Göbek deliğine yağ sürmenin 7 harika faydası

“Göbek deliğine yağ sürmenin 7 harika faydası” başlıklı yazımızda, göbek deliğine yağ sürmenin sağlık açısından faydaları hakkında detaylı bir bilgi sunuyoruz. İçeriğimizde yer alan bilgilere göre, göbek deliğine yağ sürmek sindirim sistemini düzenler, bağışıklık sistemini güçlendirir, stresi azaltır, cilt sağlığını korur, kan dolaşımını artırır, kilo vermeye yardımcı olur ve uyku kalitesini artırır. Yazımızı okuyarak, göbek deliğine yağ sürme yöntemini keşfedebilir ve sağlıklı bir yaşam için bu basit yöntemi uygulayabilirsiniz.

Göbek Deliğine Yağ Sürmenin Pek Bilinmeyen 7 Faydası

Göbek deliğine yağ sürmenin faydalarına inanamayacaksınız. Göbek yağı veya göbek tedavisi, şaşırtıcı sağlık yararları elde etmek için göbek deliğine esansiyel yağlarla masaj yapmak ve böylece vücuttaki çeşitli rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olmak için kullanılan geleneksel bir uygulamadır. Bir zamanlar sizi yaşama bağlayan ve göbek bağına açılan bir kapı olan göbek deliği, yetişkinlikte çok fazla enerjinin depolandığı bir denge merkezi görevi görür. Dahası, göbek deliği vücudun her organına birden fazla damar yoluyla bağlıdır, bu nedenle masaj yağı sinir uçlarını beslemeye ve vücudun sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Ayurveda’ya göre göbek (nabhi), yaşamın kökenini temsil eder ve dokuz aylık hamilelik sırasında besinlerin anneden çocuğa transferine izin veren bir merkez görevi görür. Bu nedenle, beslenmenin ilk yeri güçlü enerji merkezi olarak kabul edilir.

Göbek Deliğine Yağ Sürmenin Pek Bilinmeyen 7 Faydası

Bilimsel olarak bu yöntem ‘Pechoti yöntemi’ olarak bilinir. Geleneksel bilime göre, vücuttaki özel bir ‘Pechoti’ bezine bağlı olduğu söylenen göbek deliğinden esansiyel yağları ve kokuları emmek, vücutta bulunan sinir bağlantılarını düzeltebilir, iyileştirebilir ve dengeleyebilir. Aynı şeyin işleyişini destekleyen hiçbir klinik kanıt olmamasına rağmen, geleneksel olarak terapötik masajların vücut için harikalar yarattığı söylenir. İşte pechoti yönteminin veya göbek deliğine yağ sürmenin 7 şaşırtıcı faydası…

1- Sindirim yeteneğini geliştirir

Göbek deliğine yağ sürmenin faydaları arasında en önemlisi sindirim sistemini desteklemesidir. Göbek deliğine birkaç damla hardal yağı ile masaj yapmak, irritabl bağırsak sendromunu hafifletmeye, bağırsak sağlığına yardımcı olmaya ve mide rahatsızlığı, şişkinlik veya kabızlık gibi diğer sindirim sorunlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Karnınızın kenarlarına dairesel hareketlerle günlük hardal yağı uygulaması, karaciğerdeki dalaktan mide ve safra suyunun salınmasına yardımcı olur, bu da sindirimi iyileştirir. Mide bulantısı ve bağırsak ağrısından kurtulmak için göbek deliğine nane veya zencefil yağı da uygulayabilirsiniz. Not: Uçucu yağları daima taşıyıcı yağlarda seyreltin ve ondan sonra kullanın. Bunlar konsantrasyon olduğundan ve aşırı miktarda kullanıldığında cilde zarar verebilir.

2- Zihni sakinleştirir

Göbek deliğini dairesel hareketlerle ritmik olarak uyarmak, stres atmanıza ve rahatlamanıza yardımcı olabilir. Parasempatik sinir sistemini harekete geçiren göbek terapisi, duygularınızı dengelemeye ve konsantrasyonu artırmaya yardımcı olabilir. Aromaterapide stres atmak için yaygın olarak kullanılan lavanta yağı, zihinsel sağlığı iyileştirmek için göbek deliğine masaj yapmak için de kullanılabilir.

3- Cilde doğal bir ışıltı verir

Pürüzsüz, berrak ve ışıltılı bir cilt için her gün göbek deliğinize zeytinyağı ile masaj yapın. Doğal yağ asitleri ve antioksidanlarla zenginleştirilmiş zeytinyağı, iltihaplanmayı azaltmaya, cilt problemlerini önlemeye, cilt enfeksiyonlarını iyileştirmeye ve dudaklar ve topuklar dahil olmak üzere cildi baştan ayağa nemlendirmeye yardımcı olabilir. Göbek tedavisi, yağın göbek deliğinden her yerde, hatta topikal bir uygulamada gözden kaçabilecek yerlerde bile transdermal olarak gezinmesini sağlar ve böylece parlak ve esnek bir cilt sağlar.

4- Saç büyümesini uyarır

Vücuttaki 72.000 damara bağlı olan göbek deliği, vücudun sağlıklı saç büyümesi ve hacminden sorumlu mineralleri emmesine yardımcı olur. Saçın ağarmasından sorumlu damarları beslemek, erken beyazlamayı önlemeye yardımcı olabilir, bu da saçın köklerden gü

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş