Bacak İncelten Hareketler

Bacak incelten hareketler sayesinde daha ince ve zarif bir bacak yapısına kavuşabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan ve giydiğiniz kıyafetlerin yakışmadığından şikayet mi ediyorsunuz? O halde yazımızı dikkatli bir şekilde okumalı ve bacak incelten hareketler resimli anlatımlarımızı takip etmelisiniz. Ön bacak, arka bacak, yan bacak inceltme hareketlerini sırasıyla sizlere anlatmaya çalışacağız.

  • İlk olarak ön bacak inceltme hareketlerinde söz etmek istiyoruz. Son derece basit ve evinizde bile kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Hem ön bacak, hem de kalça kısmını bu hareketle inceltmiş olacaksınız. Bu hareketlerin özünde kas yapmadan incelmek vardır. Bu anlamda kas yapmadan bacak incelten hareketler kategorisinde yer almaktadır. Herhangi bir sandalyenin önüne geçerek ve kollarınızı dik bir şekilde ileriye doğru tam olarak uzatın. Bu aşamada dizlerinizi hafif bir şekilde bükmelini ve kalçanızı sandalyeye değecek pozisyona getirmelisiniz. Daha sonra hafifçe yukarı kalkın ve aynı hareketi tekrarlayın. Başlangıç aşamasında toplamda 3 set halinde 15 tekrar yapmanız yeterli olacaktır. Bacak kaslarınızın alışma sürecinde çok fazla yükleme yapmamalı ve devam eden günlerde egzersizleri arttırmalısınız.
  • Bir sonraki aşamada arka bacak inceltme hareketi üzerinde duralım istiyoruz. Bu ezgersiz üst bacak incelten hareketler kategorisine göre daha kolaydır. Bu egzersiz içinde kalın bir tahta ya da kitap temin etmelisiniz. Sağ ayağınızla kitaba basın ve sol ayağınızı kaldırın. Sol dizinizi 90 derece kırın ve aşağı yukarı indirip kaldırın. Bu hareket hem arka bacaklarınızı inceltecek, hem de kalça kısmınızın forma girmesine yardımcı olacaktır. Aynı hareketi bu kez sol ayağınız kitap üzerinde ve sağ ayağınızda yukarıda olacak şekilde tekrarlamalısınız. Ön bacak hareketinde olduğu gibi başlangıç seviyesinde 15 tekrar yeterli olacaktır.
  • Gelelim yan bacak inceltme hareketlerine. En kolay hareketlerden biridir. Hem yan bacak, hem de kalça bölgenizi inceltebilirsiniz. Arka bacak egzersizinde olduğu gibi yere kalın bir kitap koyabilirsiniz. Sol ayağımız ile kitaba basarken, sağ ayağımız boş kalmalıdır. Kitaba bastığımız sol ayağımızı hafif kırarak sağ ayağımızı da boşa çıkarmalıyız. Sol dizimizi hafif bir şekilde eğmeli ve sağ bacağımızı da yanlara doğru açmalıyız. 10 tekrardan sonra ayak değiştirerek 10 tekrar daha yapmalıyız. Her gün düzenli olarak uygulanması durumunda kısa sürede sonuç almak mümkün hale gelecektir.
  • Üst bacak inceltme hareketleri ile devam edelim istiyoruz. Bu egzersiz hareketinde de iç bacak incelten hareketler kategorisine örnekler vermiş olacağız. Bir nevi sandalyeden doğrulma hareketidir. Bu hareket sonucunda üst bacak ve kalça bölümü incelecektir. Aynı şekilde sandalyeye oturmalı ve kollarınız dik olacak şekilde karşıya doğru uzatmalısınız. Sağ bacağınızı hafifçe kaldırın ve sandalyeden az bir şekilde kalkıp oturun. Sonrasında diğer bacağınız için aynı hareketi tekrarlayın. Kısa sürede çok etkin sonuçlar verdiğini göreceksiniz.

Bu ve bunun gibi daha pek çok basit bacak incelten egzersizler vardır. Önemli olan hareketi doğru uygulamaktır. Fazla kilolu olmak kaderiniz olmamalıdır. İdeal bir vücuda sahip olmak herkesin hakkıdır. Ancak, bunun içinde biraz fedakarlık yapmak zorunda olduğunuzu hatırlatmak isteriz. İlk olarak düzenli besleneceksiniz. Doğru gıdaları tüketecek ve yanlış beslenmemeye çalışacaksınız.Kalorisi yüksek gıdalar her zaman için zararlı olacaktır. Bu anlamda dikkatli olmak zorundasınız. Bu konulara dikkat etmeniz durumunda yukarıda sözünü ettiğimiz hareketleri uygulamak kalıyor. Bu hareketleri hemen her yerde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Evde, işte, okulda ya da benzer diğer yerlede bu hareketleri tekrarlayarak kısa sürede ideal vücuda kavuşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir