Etkileyici dudakların vazgeçilmezi; kırmızı ruj nasıl sürülür?

Etkileyici ve çarpıcı bir görünüm için her zaman tercih edilen kırmızı ruj, dudakların vazgeçilmezidir. Ancak doğru sürüldüğünde gerçekten etkileyici olabilir. Kırmızı ruj nasıl sürülür? İlk adım, dudakları nemlendirmektir. Bu işlem, pürüzsüz ve yumuşak bir yüzey oluşturur ve çatlakları önleyerek rujun daha iyi tutunmasına yardımcı olur. Ardından, bir dudak kalemi kullanarak dudakların çevresini belirginleştirin ve rujun farklı bölgelere yayılmasını önleyin. En son olarak kırmızı rujunuzu dudaklarınıza uygulayın ve parmak uçlarınızı kullanarak eşit bir şekilde dağıtın. Bu basit adımları takip ederek, kırmızı rujunuzun uzun süre dayanmasını ve mükemmel bir görünüm elde etmenizi sağlayabilirsiniz.

Rujunuzu Sürmeden Dudağınızı Hazırlayın

Rujlar makyajın vazgeçilmez parçasıdır. Kırımızı ruj da bu görünüşü elde etmede kullanılan bir renktir. Kırmızı ruj etkileyici olmasına etkileyicidir ancak doğru kırmızı ruj seçimi ve uygulamayı doğru yapmak son derece önemlidir. Aksi halde dudak makyajı etkileyici olmak yerine komik görünüme yol açabilir. İşte etkileyici dudaklar için ruj seçimin tüyoları;

Özellikle beyaz tenli kadınlarda daha iddialı duran kırmızı ruj her tene de uyum sağlayabilir

Kırmızı ruj kullanırken dikkat edilecek noktaların başında sade bir makyajda kırmızı ruj kullanarak dudakları ön plana çıkartmak olmalıdır. Kırmızı rujun daha kalıcı olmasını sağlamak içinse kalemle dudak etrafını çerçeveleyip rujla içini doldurmak yeterlidir. Her ruj sürmeden önce yapıldığı gibi kırmızı ruj uygulamadan öncede dudaklardaki ölü deriden kurtulmanız gerekmektedir.

Dudaklarda Kalıcı Kırmızılık İçin

Kırmızı rujun çekiciliği aşikardır ancak bu çekiciliği gün boyu devam etmesi için rujunuzu sürekli korumanız veya tazelemeniz gerekir. Eğer buna vaktiniz yoksa çeşitli yöntemlerle rujunuzu sabitleme yoluna da gidebilirsiniz. Rujunuzu sabitlemek yerine mat bitişli rujlar kullanmak daha yerinde bir tercih olacaktır. Bunun yanı sıra ruj sürerken kırmızı rujunuzu sürün ardından fazlasını peçeteyle alın ve ikinci katını tekrar sürün. Bunun yanı sıra ikinci kata geçmeden önce pudra uygulayıp rujunuzu öyle sürebilirsiniz.

Kırmızı Rujda Göz Makyajınız Hafif Olmalıdır

Kırmızı ruj sürerken bilmeniz gereken bir husus ise kırmızı rujun dişleri sarı gösterdiğidir. Bu yüzden beyaz dişlere sahip olmak oldukça önemli. Rujun pürüzsüz olması için mutlaka ölü deriyi temizlemelisiniz aksi takdirde pürüzlü bir görünümle karşı karşıya kalırsınız. Kırmızı rujunuzu sürerken dudaklarınızın ortasından başlayarak sürün ve böylece de kenarlara eşit dağılmasını sağlayın. Kırmızı ruj tek başına iddialı bir üründür bu yüzden göz makyajınız biraz geri planda kalmalıdır yoksa rujunuz ön plana çıkmaz. Kırmızı rujda ton seçimi önemlidir ancak doğru fondötenle beraber her tondaki kırmızıyı teninize yakıştırabilirsiniz.

Parlatıcılar Kalıcı Kırmızılığı Engeller

Kırmızı ruj başlı başına iddialı bir renktir fakat kırmızı ruj sürerken dikkat edilecekler arasında gölgelendirme yöntemi de yer alır. Rujunuza bir ya da iki alt tonlu kalemle çerçeve yapıp rujunuzu uyguladığınızda istenilen etkiyi daha kolay yakalayabileceksiniz. Dudaklarınızı gölgelendirdiniz ve bu bölgeleri daha da ortaya çıkarmak istiyorsunuz işte bunun içinde aydınlatıcı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Parlak dudaklardan hoşlananların kırmızı rujda yaptığı en büyük hata rujun üstüne bir katta parlatıcı uygulamalarıdır. Parlatıcı uygulanan ruj gün boyu kalıcılığını koruyamaz ve erken dağılır bu sebeple stick rujlar yerine likit ürünler tercih etmek daha yerinde olacaktır.

Kırmızı Modasız Renk

Kırmızı ruj modası geçmeyen bir renktir. Hangi yıllardaki makyajlara bakarsanız bakın muhakkak kırmızının farklı tonlarını görürsünüz. Ruj uygulamada dudağı hazırlamak oldukça önemlidir. Önce arındırmalı sonra nemlendirmeli sonrasında altına baz uygulamalısınız. Tüm bu aşamalardan sonra istediğiniz kırmızı dudaklara sahip olabilirsiniz. Rujunu tek sefer kalın tabaka şeklinde değil ince bir taba halinde iki kere sürmelisiniz böylece aradaki fazlaları alarak rujun dudakların kenarlarında birikmesini de önlersiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir