7 zeytin 1 incir diyeti nasıl uygulanır? İbrahim Saraçoğlu

7 zeytin 1 incir diyeti, İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bir diyet programıdır. Bu diyet programı, zeytin ve incirin birlikte tüketilmesine dayanır ve düzenli bir şekilde uygulanması halinde kilo vermenize yardımcı olabilir.

Diyet programı, günlük olarak 7 adet yeşil zeytin ve 1 adet kuru incirin tüketilmesini öngörür. Bu iki besin değeri yüksek yiyecek, vücudunuzun ihtiyacı olan lif, vitamin ve mineral açısından zengindir ve tokluk hissi verirler.

Bu diyet programını uygularken, düzenli olarak su tüketmeniz de önem taşır. Ayrıca, şekerli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmanız ve sağlıklı beslenmeye özen göstermeniz tavsiye edilir.

Zeytin ve incirin kilo verme sürecindeki etkisini artırmak için, diyet programını egzersizle birlikte uygulayabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

7 zeytin 1 incir diyeti, kolay uygulanabilen ve sağlıklı bir diyet programıdır. İbrahim Saraçoğlu’nun önerisiyle, vücut sağlığınızı koruyabilir ve kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz.

7 Zeytin 1 İncir İbrahim Saraçoğlu

Hem incir hem de zeytin mucizevi etkileri ile sofralarda baş köşede yer almaktadır. 7 zeytin 1 incir diyetinde bu iki ürün bir araya getirilerek elde edilen fayda iki katına çıkarılmaktadır. 7 zeytin 1 incir diyeti İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilmektedir. Sağlıklı yaşam programlarının vazgeçilmezi haline gelen bu diyet programını sade ve detaylı bir şekilde bilginize sunuyoruz.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Yapılan araştırmalar neticesinde hücrelerin yenilenmesini sağlayan zeytin ve incirin faydaları Kuran’da da anlatılmıştır. Özellikle Ramazan ayında iftar sofralarında yer alan zeytin ile incir damakları tatlandırmaktadır. Zayıflamak, hastalıklardan korunmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler 7 zeytin 1 incir diyetini araştırmaktadır. Bu diyeti uygulamak kolaydır. Ancak bazı detaylara dikkat edilmesi önemlidir. Sabah ve akşam olmak üzere 7 zeytin 1 incir tüketmeye dayalı olan diyetin etkilerine inanamayacaksınız. Özellikle Kovid – 19 salgınının kol gezdiği günümüzde bu diyet ile hastalıklara karşı kendinizi korurken bir yandan da zayıflamanın tadına varacaksınız. 7 zeytin 1 incir diyeti nasıl yapılır konusu, elde edeceğiniz sonuçta etkili olmaktadır. Hazırlaması kolay olan diyet kürü için 7 zeytin ve 1 incire ihtiyacınız olacak. Öncelikle 4 yemek kaşığı zeytinyağı bir kaba koyulur ve içerisine kesilen 4 incir eklenir. İncirler bu şekilde zeytinyağında bir gün bekletilir. Sabah ve akşamları 7 zeytin yedikten sonra zeytin yağında bekletilmiş 1 incir tüketilmelidir. Azalan incirler yerine yenileri aynı şekilde eklenmelidir. Bu kürün 21 gün boyunca ara vermeden uygulanması gerekmektedir. Ayrıca bol su tüketimi de önemlidir.

7 Zeytin 1 İncir Faydaları Nelerdir?

7 zeytin 1 incir faydaları ile birçok kişiyi hayrete düşürmektedir. Diyete başladıktan birkaç gün sonra fark hissedilmektedir. 21 gün ara vermeden devam edildiğinde ise hem kilo vermiş olacaksınız hem de kendinizi daha dinç hissedeceksiniz. Birçok uzman tarafından önerilen bu diyetin faydaları şu şekildedir:

  • Vücudun fazlalıklardan arınmasını sağlamaktadır.
  • Ödem problemine iyi gelmektedir.
  • Yağ yakımını hızlandırmaktadır.
  • Midenin rahatlamasını sağlayarak şişkinliği azaltmaktadır.
  • Hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.
  • İhtiyaç duyulan vitaminlerin alınmasını sağlamaktadır.
  • Saç sağlığına ve cilt lekelerine iyi gelmektedir.
  • Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır.
  • Kanserli hücrenin oluşmasını engellemektedir.
  • Vücut fonksiyonlarını düzenlemektedir.

7 Zeytin 1 İncir Diyetinde Yemek Yenir Mi?

İnsanlar diyet yapmanın aç kalmak olduğu gibi yanlış bir düşünceye kapılmaktadırlar. Bu düşüncede olan kişiler 7 zeytin 1 incir diyetinde yemek yenir mi merak etmektedirler. Düşünülenden farklı olarak, diyet yapmak düzenli ve sağlıklı beslenmedir. Bu diyette de elbette yemek yenmektedir. 7 zeytin 1 incir diyetinde önemli olan nokta, hazırlanan kürün sabah ve akşam olmak üzere 21 gün tüketilmesidir. Diyet süresince beslenmeye dikkat edilerek hareketli yaşam tarzı benimsenmelidir. Bu sayede 21 gün sonunda şaşkınlık yaratacak bir bedene sahip olunmaktadır.

7 Zeytin 1 İncir Kimler Kullanamaz?

Çeşitli hastalıkları olan kişilerin, hamilelerin ve emziren annelerin sıkı diyetler yapmamaları önerilmektedir. Bu bilgiye dayanarak 7 zeytin 1 incir kimler kullanamaz derseniz, bu diyetin yan etkileri olmadığı için kimsenin uygulamaması ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır. Zeytin, incir ve zeytinyağı son derece sağlıklı besinlerdir. Böylece kişilere herhangi bir zararı olmamasıyla beraber fayda sağlamaktadır. Ancak diyabet ve tansiyon hastalarının doktora danışmadan kesinlikle bu kürü uygulamamaları önerilmektedir.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Yapanlar Yorumları

Kısa sürede ciddi kilo vermey

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir