Hametan Krem Nedir, Hametan Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir, Hametan Krem Nasıl Kullanılır, Fiyatı Nedir?

Hametan krem nedir, etken maddesi Hamamelis Virginiana olan Hametan pomad; bölgesel kanamaları durduran, dokuları büzen ve iltihap gideren etkilere sahiptir. Hametan krem, herhangi bir sebepten dolayı deformasyon yaşanan deride iyileştirici etkiler gösterir. Deride meydana gelen problem, anomali ve komplikasyonlarda Hametan krem kullamı ile bu sorunlar bertaraf edilir.Hametan krem özellikle kadınlar tarafından çok rağbet görür. Evde ve çantada mutlaka Hametan krem olmalı. Hametan krem olarak satıldığı gibi, Hametan pomad olarak da satılır. Hametan pomad daha yağlı olsa da, etken maddeleri Hametan merhem ve kremle aynıdır.Can sıkıcı sivilceler, yanıklar, yaralar, cilt lekeleri ve daha pek çok sorunu kısa süre zarfında çözen Hametan krem, ecza dolabınızda muhakkak olması gereken bir preparattır. Hametan için bir cilt bakım kremi de diyebiliriz.Hametan, içeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde kısa süre içinde cilt problemlerini ortadan kaldırır. Hametan krem, bebeklerin cildine de zarar vermez ve güvenle kullanılabilir. Hametan, emziren anneler ve yaşlılar tarafından da rahatlıkla kullanılabilen bir müstahzardır.Özetle Hametan, her yaştan insanın tercih edebildiği bir kremdir. Reçete ile satılan Hametan kremi hemen hemen her eczaneden temin etmeniz mümkündür.

Endikasyon Bilgisi

Hametan pişik kremi olarak da kullanılmaktadır. Hametan kremi bebek ve çocuklarda pişik tedavisi için, emziren annelerde meme başlarında oluşan çatlakların tedavisi için, 1. ve 2. derecede güneş yanıklarını tedavi için, kuruyup çatlayan deriyi tedavi etmek için kullanılır. Hametan sivilce izlerini de geçiren ve iyileştiren bir özelliktedir.

Hametan Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

Hametan krem ne için kullanılır ve bu krem hakkında neler söylenebilir gelin birlikte göz atalım.Hametan merhem; cerrahi yaralar, güneş yanıkları, birinci ve ikinci derece yanıklar, bacak ülseri ya da diğer deyişle bacak yarası, yatak yaraları, bebeklerde ve küçük çocuklardaki pişikler, ciltteki sıyrıklar, kesikler, çiziklerle, kurumuş, çatlamış ve yarılmış derinin onarılması için kullanılır. Hametan’ın etken maddesine karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

  • Vücuttaki tedavi edilecek bölgeyi temiz steril suyla yıkayın ve lezyon oluşmuş bölgenin tamamına Hametan kremi sürün. Eğer gerekirse pomat uyguladığınız cilt bölgesini gazlı bezle örtün.
  • Hametan kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye başka deri ilacı kullanmayın.
  • Eğer Hametan kremi meme başı çatlakları için kullanıyorsanız, emzirme işleminden evvel meme başlarınızı su ile temizleyin. Hametan’ı her emzirmeden sonra meme başlarınıza sürün.
  • İlacın ağzınıza, gözlerinize ve vajina içine kaçmasından sakının. İlaç eğer es kaza bu bölgelere temas ederse bölgeyi bol suyla yıkayın.
  • Hametan’la tedavi gerçekleştirirken ciltte tahriş yapabilecek sert formüllü sabunları, şampuanları, tüy dökücüleri, saç boyalarını ve alkol içeren ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
  • Hametan’ı gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanmayınız.

Hametan krem nemlendirici olarak kullanılır mı  diye soranlar için, Hametan’ın bir nemlendirici olmadığını söyleyebiliriz.İlacın Etken Maddesi  Hamamelis virginiana’dır. HAMETAN krem, iltihap giderici, bölgesel kanama durdurucu ve doku büzücü etkilere sahiptir. Cerrahi yaralar; 1. ve 2. derece yanıklar,  güneş yanıkları, bacak ülseri (bacak yarası); yatak yaraları gibi kronik yaralar; meme başı çatlakları; bebeklerin ve küçük çocukların pişikleri; kesik, sıyrık ve çizik gibi yüzeysel yaralar ve  kuru, çatlak veya yarılmış  derinin iyileştirilmesi için kullanılır.Hekiminiz Hametan’ı nasıl reçete ettiyse öyle kullanmalısınız. Tedavi boyunca hekiminizin tavsiyelerine uymalısınız.

Hametan Krem’in Kullanım Şekli

Tedavisi yapılacak bölgeye ince bir tabaka Hametan sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer gerekirse sürme işleminden sonra bölgeyi gazı bezle kapatabilirsiniz. Günde birkaç sefer sürebilirsiniz.Hametan krem yüze sürülür mü sorusunu soranlar için, eğer yüzünüzde sivilce izleri varsa, evet Hametan krem yüze de sürülebilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

Hametan pomad nefes almada güçlük, karın ağrısı, kurdeşen; yüz, dil, dudaklar ve boğazda şişlik gibi yan etkiler gösterebilir. Bunların ciddi yan etkiler olduğunu bilerek hekime başvurmanız gerekir. Bunların dışında yaygın bir yan etki saptanmamıştır.   Hametan krem günde birkaç sefer lezyonlu bölgeye sürülür. Hametan kullanımı ile alakalı herhangi bir süre kısıtlaması yoktur.Hametan, ciltteki lezyonlu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Eğer gerekli görülürse bölge, Hametan sürüldükten sonra gazlı bezle kapatılmalıdır.Etken maddesi “Standardize Hamamelis Virgina Ekstresi” olan Hametan kremin eczane perakende satış fiyatı 2017 yılı itibariyle 6.96 TL’dir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir