Bu hareketi günde iki kez yapın! İnanamayacaksınız

Bu hareketi düzenli olarak yaparak bedeninize ve zihninizin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bu hareketi günde iki kez yapmanız önerilir ve sonuçlarına inanamayacaksınız! Hareketlerinizin daha rahat hale gelmesi ve gerginliklerinizin azalması için bu hareketi denemelisiniz. Aynı zamanda, fiziksel aktiviteye ihtiyacı olanlara da bu hareketi öneririz. Kendinizi daha zinde ve enerjik hissedeceksiniz. Hemen bu hareketi deneyerek, sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyin!

Yüz Egzersizleri ile Cildinizi Genç Tutun

Uzman yüz egzersizi uzmanı Carole Maggio, egzersizler ile kırışıklıkları, boyun çizgilerini ve kaz ayağı görünümünün kolayca önlenebileceğini, var olanları azaltabileceğinizi belirtiyor. Günde iki kez 8 dakika bu egzersizleri yaparak, farkı siz de görebilirsiniz. İşte size önerilerimiz:

Göz Açıcı

Göz kapaklarınızı yukarı ve aşağı doğru hareket ettirmek, göz altı şişliklerinizi önlerken gözlerinizi daha büyük, genç ve dikkat çekici gösterir.

  1. İşaret parmaklarınızı kaşlarınızın ortasına yerleştirin. Baş parmaklarınızı köşelere yerleştirin.
  2. Gözlerinizi sıkıca kapatın. Baş parmaklarınızı hafifçe bastırarak dışarı doğru hareket ettirmeye çalışın.
  3. Göz çevrenizdeki kasları üstteki parmaklarınızla yukarı ve aşağı doğru hareket ettirin. Baskılama ve hareketi 40 saniye kadar uygulayın.

Alın Çizginiz İçin

Baş parmaklarınızı kulaklarınızın yanına kıvırarak yerleştirin ve diğer 4 parmağınızla şakaklarınızı tutun. Kaşlarınızı yukarı kaldırmaya çalışırken parmaklarınızla alnınızı aşağı doğru hareket ettirmeye çalışın. 30 saniye bu şekilde bekleyin. Alın çizgileriniz azsa bunu günde iki kere tekrar edin, derinse günde üç kez tekrarlayın.

Göz Altı Morlukları Ve Şişliklerini Önleyen Egzersiz

Bu egzersizi otururken veya yatarken yapabilirsiniz. İşaret parmağınızı göz altınızın dış tarafına doğru yerleştirin. Gözlerinizile yukarı doğru bakın. Dış göz kaslarınızı hissetmeniz gerekir. Yüzünü ileri ve omuzlarınızı geri doğru hareket ettirin. Daha dirençli basınç için ayaklarınızla zemine baskı uygulayabilirsiniz. 40 saniye bu şekilde durun tutun. Normalde günde iki kez, aşırı şişkinlik durumunda günde üç kez yapılabilir.

Yüz Kaslarını Kaldırmak

Yanaklarınızı şekillendirir ve göz altlarındaki çukurları doldurur. İşaret parmağınızı yanaklarınızın üzerine yerleştirin. Ağzınızı da fotoğraftaki gibi yapın. Üst dudağınızla dişlerinizi kapatarak gerginlik oluşturmaya çalışın. Şaşkınlık ifadenizi elleriniz sabit bir şekilde 20 kez tekrar edin.

Burnunuzu Genç Tutmak İçin

Sağ elinizin baş parmağı ve işaret parmağıyla burun kemiğinizin olduğu yeri köprü gibi tutun. Sıkıca tutarak aşağı doğru hareket ettirin. Bu sırada sol elinizin işaret parmağını üst dudağınızın üzerine yaslayarak burnunuzun ucuna koyun ve Bu egzersizi 40 kez yapın. yukarı doğru hareket ettirin. Her zaman parmağınızı burun ucunda hissetmeniz gerekir.

Ağız Çevresi

Yaşla beraber ağız kenarlarınız aşağı doğru düşer. Bu egzersiz bunu önler. Dudaklarınızı sıkıca kapatın ve işaret parmaklarınızı ağzınızın alt köşelerine yerleştirerek bu ifadeyi koruyun. Bunu yaparken parmaklarınızı bastırarak yukarı aşağı doğru hareket ettirin. Bu hareketi 40 saniye kadar tekrar edin. Bu hareket ağız kaslarınızı maksimum şekilde çalıştırdığı için bir ağrı duyabilirsiniz. Egzersizin sonunda dudaklarınızı bir süre açmadan kapalı tutarak daha dolgun ve genç bir ağız çevresine sahip olabilirsiniz.

Çene Çizgileri İçin

Üst dudağınızı üst dişlerinizin üzerine doğru ağzınızı ‘O’ yaparak gerdirin. İşaret parmaklarınızı ağız köşelerinize sabitleyin ve çok yavaş şekilde aşağı doğru hareket ettirin. Daha sonra bu şekilde 30 saniye boyunca aşağı yukarı doğru hareket ettirin. Bu egzersiz çene çizgilerini ve sarkmalarını azaltmak veya önlemek için yapılmaktadır.

Boyun Egzersizi

Bir elinizle boynunuzu hafifçe tutun, başınızı diğer tarafa çevirerek boynunuzu bir duvar gibi gergin olmasını sağlayın. Gözlerinizle yukarı doğru bakın. Dilinizi burnunuza değdirmek ister gibi üstte doğru hareket ettirin. Bu ifadenizi 30 kez tekrarlayın. Aynı hareketi diğer elinizle diğer taraf içinde yapın. Omuzlarınızın üzerinden yukarı doğru bakın ve yine 30 kez tekrarlayın.

Bu egzersizler rutin alışkanlıklar haline getirildiğinde, cilt için harika sonuçlar ortaya çıkararak daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir