaz ayında değil yılın her mevsiminde kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.

Güneş Kremi Nasıl Uygulanır?

Söz konusu güneş kremi olduğunda başta doktorların önerdiği en iyi güneş kremi olmak üzere daha pek çok seçenek incelenmektedir. Cildin güneş ışınlarına karşı sağlıklı kalabilmesi için bu uygulamanın şart olduğu pek çok uzman tarafından dile getirilmektedir. Peki, güneş kremi en doğru şekilde nasıl uygulanır?

 • Öncelikle güneşli alana çıkmadan 20-30 dakika önce kremi sürmeniz gerekmektedir.
 • Güneş kreminin etki edebilmesi için vücudun açık alanlarına ince bir tabaka halinde sürülmesi önerilmektedir.
 • En iyi güneş kremleri dahi 2,5 saat sonra etkisini yitirmektedir. Bu nedenle her 2 saatte güneş kreminin yenilenmesi gerekmektedir.

en iyi cilt bakım ürünleri adlı içeriğimizde dikkatinizi çekebilir.Sıralanan bu uyarılara dikkat ederek güneş kremlerini en iyi şekilde kullanmanız mümkündür. Aynı zamanda önceden de belirtildiği gibi yılın her mevsiminde kullanım sağlarsanız cildiniz maksimin derecede faydalanacaktır.

Güneş Kremi Fiyatları

Hassas, yağlı veya kuru ciltler için güneş kremi önerileri, merak edilen detaylardan birisidir. Cilt tipi ne olursa olsun buna uygun pek çok güneş kremi seçeneği bulmak mümkündür. Tam da bu noktada güneş kremlerinin fiyatları ön plana çıkmaktadır.Eczane, kozmetik market, online marketler gibi birden fazla alanda satışı bulunan güneş kremleri, özelliklerine veya markalarına bağlı olarak farklı fiyatlara sunulmaktadır. Net bir fiyat bilgisi alabilmek için bahsi geçen bu seçenekleri incelemeniz yeterli olacaktır

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir