Egzama için Saraçoğlu dut ve defne yaprağı kürü tarifi

Egzama tedavisinde doğal ve etkili bir çözüm arıyorsanız, İbrahim Saraçoğlu’nun dut ve defne yaprağı kürü tarifi tam size göre! Dut ve defne yaprağı, ciltteki kaşıntı, kızarıklık ve tahrişi hafifletmek için harika bir kombinasyon oluşturur. Bu doğal kürü düzenli olarak uygulayarak egzamanızın kontrol altına alınmasına yardımcı olabilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu Egzama için Dut ve Defne yaprağı kürü tüyoları ve tarifleriyle sizlerle!

Egzama Nedir?

Egzama rahatsızlığı günümüzde çok fazla rastlanan bir sağlık problemi olduğu için araştırılmaktadır. Bu hastalığın en yaygın görülen belirtileri arasında dirseklerde, ellerde ve diz kapaklarında çatlamalar ya da kaşıntılar yer almaktadır. Egzama rahatsızlığına kesin bir tedavi yöntemi olmamasına rağmen, beyaz dut kurusu ve defne yaprağı kürleri ile tedavi edilebilmektedir.

Beyaz Dut Kurusu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Beyaz dut kurusu kürü, egzama rahatsızlığı ile savaşmak için oldukça etkili bir çözümdür. Vücudun egzama rahatsızlığı ile etkili bir şekilde savaşması için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından en önce bu kür önerilmektedir.

Beyaz dut kurusu kürünü hazırlamak için gereksinim duyulan malzemeler;

  • 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu
  • Yarım litre klorsuz su

Beyaz dut kurusu kürünü hazırlamak için, yarım litre su kaynatılmalıdır. Su kaynayınca da 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu suyun içine atılmalı ve kısık ateşte, ağzı kapalı halde 6 dakika daha kaynatılmaya devam edilmelidir.

Bu karışım elleri yakmayacak derecede soğukluğa gelinceye kadar beklenmeli, daha sonrada diz kapakları, eller, ayaklar ya da dirsekler bu suyun içerisinde yaklaşık 10 dakika kadar bekletilmelidir. Suyun sıcaklığının dayanılabilecek seviyede olması daha iyidir. Egzamanın olduğu bölge suyun içerisinde 10 dakika bekletildikten sonra çıkarılmalı ve 1 saat bekledikten sonra durulanmalıdır.

Beyaz dut kurusu kürünün 3-4 seans uygulanmasından sonra egzama olan bölgede belirgin bir iyileşme fark edilecektir. Ancak bu iyileşme fark edildikten sonra kür kesinlikle bırakılmamalı, üç gün arayla 1-2 seans daha uygulanmalıdır. Bu kürün 5-6 seans uygulanmasının ardından egzama olan bölgelerde hiçbir iyileşme belirtisi görülmediği takdirde, vücuttaki kaşıntı ve kızarıklığın altında başka bir hastalık yatabilir.

Defne Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Defne yaprağı kürü, beyaz dut kurusu kürü ile birlikte kullanılması önerilmeyen ancak egzama rahatsızlığını tedavi etmek için oldukça etkili bir çözümdür.

Gereken malzemeler;

  • 1 avuç defne yaprağı
  • 2 bardak klorsuz su

Defne yaprağı kürünü hazırlamak için, 2 su bardağı klorsuz suyun içerisinde 1 avuç defne yaprağı yaklaşık 10 dakika süreyle kaynatılmalıdır. Daha sonra bu suyun içerisinde egzama görülen bölge 10-15 dakika aralığında bekletilmelidir. Suyun sıcaklığı ise elleri yakmayacak derecede olmalıdır.

Beyaz dut kurusu kürü ile defne yaprağı kürü kesinlikle bir arada uygulanmamalıdır. Beyaz dut kurusu küründen olumlu bir sonuç alınmadığı ya da beyaz dut kurusu kürü uygulanmasına rağmen egzama tekrar ettiği takdirde defne yaprağı kürünün uygulanması gerekmektedir.

Sonuç

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği beyaz dut kurusu kürü ve defne yaprağı kürü, egzama rahatsızlığına oldukça etkili bir şekilde tedavi sağlamaktadır. Bu kürleri düzenli olarak uygulayarak, egzama rahatsızlığından kurtulmak mümkündür.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş