Daha İnce Kalçalara Sahip Olmak İsteyenlere 16 Öneri

Kadınsı görüntünün sağlanması konusunda en kilit bölgelerden biri de kalçalardır. Bundandır ki uzun yıllar boyunca kadınlar muhteşem kalçalara sahip olmak için türlü türlü yollar denediler. İdeal olarak yansıtılan kalça tipine göre kalçanız ne çok büyük olmalı, ne de çok küçük olmalı; kalçanız sıkı ve ince hatlara sahip olursa daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Gelgelelim kalçaları bu ideal kıvama yaklaştırmak, nereden başlayacağını bilmeyenler için pek de kolay olmuyor. Spor salonlarına gidecek vakti, bütçesi ya da isteği olmayanlar tek başlarına nasıl çalışacaklarını bilmediği için daha ince kalçalara sahip olmak için ne yapılması gerektiğini bilmiyorlar. Bu yazımızda sizler için kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve bir ay içerisinde olumlu sonuçlarını ufak ufak görmeye başlayacağınız ipuçlarını derledik.

1. Fazla tuz kullanmayı artık bırakın

Yemeklere muazzam tat veriyor olsa da tuzun fazlası her zaman size zarar getirir. Hem iç organlarınızın düzgün çalışmasını engeller, metabolizmanız zarar verir hem de kalçalarınızın daha kalın, daha şekilsiz olmasına yol açar. Bu yüzden tuz kullanırken miktar konusunda oldukça dikkatli olup fazla kullanımdan uzak durmanız gerekiyor.

2. Bol bol su için

Su içmek hem cildi güzelleştiren hem de metabolizmayı hızlandıran bir eylemdir. Günde en az 1,5 litre su içtiğiniz durumda (beslenmeniz normalse ve kilo ile ilgili bir sağlık problemi yaşamıyorsanız) aldığınız kalorilerin sadece bir bölgede toplanıp kalçanızda şekilsiz bir büyümeye sebep olmasının önüne geçebilirsiniz.

3. Beslenmenize dikkat edin

Balık, yağsız et, yumurta tavuk gibi besinler hem protein açısından oldukça zengin olmaları sebebiyle sağlığınızı korumanıza yardımcı olur hem de kalçalarını için oldukça önemli yararlar sağlar.

4. Akşam saatlerinde hamur işi tüketmeyin

Hamur işi yemeyi seven biriyseniz akşam saatlerinde, hele ki uyku öncesinde sakın hamur işi yemeyin. Kalçalarınızı daha ince tutmak ve dış güzelliğinizi korumak istiyorsanız hamur işi türündeki yiyecekleriniz öğle saatleri içerisinde tüketin.

5. Yağ kullanımını en alt seviyeye indirin

Kalçalarda formu koruyabilmek adına dikkat edilmesi gereken en büyük noktalardan birisi de yağ kullanımıdır. Kızartma türü yiyeceklerden, yağlı besinlerden ve ağır soslardan mümkün olduğunca uzak durun.

6. Şekerden olabildiğince uzak durun

Güzel kalçaların en büyük düşmanlarından birisi de şekerdir. Şeker tüketiminde sınır aşıldığı durumda oldukça olumsuz neticeler ortaya çıkabilir. Bedende doğrudan bir şekilde kalça ve popo bölgesine yerleşen şeker, çekici ve ince kalçalara sahip olma hayallerinizi suya düşürebilir. Bu yüzden olabildiğince şeker tüketimini kontrollü gerçekleştirin ve aşırıya kaçmayın.

7. Tazyikli su ile kan dolaşımını hızlandırın

Ilık su ile duşunuzu aldıktan sonra banyodan hemen çıkmayın. Suyun sıcaklığını düşürün, mümkün olduğunca soğuk su ayarında tutmaya çalışın ve tazyikli soğuk suyu üst bacak ve kalça bölgenize püskürtün. Bu sayede o alandaki kan dolaşımını hızlandırmış olacaksınız ve cildinizin canlanmasını, kalçanızın incelmesini bir adım daha kolay hale getireceksiniz.

8. Masaj yaptırın

Bütün vücut için oldukça yararlı olan masaj, doğal olarak kalçalar için de oldukça yararlı oluyor. İnternette ve alışveriş merkezlerinde yer alan birçok mağazada satılan masaj ürünleri ile yapabileceğiniz gibi soğuk su ile de kalçalarınıza masaj yapabilirsiniz. Her gün yapılacak masaj oldukça iyi sonuçlar doğurabilir.

9. Duruşunuza özen gösterin

Dururken ve yürürken nasıl durduğunuza dikkat edin. Omuzlarınızın arkaya doğru, çenenizin ise ileri doğru olduğu pozisyonda olmayı alışkanlık haline getirebilirseniz çok iyi olur. Ayrıca olabildiğine dik durmaya çalışın.

10. Hareket edin

Kalçaların şekilsiz ve anlamsız bir şekilde büyümesinin en büyük sebeplerinden birisi de yeteri kadar hareket etmiyor olmaktan kaynaklanıyor. Spor yapacak vaktiniz olmayabilir ama ofisteyken bile hiç olmazsa hareket etmeye çalışın. İşiniz başınızdan aşkın, okumanız gereken onlarca belge mi var? Sürekli oturmak yerine bir belgeyi elinize alın ve onu yürüyerek inceleyin. Ya da asansör kullanmak yerine merdiveni tercih edin.

11. Kalçalarınızı indirip kaldırın

Kalça bölgesini çalıştırıp inceltmek için sert bir zemine sırt üstü pozisyon alarak uzanın ve kalçalarınızı en az 10 defa indirip kaldırın. Bu hareketi her gün, kendinizi çok yormamak kaydıyla tekrar ederseniz kısa vadede ilk sonuçları görebilirsiniz.

12. Kalçanızı yukarıda tutun

Yine sırt üstü pozisyonda bir zemine uzanın ve kalçanızı yukarıya doğru kaldırdıktan sonra 10 saniye boyunca o pozisyonda, yukarıda bekleyin. Bu hareketi de her gün en az 5 defa tekrarlamanız sizin için iyi olacaktır.

13. Poponuzu aşağı yukarı hareket ettirin

Yere sırt üstü uzandıktan sonra ayaklarınızın yere değmesini sağlayan bir pozisyon alın ve bunun ardından sol ayak topuğunuzu, sağ dizinizin üstüne yerleştirin ve kalçanızı yukarı aşağı hareket ettirmeye çalışın. 15 defa hareketi tekrar ettikten sonra diğer bacağa geçebilirsiniz.

14. Kalça pedi destekli iç çamaşırlarından faydalanın

Kalça pedi destekli iç çamaşırlarını kullanarak da daha ince kalçaya sahip olmak için başka bir adım atabilirsiniz.

15. Dans edin

Sporu sevmiyor ve son derece sıkıcı buluyorsanız dans ederek hareket ihtiyacınızı karşılamaya çalışın. Özellikle Afrika ve Latin dansları dinamik hareketlere sahip olduğu için poponuzun ve kalçanızın kas kazanıp daha güzel şekil almasını kolaylaştırır.

16. Bisiklete binin ve yüzün

Kalçaların sıkılaşması ve daha güzel görüntüye sahip olması için yüzmek ve bisiklete binmek son derece uygun spor çeşitleri olarak karşımıza çıkıyor. İmkan buldukça bisiklete binin ve yüzmeye çalışın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir