Göz altı torbaları nasıl giderilir?

Göz altı torbaları nasıl giderilir?

Sabah uyanıp aynaya bakınca karşılaştığınız manzara sizi rahatsız mı ediyor? Pratik ve sağlıklı çözüm önerilerimize kulak verin!

Sabah uyanıp, aynaya baktığınızda şişmiş gözler ve yorgunluk halkaları ile karşılaşıyorsanız bu yazı tam size göre. Makyajla kapatmak zorunda kaldığınız bu şişlik ve halkaların oluşmasını engellemek mümkün. Yaşam tarzınızda yapacağınız bir kaç değişiklik sizi bu beladan kurtaracaktır.

  • Tuzu azaltın.
  • Alerjilerinizin farkında olun. Yüksek ateş veye mevsimsel alerjiler göz altlarında sıvı toplanmasına sebep olur. Soğuk algınlığı ve sinüs enfeksiyonları da göz altı şişliklerinizin sorumlusu olabilirler. Alerjilerinizin farkına varıp onlarla başa çıkmak için tedavi olun, böylece alerjiden kaynaklı göz şişliklerinizden kurtulmuş olacaksınız.
  • “Neti kabı” olarak bilinen özellikle yoga yapanların iyi bildiği burun çaydanlığını kullanarak sinüslerinizi açabilirsiniz. İçine biraz kaya tuzu ve az miktarda karbonat atarak burnunuzun içine çekerek burnunuzu yıkayın. Böylece sinüsleriniz açılacak, gözlerinizde oluşan şişlikler gidecektir.
  • Uyku pozisyonunuzu değiştirin. Sırt üstü mü yoksa yüz üstü mü yatıyorsunuz? Göz altı torbalarını engellemek için yüz üstü yatmak yerine sırt üstü yatmayı deneyin ve sırtınıza bir kaç yastık koyun.
  • Yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Silinmemiş makyaj gece gözlerinizi rahatsız edecek ve gözler şişip yaşarmaya başlayacak. Bu yüzden yüzünüzü yatmadan önce, makyajınızı tamamen çıkacak şekilde sabunla temizlemelisiniz.
  • Alkol kullanımına özen gösterin. Alkol tüketimi vücutta susuzluğa sebep olur. Bu da göz altı morluklarınızı arttıracaktır. Alkol aldığınız günlerde yatmadan önce yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın.
  • Gözlerinizi mutlaka güneşten koruyun.
  • Sigara içmeyin. Size sigarayı kullanma alışkanlığınızı bıraktıracak bir sebebiniz daha var!
  • Gözlerinize serin kompress yapın. İster salatalık ister çay poşeti olsun, bu kompress göz altlarınızın rahatlamasına faydalı olacaktır.

Kabaran göz altlarınız için düzenli olarak nemlendirici krem kullanın.Burun çaydanlığı nasıl kullanılıyor? İzleyelim.Gözleriniz için estetik uygulamaları merak ediyorsanız tıklayın!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir