Farkında Olmadan Koronavirüs Geçirmiş Olabilirsiniz

Koronavirüs, zaman zaman hiç farkında olmadan insanların üzerinde etkili olabilen bir hastalıktır. Bu nedenle, düşündüğünüzden daha önce koronavirüs geçirmiş olabilirsiniz. SEO uyumlu description yapısını kullanarak, konunun öneminin anlaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye’de ve dünya genelinde Covid-19’dan etkilenen kişi sayısı oldukça yüksektir. Türkiye’de 15 milyondan fazla insanın Covid-19 geçirdiği tahmin edilmektedir. Dünya genelinde ise bu sayı 600 milyona yakındır. Covid-19 her zaman ciddi belirtiler göstermeyebilir ve bazı durumlarda inme, kalp krizi ve damar hastalıkları gibi komplikasyonlara neden olabilir.

Covid-19 her bireyde farklı belirtilerle ortaya çıkabilir. Bazı insanlar enfeksiyonu hafif geçirirken bazıları ağır solunum sıkıntıları yaşayabilir hatta hayatını kaybedebilir. Enfeksiyonun genel belirtileri burun tıkanıklığı, burun akıntısı, boğaz ağrısı, hapşırma, öksürme, gözlerde dolgunluk ve kızarma gibi üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileridir. Ayrıca solunum sıkıntısı, hızlı nefes alıp verme, nefes yetmezliği gibi alt solunum yolu belirtileri de görülebilir. Yüksek ateş, uzun süren kuru öksürük, kalp çarpıntısı, göğüs ağrısı, aşırı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir