Avokado Maskesi

Avokado MaskesiAvakado, Meksika, Guam ve Orta Amerika’da yetişen, defnegiller familyasına has bir ağaç ve bu ağacın yeşil kabuklu, beyaz etli sulu meyvesine verilen addır. Avakado meyvesi sağlığa faydası olan pek çok besin içerir. Potasyum, bakır, magnezyum, demir, fosfor, A, B, C, E, K vitaminleri açısından oldukça zengin olan avakado; cildin sağlıklı, genç ve taze kalmasında son derece etkili bir meyvedir. Cilt sağlığı ve cilt bakımı ürünlerinde de sık kullanılan avakado, ezilip püre haline getirilerek maske şeklinde de kullanılır. Avokado maskesi, cilt kırışıklıklarını gidermede en etkili maskelerdendir.

  • Avakado Maske TarifiYarım avakadoyu çatal yardımıyla ezin, üzerine 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından suyla yıkayın. Avakado maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.
  • Kırışıklık Giderici Avakado MaskesiYarım avakadoyu çatalla ezin, 1 çay kaşığı avakado yağı, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı balı da ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze yedirin ve 20 dakika bekledikten sonra maskeyi temizleyin. Avakado maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.
  • Kuru Ciltler İçin Avakado Maskesi1 adet avakadoyu çatalla ezin, yarım tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ile karıştırın. Karışımın içine 1 adet yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını ekleyin. Bir kez daha karıştırın ve yüzünüze maske şeklinde tatbik edin. Yaklaşık 30 dakika beklettiğiniz avakado maskesini ılık suyla yıkayın. Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Avakadonun Cilde FaydalarıPek çok cilt ve kozmetik üründe avakado özü, yağı ve suyundan faydalanılır. Avakado, cilt güzelliği için son derece yararlıdır.Avakado yaşlanmayı önleyen, cilt kuruluğunu gideren, cildin kolajen yapısını güçlendiren, sigara ve alkolün ciltte oluşturduğu tahribatı önleyen ve gideren, cildin nem dengesini koruyan, cilt kırışıklıklarını gideren, içerdiği vitaminler sayesinde cildi besleyen ve yenilenmesine yardımcı olan bir meyvedir. Avakado maskesi tarifleriyle cilt güzelliğinizi uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir